Český Krumlov: konec skanzenu 70. let

V historickém centru Českého Krumlova můžeme nalézt velké množství restauračních zařízení. Jejich sortiment a ceny ovšem odpovídají stupni památkové ochrany a počtu turistů. Pokud se však unavený vágus probije asijskými hordami z centra ven, může najít několik podniků hodných pozornosti. Zajímavé je, že na dvě krumlovská nádraží jsou k dispozici hned tři nádražky. K těm železničním se jistě někdy v budoucnu vrátíme, dnes se budeme poněkud netradičně věnovat nádražce autobusové.

Continue reading “Český Krumlov: konec skanzenu 70. let”

Krušovická cukrárna, Dejvická: Navrch fuj, vespod huj!

Věhlas pekárny a cukrárny ve vestibulu metra Dejvická sahal vždy přinejmenším k hornímu okraji Kulaťáku. Letos v létě se však oblíbený sladkostánek proměnil v odkladiště náčiní obsluhy razicího štítu Tonda. S oznámením, že se znovu otevře začátkem září. Když slíbený termín vypršel a v cukrárně se stále převlékali dělňasové, trnul jsem. Ale nakonec jsem se dočkal. Sice zhruba s měsíčním zpožděním, ale cukrárna znovu otevřela své plechové brány a mohli jsme ji podrobit inspekci.

Continue reading “Krušovická cukrárna, Dejvická: Navrch fuj, vespod huj!”

Správný brak sděluje hlubší poselství o světě

Jako pozvánku na naši nejoblíbenější filmovou akci, Festival otrlého diváka, jsme pro vás letos přichystali něco zcela jedinečného. Místo nudného představení promítaných filmů se nám povedlo vyzpovídat experta ze všech nejpovolanějšího, muže, který braku zasvětil celý svůj život, skutečnou šedou eminenci béčkové kinematografie, gurua našeho pokleslého Kina 205… pana Masoxe Vegu! Chcete-li vědět, co se doopravdy skrývá pod slovem brak, čtěte dál!

Continue reading “Správný brak sděluje hlubší poselství o světě”