Mrtvý klid nedělního odpoledne VI

Chvíli jsem na tu výlohu nevěřícně zíral. Až pak mi to došlo. Zrušili lahůdky Zemark na Václaváku. Místo nich teď na kolemjdoucí září logo pekárny Paul. Někteří lidi se zjevně nezastaví, dokud nevymýtí všechna normální místa ve městě, státě, na světě. Nová pekárna je jen malý krůček ke konečnému nastolení voňavé korporátní utopie, ale velký průser pro lidi, co měli rádi vlašák s rohlíkem.

Continue reading “Mrtvý klid nedělního odpoledne VI”

Ágra Cantt.: přednádražní extáze

Pokud můžete, indickým hlavním městem turismu radši ani neprojíždějte. Nejprve vás budou prudit kršňáci, kteří si cestu do nedaleké Mathury a Vrndávanu krátí hlasitým zpěvem, a poté i zbylí spolucestující. Jakmile se vlak jen trochu přiblíží k nádraží, začnou vás s vidinou volného místa vyhazovat z vagónu, i když třeba ve skutečnosti jedete někam úplně jinam. Skončíte-li však nakonec na peróně, nezoufejte a rozhodně se ve stanici a v její blízkosti alespoň chvíli pozdržte.

Continue reading “Ágra Cantt.: přednádražní extáze”

Když je retro cool kult

Koncert(y) týdne
BEACH BEACH, SÍTĚ
26. 3., Café v lese, 20:00, 100,-
Kdo by si nechtěl poslechnout kapelu z Mallorcy, když je venku jak na Sibiři?! Jak píše mistr promotér: Je zas na čase promazat svoje přehrávače a zbavit je intelektuální elektroniky, seriozního postrockovýho brnkání a vrátit do nich porci melodických písniček. Španělští Beach Beach přivezou do lesa právě takové rozzářené kytarové hity, které vám dají zapomenout na všechen spleen a bláto. Jako předkapela zahraje Tomáš z Tomáš Palucha (nekoktáme, je to tak).

Continue reading “Když je retro cool kult”

Mrtvý klid nedělního odpoledne V

Bílý nebo černý kouř? Nigerijec nebo Ital? Bude proti potratům úplně, nebo jen napůl? A už je to tady! Je z Argentiny, má smysl pro humor a jezdí autobusem. Prostě k sežrání. Události ve Vatikánu v poslední týdnech plní noviny a barva sandálů nového papeže nedá nikomu spát. Co na tom, že nový svatý otec je od toho starého k nerozeznání. „Je intelekuál, což prozrazuje již jeho fyziognomie – vysoké čelo a asketická tvář,“ ubezpečí nás Mladá Fronta. Kdo jiný než intelektuál by si ostatně mohl myslet, že adopce dětí homosexuálními páry je v rozporu s božím záměrem, že jo.

Continue reading “Mrtvý klid nedělního odpoledne V”