Archive | Říjen, 2011

WágusLeaks 7: Hajný Robátko jako průkopník squattingu

30 Oct

V pohádkách coby žánru lidovém najdeme často silný subverzivní prvek, který ovšem komunistický režim ve večerníčcích vycizeloval do nebývalého lesku. Prostý dělný český lid bojuje tu proti zkorumpované radnici (O loupežníku Rumcajsovi), tu proti nepoctivému živnostníkovi (Jája a Pája), tu proti rozpínavému německému živlu (Krkonošské pohádky), tu proti mocenské zvůli ve zkostnatělé monarchii (O Kubovi a Stázině). Jeden seriál však zcela vybočuje z řady: O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi.

(more…)

Zábřeh na Moravě: Jsme nejlevnější hajzl na trati

26 Oct

Jednu věc je nutné zmínit hned na úvod. Rekonstrukce nádraží v Zábřehu na Moravě je největší nepotrestaný zločin proti lidskosti od dob arménské genocidy. Epochální nádražka vzala za své, místo ní teď poutníky vítá skleněná věžička a místní rodák Jan Eskymo Welzl v nadživotní velikosti. A také příjemně upovídaná paní obsluhující veřejné WC, se kterou jsme udělali exkluzivní rozhovor.

(more…)

Potlach!

24 Oct

Napsat pozvánku na turné Tima Remise a Arana Epochala se mi hned zdálo jako dobrý nápad. Tim je totiž od pohledu správný vágus (o Aranovi nemluvě). Se svým vousem, banjem a tak trochu posmutnělými songy by hned zapadl do nejedné nádražky. Když mi oznámili, že u nás doma bude Tim dokonce přespávat, nebylo co řešit. To bych dokonce mohla spáchat i nějaký ten rozhovor, říkám si…

(more…)

Bicykly pro vítěze

23 Oct

Každý trochu zdatnější cyklista si obvykle umí se svým strojem poradit sám. Takže když provozujete cykloservis, potřebujete zatraceně dobré píárko. Zpravidla to vypadá tak, že vezmete staré kolo a zkusíte ho nějak kreativně přetvořit v reklamní nosič.

(more…)

Bufet Mašinka, Hulín: Mladistvým podnapilým nenalíváme!

20 Oct

Naše hrdiny NPho a KZ jsme minule opustili v Hulíně, kdy zhnuseni bezatmosférickou nádražkou přímo v nádražní budově s nadějí vyrážejí k omšelému zamřížovanému baráčku na konci nástupiště s cedulkou OTEVŘENO OPEN FURT na dveřích. Jejich příběh pokračuje…

(more…)

Bufet Otevřeno, Hulín

19 Oct

Nádražka v Hulíně je úplně o ničem. Pokud tedy hovoříme o herně a restauraci umístěné přímo v nádražní budově, kde točí pět druhů piv, ale k jídlu vám dají nanejvýš utopence. To ve stánku na peróně, to je jiná káva. I když tu tam asi ani nevaří.

(more…)

Exposure – The Factory

16 Oct

Dřív se dýmající hutě na jihu Ostravy jmenovaly po prvním dělnickém prezidentovi, teď zas po indickém magnátovi. Nápis na bráně se možná změnil, ale za ní pořád zůstává dost špinavý byznys, přeneseně i doslova. Poslední dobou si toho naštěstí začíná všímat stále více lidí.

(more…)

Lekce tolerance v Módním pekle

14 Oct

Zdroj: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=113025

Na stránkách modnipeklo.cz se někdy předevčírem objevil článek prozkoumávající nejtemnější zákoutí Mimibazaru. Na to se okamžitě zmobilizovala křižácká výprava, aby nazpět dobyla svatou zemi dětských prdelek hebkých a lesklých jako Pohlreichova pleš. Ano, internetový dav si našel další oběť k ventilaci kolektivní emoce. Po hromadném truchlení za české hokejisty tady máme hromadný lynč lidového vkusu.

(more…)

Trojúhelník s výhledem

13 Oct

Tevno ezero 2725 metrů nad mořem je místo s pěknou chalupou, kde koupíte pivo, najíte se, nechají vás spát vevnitř, ale i venku ve stanech, a ráno vás nechají i provést hygienu. Kadibudky se podobně jako jinde na Balkáně vyznačují trojúhelníkovým otvorem do spadu. V době naší návštěvy jedna z budek nešla zavírat, takže tlačení bylo i s dechberoucím výhledem.

(more…)

Onion: Doplněk stravy špičkových sportovců

10 Oct

Onion je potravinový doplněk každého, kdo to s cyklistikou myslí opravdu vážně. Onion nesmí chybět ve vaší výbavě! Onion obsahuje mnoho pro zdraví důležitých látek. Ve sto gramech doplňku Onion najdete:

(more…)