Oschlebíček

Že nevíte, co je to oschlebíček? Inu, oschlý majonézový chlebíček, nejlépe s rostlinným tukem, vejcem a petrželkou – základní výbava každého správného bufetu. Tyhle oschlebíčky jsou rekordní a pocházejí z naší katederní lednice. Ležely v ní 4 měsíce. Vyhodil jsem je, až když jsem si tam chtěl dát ředkvičky a bál jsem se, že by je zoufalé hladové bakterie mohly napadnout.

Continue reading “Oschlebíček”

Olympiáda za trest

Tak Prima prý chystá nové Hry bez hranic. Nudík. Největší svátky sportu se konají každý rok v největší indické věznici Tihár nedaleko Dillí. V base s kapacitou 4000 lidí se mačká 14000 trestanců a jediný způsob, jak je trochu zkrotit, je prý vězeňská olympiáda.  Hry bez pranic, che. A troufnu si tvrdit, že v popularitě si tahle akce s JSF v ničem nezadá. Třeba předloni se přijel podívat i nejslavnější indický sportovec Sačin Téndulkar.

Continue reading “Olympiáda za trest”

Kanál-tip na romantickou večeři pro dva

Očekáváte návštěvu? Těšíte se? Nakoupíte? A pak to přijde. Nemáte nádobí. Jen jeden hrnec a jeden hrnek. A jednu vidličku, jeden nůž a jednu lžíci. Výbava pro plánované gastronomické hrátky zcela nedostačující. Je státní svátek a všude mají zavřeno, není možné získat ani papírový tácek. Ale vy se tak lehce nevzdáte.

Continue reading “Kanál-tip na romantickou večeři pro dva”

Chrudim

Když mi IDOS našel, že do Hradce se nejrychleji dostanu přes Pardubice, byl jsem překvapen. Haimi by to jistě vysvětlil tím, že v Pardubicích se každý vlak chce zdržet co nejkratší dobu a pak co nejrychleji uhání pryč. Ještě překvapenější jsem však byl, když jsem nakonec do Hradce vůbec nedojel. Můj vagón byl ve stanici Rosice nad Labem odpojen a odlifroval mě do Chrudimi.

Continue reading “Chrudim”