Archive | Květen, 2010

Spettacolo! Fantastico!

30 May

Nezničitelný seladon Berlusconi, mafie a Václav Bělohradský zdaleka nejsou ty největší pohromy, které kdy Itálii potkaly. Ta největší rána do země zlatých tenisek dorazila pod jménem Heather Parisi.

(more…)

Unaveni sluncem?

21 May

Průměrná roční teplota v Tel Avivu je kolem dvaceti stupňů, ale v létě pravidelně šplhá nad třicítky. Těžký úpal a úžeh zároveň možná vysvětluje chování kapely Monotonix, která se v neděli 23. května zjeví v MeetFactory.

(more…)

Shammiho strhující shake

20 May

Bollywoodští filmaři v jistém období ještě nevěděli, že tančit moderně nevyžaduje zběsilé třesení všemi končetinami. A právě tohle období bylo zlatou érou Shammiho Kapoora, nebo tedy správně česky Šammiho Kapúra.

(more…)

Po stopách Hamleta

18 May

Knjaz Miloš versus Shrek

4 May

To jsem takhle jednou prohrabával foťák a našel tam jednu přesně rok starou fotku. Pamatuju si to docela přesně. Bylo to v předvečer zjevení knjaze Miloše v našem muzikálu a já jsem takhle večer cestou z tehdejší práce nastoupil do tramvaje z Palmovky na Krejcárek. S horečkama a na modafenu. A najednou jsem zjistil, že je na tom někdo ještě hůř než já. Vlastně by to za normálních okolností byla taková ta obyčejná škodolibá fotka, kterých máme všichni plné mobily. Ale to by tam nesměl ležet ten umělohmotný Shrek.

Chinese-speaking strip TVs!

4 May

Rosák: Co sis pro nás dnes přichystal, Karle? Jistě jsi při pátrání v dánských archivech načerpal novou inspiraci.

Čáslavský: Tentokrát jsem si pro vás připravil hned tři klipy, které jsou podle mě úplně, ale úplně nejvíc cool. A proto pochopitelně musí pocházet z té nejvíc cool dekády, z let osmdesátých. Tak mě někdy napadá, jestli jsem se nenarodil ve špatné zemi ve špatný čas.

(more…)