Archive | WágusLeaks RSS feed for this section

Divoký kapitalismus a sociální nadstavba

1 Apr

Divoký kapitalismus a sociální nadstavba

Polovina devadesátých let, na českou hokejovou scénu vlétl hokejový klub z Valašska a na dlouhých sedm let opanoval nejvyšší hokejovou soutěž. Vsetín ovšem kromě úspěchů na ledě přinesl do zatuchlého prostředí českého sportu i mnoho dalších elementů, které by neměly zůstat zapomenuty. Říkali tomu „sociální nadstavba“.

(more…)

Strach a hnus v našeptávači Google

21 May

Strach a hnus v našeptávači Google

Chcete poznat skutečnou podstatu lidské existence? Postupujte jako vždy. Googlujte.

Is there anybody out there?

(more…)

Kdo na Hrad?

19 Feb

Kdo na Hrad?

Tak už je to tady, Klaus předevčírem podepsal zákon o přímé volbě prezidenta. A protože nikdo z nás nechce, aby nám za rok vládnul Okamura, dali jsme hlavy dohromady a popřemýšleli nad ideálním kandidátem.

(more…)

Tajný recept znojemských sládků odhalen!

10 Feb

Tajný recept znojemských sládků odhalen!

Šokující odhalení! Zjistili jsme, z čeho se vaří pivo Hostan! Znojemští pivovarníci svou staletou recepturu dlouho tajili a měli proč. Nyní již chápeme, proč po požití této Poezie s pěnou někteří členové naší redakce pravidelně zvracejí.

(more…)

WágusLeaks 7: Hajný Robátko jako průkopník squattingu

30 Oct

V pohádkách coby žánru lidovém najdeme často silný subverzivní prvek, který ovšem komunistický režim ve večerníčcích vycizeloval do nebývalého lesku. Prostý dělný český lid bojuje tu proti zkorumpované radnici (O loupežníku Rumcajsovi), tu proti nepoctivému živnostníkovi (Jája a Pája), tu proti rozpínavému německému živlu (Krkonošské pohádky), tu proti mocenské zvůli ve zkostnatělé monarchii (O Kubovi a Stázině). Jeden seriál však zcela vybočuje z řady: O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi.

(more…)

Exposure – The Factory

16 Oct

Dřív se dýmající hutě na jihu Ostravy jmenovaly po prvním dělnickém prezidentovi, teď zas po indickém magnátovi. Nápis na bráně se možná změnil, ale za ní pořád zůstává dost špinavý byznys, přeneseně i doslova. Poslední dobou si toho naštěstí začíná všímat stále více lidí.

(more…)

WágusLeaks 6: Estonská lekce hajlování

23 May

Řeknu vám to naprosto přesně. Pověst neonacisty mi mezi přáteli náleží od září 2007, kdy jsme s Haimim v nonstopu U Kraba vyřvávali Nazijazz. Takže kdo jiný by měl napsat tenhle příspěvek do naší konspirační rubriky, že?

(more…)

WágusLeaks 5: Konspirační teorie pro starší a pokročilé

29 Apr

Redakce Vágus.cz zaznamenala v souvislosti s dnešním londýnským aristokratickým mecheche několik znepokojivých skutečností:

1) Slečna Middletonová strávila noc před svatbou v hotelu Goring.
2) Neznámý anarchista byl zatčen poté, co na Soho Square začal na melodii Žluté ponorky prozpěvovat textík We All Live in a Fascist Regime.
3) Před 66 lety se v tento den slečna Braunová stala paní Hitlerovou.

Obávaje se spiknutí, obrátili jsme se na předního odborníka na problematiku konspiračních teorií a hinduistického fašismu, profesora N. P. Narvusi.

(more…)

WágusLeaks 4: Koláčky s růžovou polevou

28 Apr

Naše panoptikum bizarností z lepší společnosti pokračuje dalším dílem. Po plukovníku Kaddáfím bychom vám rádi představili dalšího vrcholného státníka s vrcholným vkusem. A protože muž je muž a žena je žena, na řadu přichází Jana Bobošíková indické politiky jménem Májávatí.

(more…)

WágusLeaks 3: Assangeova šprcka a tvář z Marsu

4 Feb

Nekonečná telenovela s názvem WikiLeaks nám nabírá nové obrátky. Na web unikl soudní spis Juliana Assange včetně fotky kondomu, kterým údajně znásilňoval švédské ženy. Jenom nám nejde do hlavy, proč se na fotce objevuje tajemná tvář z Marsu.

(more…)