Archive | Červenec, 2010

Cestujeme po Ňadranu

31 Jul

Discopunker

30 Jul

Okurky, co? Ale netruchlete. Pro zpestření letních dnů tu pro vás máme komiks na motivy známeho obrazu… Mimochodem tušíte vlastně, co přesně znamená jméno Filip?

O Radku Johnovi

15 Jul

Sista a sista o bývalé hvězdě TV Nova. A o tom, že angažmá ve vládě ještě není ten největší průser, který nám tenhle zuřivý reportér přichystal.

A tentokrát už vážně

11 Jul

“hele, jirko, stáhni tu hlasku a bude to ok. to že se ti novy magnetik nelibi beru, ale u me mozna zdani klame vole, ja nikdy nic nebral, tak s tim dej pokoj. jinak ok. m”

Velký respekt a velká omluva Moimirovi Papalescu. Omluva za to, že jsme to tentokrát trochu přehnali, a respekt za to, jak se k tomu všemu postavil.

Dovolenkový videostop, část 2.

10 Jul

Jak už jsme si řekli minule, jezdit na výlety pouze na jednostopém stroji s větrem čechrajícím vlasy nemusí být úplně pohodlné. V případě delších cest ve vícečlenných kolektivech je pohodlí osobního automobilu neocenitelné. Pojďme se tedy podívat, jaký autosalón si pro nás připravil známý filmový historik Karel Čáslavský.

(more…)

Kladivo na cyklisty

9 Jul

Hlídka městské policie čítající cca 4 – 5 členů pokutuje jednotně částkou 500 Kč cyklisty jedoucí v protisměru Dejvickou ulicí směrem k Vítěznému náměstí. Souhlasím, jízda v protisměru klidnou ulicí je v rozporu se silničním zákonem. Pokutovat plošně cyklisty, že jedou opatrně v protisměru skutecně klidné ulice, bez možnosti domluvy, je nemorální. Údiv pokutovanýchcyklistů byl velký. Sešli jsme se v místě postupně tři – jeden jedoucí z nákupu, z cykloservisu u Tyrše postupně dva).

Dovolenkový videostop, část 1.

9 Jul

Máme tu motoristickou sezónu v plném proudu, počasí zve na výlety. Mnoho z nás miluje vyjížďky podnikané vlastním motorovým vozidlem, kde nás neotravuje průvodčí, vozovku vnímáme spolu s vozidlem a kontakt s prostředím není omezen kouřovými skly klimatizovaných autokarů.

Pokud motorové vozidlo nevlastníme, není nic snazšího, než z uspořených finančních prostředků si motorové vozidlo zakoupit. Váháme li s typem a druhem vozidla, pak v dnešním vydání videostopu nám pan Čáslavský připravil několik reklamních spotů pro různé typy motorových výletních vozidel.

(more…)

Čajové sušenky pro vaši babičku

7 Jul

Myslíte si, že Jura Pavlica ukradl Slávkovi Dolejšímu jeho dětskou samohrajku a začal na ní skládat elektroniku? Omyl, přátelé. Právě posloucháte novou desku projektu Magnetik s názvem Projektor.

Když už po půlce života na koksu s hlavou mezi reprákama nedokážete pozřít nic jiného než řasy a fetovat nanejvýš jasmínový čaj, nevyhnutelně se to musí promítnout i do vaší hudební tvorby. Takže pokud vám to ještě nedošlo, nová deska Moimira Papalescu je hudba tak akorát do čajovny. Trocha esoterického odvazu do klubu, kde je nejostřejším sortimentem kandovaný zázvor. A notně přeslazený. Že je to retro a umění a kdovícoještě, neboť se album nahrávalo analogově na magnetofonový pásek? Ehm. Ještě tak na diskotéce v domově důchodců by to mohl být docela odvaz. Ale mezi čtenáři Živlu, kde tenhle skvost vyšel jako příloha? No to snad ne.

Pravda, taková inkvizice si na Moimira došlápla již před pěti lety. Nicméně jeho tehdejší činy s Nihilists se s trochou velkorysosti ještě daly přejít s blahosklonným úsměvem. Teď už však volají rovnou do srbského nebe. Jestli byl dřív Mirek Papež aspoň jednookým králem české elektronické hudby, tentokrát je za starého šaška. Smutný příběh.

Momento Vestibul, odstavné nádraží Praha-jih

5 Jul

O existenci tohoto podniku jsem dlouho neměl páru. Přitom jde o jednu z nejlépe vybavených nádražek u nás – s obsáhlým denním menü a dokonce i vlastním parkovištěm. Téměř rok jsem ji okázale ignoroval, leč derniéru v práci bylo třeba náležitě oslavit.

(more…)