Ostrov nad Ohří: Patnáct chlapů na černé rakvi

Fronta patnáctiletých cucáků s puberťáky na krku se vlní před vchodem do pekla v podzemí hotelu Thermal. Jen cucáky nejsou cucáky, ale stopy po nitrožilním vpichu mojita a dietní coly. Karlovými Vřídly táhnou zombíci z těch nejtemnějších útrob Duplexu a vkrádají se i na projekce argentinských minimalistických thrillerů. Jime, hochu! V životě každého muže přijde moment, kdy musí uznat porážku. Vyhlašujeme tedy evakuaci a na tratích rychlíků pánví drncáme pryč z města připomínajícího zasmrádlý šlehačkový dort na pultu lahůdkářství ve Vlkově ulici.

Continue reading “Ostrov nad Ohří: Patnáct chlapů na černé rakvi”

Amputujte akrobaty!

Týden v pakultuře je tentokrát chudší, protože je vedro.

Akce týdne (pro některé akce roku, ba možná desetiletí)
KVĚTOSLAV DOLEJŠÍ VE SKALSKU!
27. 7., Skalsko u Mladé Boleslavi
Charakterizovat Květoslava Dolejšího několika málo slovy moc dobře nejde. Pokud bychom měli do dlouhé řady jeho přízvisek přidat nějaké další, asi by to byl Večerníček ze Skalska. A bude to právě horká a vyprahlá domácí půda, kde Slávek po dlouhé době opět zahraje své ukolébavky. Předkapelou mu bude Zborcené harfy tón a toho si také važte, neboť toto nevypočítatelné hudební těleso zpravidla své koncerty neohlašuje. My teda nakupujeme lahváče do vlaku a jedeme, co vy?

Continue reading “Amputujte akrobaty!”

Karlovy Vary dolní nádraží: Porucha, porucha, porucha

Karlovy Vary dolní nádraží je dopravním uzlem města Karlovy Vary. Nachází se na levém břehu řeky Ohře na rozmezí Tuhnic a obchodně správního centra v nadmořské výšce 371 m n. m. Spojuje v sobě funkce jednak železniční stanice, jednak autobusového uzlu pro meziměstskou a městskou dopravu. Praví Wikipedia. To je sice všechno hezké, jenže tu není nádražka.

Continue reading “Karlovy Vary dolní nádraží: Porucha, porucha, porucha”

Vetřelci, volavky a vítězství revoluce?

Vítejte v roce 2013. Už máme přes 20 let demokracii, zbavili jsme se zločinného režimu (rozuměj odstavili jsme od kormidla komunistickou stranu) a jsme nyní svobodnou, spravedlivou a kvalitní společností, kde jsou dodržována všechna lidská práva. Každý má stejné možnosti a stejně nadějné vyhlídky v tomto dokonalém demokraticko-kapitalistickém systému. Není nač si stěžovat.

Continue reading “Vetřelci, volavky a vítězství revoluce?”

Mladá Boleslav hlavní nádraží: Když jde o hovno, jde o život

Hrací tomaty, udená kuchyně. Původní nádražka v Mladé Boleslavi musela být ostrá. Bohužel byla zavřena před tolika lety, že nám ji nikdy nebylo souzeno navštívit. Naštěstí se hned vedle nachází kiosek Vstupte vyzdobený slováckým zátiším s gambáčem a křídou vyvedenou denní nabídkou, k níž jsou často připojeny i důležité rady do života jako „pozor, schod!“ či „nekrmte surikatu!

Continue reading “Mladá Boleslav hlavní nádraží: Když jde o hovno, jde o život”