Divoký kapitalismus a sociální nadstavba

Polovina devadesátých let, na českou hokejovou scénu vlétl hokejový klub z Valašska a na dlouhých sedm let opanoval nejvyšší hokejovou soutěž. Vsetín ovšem kromě úspěchů na ledě přinesl do zatuchlého prostředí českého sportu i mnoho dalších elementů, které by neměly zůstat zapomenuty. Říkali tomu „sociální nadstavba“.

Continue reading “Divoký kapitalismus a sociální nadstavba”

WágusLeaks 7: Hajný Robátko jako průkopník squattingu

V pohádkách coby žánru lidovém najdeme často silný subverzivní prvek, který ovšem komunistický režim ve večerníčcích vycizeloval do nebývalého lesku. Prostý dělný český lid bojuje tu proti zkorumpované radnici (O loupežníku Rumcajsovi), tu proti nepoctivému živnostníkovi (Jája a Pája), tu proti rozpínavému německému živlu (Krkonošské pohádky), tu proti mocenské zvůli ve zkostnatělé monarchii (O Kubovi a Stázině). Jeden seriál však zcela vybočuje z řady: O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi.

Continue reading “WágusLeaks 7: Hajný Robátko jako průkopník squattingu”

WágusLeaks 5: Konspirační teorie pro starší a pokročilé

Redakce Vágus.cz zaznamenala v souvislosti s dnešním londýnským aristokratickým mecheche několik znepokojivých skutečností:

1) Slečna Middletonová strávila noc před svatbou v hotelu Goring.
2) Neznámý anarchista byl zatčen poté, co na Soho Square začal na melodii Žluté ponorky prozpěvovat textík We All Live in a Fascist Regime.
3) Před 66 lety se v tento den slečna Braunová stala paní Hitlerovou.

Obávaje se spiknutí, obrátili jsme se na předního odborníka na problematiku konspiračních teorií a hinduistického fašismu, profesora N. P. Narvusi.

Continue reading “WágusLeaks 5: Konspirační teorie pro starší a pokročilé”