Vágusí rok 2010

Konec roku se blíží, tak by to chtělo nějakou anketu, co? Tak jo. Co takhle nejlepší článek roku 2010? Napsali jsme toho hodně. A se skromností sobě vlastní si myslíme, že pár věcí se docela povedlo. Ale která nejvíc? Chcete-li nám pomoci v rozhodování, hlasujte lajkovacím tlačítkem úplně dole pod konkrétním článkem. A aby se vám v tom trochu líp orientovalo, rozdělili jsme příspěvky do několika kategorií.

Continue reading “Vágusí rok 2010”

Vágus Führer durch Berlin

Je zlomený. Prohlídnout si ho můžete tady, tlač bude až po svátcích. Kdybyste někdo chtěl začít plánovat nový rok, ozvěte se Knjazovi na knjaz(.)milos(.)(.)vagus(.)cz a hlavně mu nepřejte hezké Vánoce, v Srbsku to mají až za dva týdny!

„Copak, dědo, jsou děravé?“ – „Ne, ale ohýbají se!“

Našel jsem si holku. Tato příjemná změna s sebou přinesla i několik méně příjemných povinností. Například častější nákup antikoncepčních pomůcek. Abych ušetřil, začal jsem nakupovat šprcky ne po třech, ale po devíti či dvanácti. A pak mi došlo, že by to stálo i za menší vědecký výzkum. Co když trojité balení kondomů odráží hluboké sociologické změny v naší společnosti?

Continue reading “„Copak, dědo, jsou děravé?“ – „Ne, ale ohýbají se!“”

Country bar na kolejích, Okříšky

Do Okříšek nás zavedl sám osud. Vypravili jsme se na cestu na krásnou a plodnou Moravu do domova krásné a plodné KZ. Jenže NP to všechno zkurvil. Místo abychom byli zavčas na Florenci a odjeli již zaplaceným autobusem do Znojma, města s přívlastkem, šounil zvrhlý NP profily slečen na FB a kvůli tomu náš předplacený autobus firmy Psota s.r.o. ujel.

Continue reading “Country bar na kolejích, Okříšky”

Tallinn

Estonsko je na Baltu takový předěl mezi postsovětským jihem a bohatým, ale strnulým severem. Pokud jedete z domoviny, můžete s přejezdem polsko-litevských hranic sledovat, jak se každou desítkou kilometrů přibližujete nordickému stylu. Ten se vyznačuje tímto:

Continue reading “Tallinn”

WágusLeaks 1: Dagestani weddings are serious business

Světem hýbe skandál se zveřejněním hromady diplomatické pošty a ani redakce Vágus.cz nezůstává pozadu. Stejně jako Guardianu, NY Times a několika dalším pochybným plátkům okresního významu, i nám byla serverem WikiLeaks s předstihem zpřístupněna celá databáze, abychom z ní pro vás mohli vybrat ty nejlepší špeky.

Zapomeňte na Koreu, rakety z Íránu i velvyslance vytírající plivátka v OSN. V téhle kauze jde především o to, že nás někdo nepozval na spoustu skvělých mejdanů!

Continue reading “WágusLeaks 1: Dagestani weddings are serious business”

Niečo o láske (a o tých rapoch)

Láska je nejen slepá, ale i hluchá. Jiným způsobem totiž nelze vysvětlit, proč se KZ dobrovolně a s radostí vydala na ty rapy. Když KZ v německých novinách vyčetla, že objekt NPho sexuálně-hip-hopových fantazií (rozumějte rapující Tamilka M.I.A.) má zrovna koncert v Berlíně, nezamlčela tento fakt a naopak NPho na tento koncert se vší grácií pozvala.

Continue reading “Niečo o láske (a o tých rapoch)”

Z plamenů pekla slyším…

NP: Tyvole dnešní večer s kompletní diskografií Jedi Mind Tricks. Zase je mi 20…

ZZ: Tak to jsme se sešli. Mně je teď 15. Poslouchám skvělý živák XIII. století – Black Ritual. Doporučuju hlavně píseň Zánik Izraele. Nejvetší hit, který nikdy nevyšel na žádné desce. Asi byl politicky nekorektní…

NP: Tyvole tak to je síla.

ZZ: Holt ozvěny OI! punku. Nebo hymnus Iglau. To by měli dát jako festivalovou znělku MFDF. Ale tohle se nějakému fanouškovi moc povedlo…

… otherwise the shit is worthless

Zasmáli jsme se, pobavili jsme se. Oddateee je kašpar a Vědec vypadá jako Justin Bieber. Teď už zpátky do práce. První okýnko vánočního kalendáře otevíráme dnes večer v Crossu. Ale dávejte si bacha, čokoláda z dovozu prý může způsobovat epileptické záchvaty.