Archive | Březen, 2014

Střela krátkého doletu

28 Mar

Střela krátkého doletu

Jako jo. Je to fajn, že se v Dillí se konečně z letiště dostanete do města snadno metrem. Smůla je, pokud jedete někam úplně mimo trasu téhle oranžové rychlolinky. Jelikož jsem ale tentokrát přiletěl na Indiru Gándhí ve dne a jen s malou krosničkou, mohl jsem si konečně splnit svou dávnou tužbu a vydat se z letiště pěšky.

(more…)

Hrobce: Psáno elektronickou tužkou

26 Mar

Hrobce: Psáno elektronickou tužkou

Hrobce jsou vesnice kousek za Roudnicí s fantastickým názvem a fantastickou vilou hned naproti nádraží. Nádražka v ní bohužel není, ale bohdá, že žízní nezahyneme.

(more…)

Operace Srdce a koule

25 Mar

Operace Srdce a koule

Kulturní atentát na vaše uši, oči, srdeční komory, rozmnožovací ústrojí… a tak dál.

(more…)

Mnohé díky neznámým vágusům (s připojenou sukovicí pro řidiče)

25 Mar

Mnohé díky neznámým vágusům (s připojenou sukovicí pro řidiče)

Nestává se mi úplně často, že bych přišla domů a mohla říct: „Dva vágusové mi právě zachránili život.“ Teda, ono to bylo asi trochu přehnané i tentokrát, ale nebýt jich, minimálně bych si hodně nabila držku a nejspíše putovala za svými oblíbenými doktory (ortopedy) na některé z traumatologických center v Praze. Měla jsem kliku a zrovna tenhle pán s paní, velice milí vágusové, nastoupili o vteřinu dřív do stejných dveří jinak prázdného autobusu jako já.

(more…)

Praha Vysočany: Nádherná, nádherná, nádhernáááaaááá!

19 Mar

Praha Vysočany: Nádherná, nádherná, nádhernáááaaááá!

Přes Vysočany moc nejezdím. Vlastně skoro vůbec. Asi proto se mi taky mohlo stát, že jsem místo rychlíku do Hradce nastoupil do důvěrně známého Šohaje. Namísto hodinové inspekce proslulé nádražky v Chlumci jsem tedy musel přejíždět z Libně do Vysočan. Oněch 40 minut, které mi bylo strávit v místní nádražce s předvídatelným názvem Lokálka, však nebyl promarněný čas.

(more…)

Na jatka!

18 Mar

Na jatka!

Týrání zvířat samozřejmě nepodporujeme, takže vás zveme na jatka kulturní – na koncert i do kina. Rozseká vás to každopádně!

Koncert týdne
CODE ORANGE KIDS a TWITCHING TONGUES
20. 3., Klub 007 Strahov, 20:00, 250,-
Máte pocit, že neprožíváte zrovna vaše nejšťastnější období a že se život rozhodl vydat někam vlastním směrem, aniž by se vás obtěžoval zeptat? Vypadá to bledě, Two Shovels Events ale naštěstí pořádají koncert. Nic vám totiž nevyčistí mozek líp než trocha harkóru a punku v srdci a v uších.

(more…)

Poznej cizí město 3: Decentní cult following

7 Mar

Poznej cizí město 3: Decentní cult following

Ano, minulé cizí město bylo skutečně Znojmo. Díky Mototechně ho poznal Žabák a získal tak flašku okurek. Nové město na hádání nám však poslal čtenář msh. Opět se bude každý den objevovat jedna nová fotka, přičemž obtížnost se bude postupně snižovat.

(more…)

Mé otrlé noci…

4 Mar

Mé otrlé noci…

Přichází festival Otrlého diváka a těšíme se jako nikdy. Bude to totiž jubilejní desátý ročník a i my se už pár let nadšeně mačkáme s úchyly, hipstery a salonními intoši na dvoře Aera a bojujeme o lístky na ty největší bizáry. Upřímně – nový Lars von Trier je možná fajn, ale dvakrát denně pět dní za sebou byste na jeho fláky nešli. Ovšem na filmy jako Úžasný život Sačiko Hanai nebo Plán 9 z vnějšího vesmíru se dá chodit pořád (a kdo říká že ne, ten potají brečí u Pošty pro tebe a čte si špatný blogy).

(more…)

Agregát – Polsko – divnost – jaro

3 Mar

Agregát – Polsko – divnost – jaro

První březnový týden sice jednoznačně patří Otrlému divákovi, ale nejen pokleslostí živ je člověk. Máme tu pro vás i pár tipů z jiných uměleckých odvětví. Našemu oblíbenému festivalu ovšem věnujeme speciální pozvánku, takže zůstaňte s námi!

(more…)