Mnohé díky neznámým vágusům (s připojenou sukovicí pro řidiče)

Nestává se mi úplně často, že bych přišla domů a mohla říct: „Dva vágusové mi právě zachránili život.“ Teda, ono to bylo asi trochu přehnané i tentokrát, ale nebýt jich, minimálně bych si hodně nabila držku a nejspíše putovala za svými oblíbenými doktory (ortopedy) na některé z traumatologických center v Praze. Měla jsem kliku a zrovna tenhle pán s paní, velice milí vágusové, nastoupili o vteřinu dřív do stejných dveří jinak prázdného autobusu jako já.

Continue reading “Mnohé díky neznámým vágusům (s připojenou sukovicí pro řidiče)”

Praha Vysočany: Nádherná, nádherná, nádhernáááaaááá!

Přes Vysočany moc nejezdím. Vlastně skoro vůbec. Asi proto se mi taky mohlo stát, že jsem místo rychlíku do Hradce nastoupil do důvěrně známého Šohaje. Namísto hodinové inspekce proslulé nádražky v Chlumci jsem tedy musel přejíždět z Libně do Vysočan. Oněch 40 minut, které mi bylo strávit v místní nádražce s předvídatelným názvem Lokálka, však nebyl promarněný čas.

Continue reading “Praha Vysočany: Nádherná, nádherná, nádhernáááaaááá!”

Na jatka!

Týrání zvířat samozřejmě nepodporujeme, takže vás zveme na jatka kulturní – na koncert i do kina. Rozseká vás to každopádně!

Koncert týdne
CODE ORANGE KIDS a TWITCHING TONGUES
20. 3., Klub 007 Strahov, 20:00, 250,-
Máte pocit, že neprožíváte zrovna vaše nejšťastnější období a že se život rozhodl vydat někam vlastním směrem, aniž by se vás obtěžoval zeptat? Vypadá to bledě, Two Shovels Events ale naštěstí pořádají koncert. Nic vám totiž nevyčistí mozek líp než trocha harkóru a punku v srdci a v uších.

Continue reading “Na jatka!”

Mé otrlé noci…

Přichází festival Otrlého diváka a těšíme se jako nikdy. Bude to totiž jubilejní desátý ročník a i my se už pár let nadšeně mačkáme s úchyly, hipstery a salonními intoši na dvoře Aera a bojujeme o lístky na ty největší bizáry. Upřímně – nový Lars von Trier je možná fajn, ale dvakrát denně pět dní za sebou byste na jeho fláky nešli. Ovšem na filmy jako Úžasný život Sačiko Hanai nebo Plán 9 z vnějšího vesmíru se dá chodit pořád (a kdo říká že ne, ten potají brečí u Pošty pro tebe a čte si špatný blogy).

Continue reading “Mé otrlé noci…”