S brokovnicí do dubu

Tyhle kluky z Belgie zbožňuju. A můžu si dokonce vybrat ze dvou důvodů. Buď jsou to melancholické kytarové podklady, nebo ultimátní elektronický masomlejn jako od Horsta Fuchse. Being Kurtwood bylo skvělé i s Acherem a Bleubirdem a hostovačku Radical Face na druhém albu jsem si zpíval místo vánočních koled. Na nové desce se posouvají se někam k dubu, ale v jejich podání to zní trochu jako mluvení do dubu. Titulní Shotgun Rules s hostující Marinou Gasolinou dává, zato M. Sayyid z Antipop Consortium na můj vkus moc nezazářil. Ale to neznamená, že je mám míň rád. Někoho, kdo nahraje písničku s takovýmhle názvem a videoklipem, totiž nemůžete jen tak zavrhnout.

A jak by řekl klasik Google coby odborník na překlady z vlámštiny: “Ale spíše než nadále vyřizovat sednout, a rozhodli Graap Geeter pak ale novou strategii Shotgun Pravidla a volného hodu line prostřednictvím svého nového labelu Marathon Of Dope.” Takže TADY to je.

Díra je nejlepší krejčík!

Vágus módní policie opět zasahuje. Když vyrazíte na hory do Rakouska, vemte si s sebou nejen placatici, ale i šitíčko…

Vědcův až příliš ležéní outfit hodnotí Betla:

Nevím, nevím, co si s tímto modelem počít. Kalhoty chválím. Promyšlená práce s detaily jim dodává ten správný vágus šmrnc aneb: díra je nejlepší krejčík! Můžeme ovšem vésti debatu, zda toto umístění není již poněkud klišé… Kladně rovněž hodnotím výběr modela – profesionál každým coulem…

Co ovšem nemohu přenést přes srdce, je mikina a ostatní doplňky. Je opravdu nutné uchylovat se k možná kvalitním, ale tak nudným, bezkrevným, tuctovým a fádním “outdoor” výrobkům, když lze najít tolik krásných uválených mikin, pletených svetrů po dědovi, poctivých pracovních rukavic… A to nemluvím o takových bonboncích jako například o vaťáku!

Za tento nedostatek mohu ohodnotit maximálně na 50 %.

Velorex inženýra Králíka

Náhoda a přítel google tomu chtěli, že jsem se tuhle proklikal až na tuhle stránku. Předpokládám, že každý uživatel internetu asi bude znát databázi imdb.com. Při zhlédnutí tohoto encyklopedického veledíla ale nejspíš dostane chuť vrátit řidičák. Stránky imcdb.org sice nevynikají žádným nápaditým designem, ale o ten tady nejde. Velorex z Vrchní, prchni, rozstřílená Dačka (pardon, Renault 12) ve Flic ou voyou, tříkolka z Mr. Beana, Kit z Knight Ridera. A samozřejmě i Upír z Feratu a Electra Glide in Blue. Všechno to tam je. Filmoví a automobiloví fanoušci, TOHLE jsou stránky, na kterých strávíte mládí.

A abychom tu měli i nějaké veselé video, přidávám své oblíbené. Maďarsko, Barkas a Schumacher. Co chcete víc?

Žádný čurák není tvrdší než život!

Slyšeli jsme, že prý máme dobrý reklamní slogan. Chyba lávky. Tenhle slogan vymyslel sám život. A na záchodcích v prvním patře hlavní budovy FF UK na Palachově náměstí jej zvěčnil někdo, koho zrovna osvítil knjaz Miloš. Zdalipak tam ještě tato hluboká životní moudra jsou? Nafotil jsem je někdy v září 2008. To jsem se asi fakt musel před státnicema nudit…

Continue reading “Žádný čurák není tvrdší než život!”