Haridvár: marketingový zázrak indické nádražní gastronomie

Posvátné severoindické město patří k místům, kde člověk musí povinně zrecenzovat nádražku, i kdyby tam žádná nebyla. Zdejší nádraží totiž oplývá pozoruhodným geniem loci – přesněji řečeno pozoruhodnou bustou boha Šivy. Ta je vyvedená jako fontána, takže podle hinduistické tradice, kdy se uctívá Šivův falus poléváním vodou, se v tomto případě Šiva vlastně stává sám sobě svým čůrákem. Nádražka je tu ovšem taky. A její název Take Away Facility, Refreshment Room napovídá, že bude jistě podobně zajímavá jako socha místního Krakonoše.

Continue reading “Haridvár: marketingový zázrak indické nádražní gastronomie”

Rok Chobotnice

Bratři a sestry!

Všem je nám víc než jasné, že se blíží konec světa. Už od začátku posledního roku naší civilizace hloubám, jakou podobu na sebe onen mayský silvestr vezme.
Mystické symboly se mi zjevily na obloze, v letu ptáků, v lógru od kafe i v divných svinstvech v tlačence z Billy. Nemluvě o tom, že polským městečkem tekla krev z kanálů, Ježíš byl transsexuál a do jasnovidectví se pustily i slepice.
Všechna proroctví a vize jsem uvážil a došel k závěru, že rok 2012 bude Rokem Chobotnice. Ano, svět bez nejmenších pochyb nakonec ovládnou hlavonožci.

Continue reading “Rok Chobotnice”