WágusLeaks 7: Hajný Robátko jako průkopník squattingu

V pohádkách coby žánru lidovém najdeme často silný subverzivní prvek, který ovšem komunistický režim ve večerníčcích vycizeloval do nebývalého lesku. Prostý dělný český lid bojuje tu proti zkorumpované radnici (O loupežníku Rumcajsovi), tu proti nepoctivému živnostníkovi (Jája a Pája), tu proti rozpínavému německému živlu (Krkonošské pohádky), tu proti mocenské zvůli ve zkostnatělé monarchii (O Kubovi a Stázině). Jeden seriál však zcela vybočuje z řady: O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi.

Continue reading “WágusLeaks 7: Hajný Robátko jako průkopník squattingu”

Zábřeh na Moravě: Jsme nejlevnější hajzl na trati

Jednu věc je nutné zmínit hned na úvod. Rekonstrukce nádraží v Zábřehu na Moravě je největší nepotrestaný zločin proti lidskosti od dob arménské genocidy. Epochální nádražka vzala za své, místo ní teď poutníky vítá skleněná věžička a místní rodák Jan Eskymo Welzl v nadživotní velikosti. A také příjemně upovídaná paní obsluhující veřejné WC, se kterou jsme udělali exkluzivní rozhovor.

Continue reading “Zábřeh na Moravě: Jsme nejlevnější hajzl na trati”

Potlach!

Napsat pozvánku na turné Tima Remise a Arana Epochala se mi hned zdálo jako dobrý nápad. Tim je totiž od pohledu správný vágus (o Aranovi nemluvě). Se svým vousem, banjem a tak trochu posmutnělými songy by hned zapadl do nejedné nádražky. Když mi oznámili, že u nás doma bude Tim dokonce přespávat, nebylo co řešit. To bych dokonce mohla spáchat i nějaký ten rozhovor, říkám si…

Continue reading “Potlach!”

Lekce tolerance v Módním pekle

Zdroj: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=113025

Na stránkách modnipeklo.cz se někdy předevčírem objevil článek prozkoumávající nejtemnější zákoutí Mimibazaru. Na to se okamžitě zmobilizovala křižácká výprava, aby nazpět dobyla svatou zemi dětských prdelek hebkých a lesklých jako Pohlreichova pleš. Ano, internetový dav si našel další oběť k ventilaci kolektivní emoce. Po hromadném truchlení za české hokejisty tady máme hromadný lynč lidového vkusu.

Continue reading “Lekce tolerance v Módním pekle”

Trojúhelník s výhledem

Tevno ezero 2725 metrů nad mořem je místo s pěknou chalupou, kde koupíte pivo, najíte se, nechají vás spát vevnitř, ale i venku ve stanech, a ráno vás nechají i provést hygienu. Kadibudky se podobně jako jinde na Balkáně vyznačují trojúhelníkovým otvorem do spadu. V době naší návštěvy jedna z budek nešla zavírat, takže tlačení bylo i s dechberoucím výhledem.

Continue reading “Trojúhelník s výhledem”