na hovno.

“Čekali jste kripla, co? A já místo toho už zase šlapu!” Tak jednoduché to ale nebude. Naše kamarádka Hanka Žába Doležalová pořád necítí nohy a šlape za ni mašinka. Je to už víc než měsíc, co se na mistrovství světa v MTBO v Portugalsku rozsekala na kole tak, že si rozdrtila dva obratle. Mícha naštěstí zůstala vcelku, a tak pořád zbývá naděje, že to rozhýbe.

Hanku jsme navštívili minulý týden a u příležitosti jejího svátku jsme jí předali vágusí tričko. Aby to nebylo tak na hovno. Pokud nejste vágus a disponujete i nějakou tou korunou, můžete Žábě přispět na rehabilitaci a léčení prostřednictvím Nadace orientačního běhu. Číslo účtu je 1500043001/5500. Variabilní symbol je 111222333.

Dárce současně prosíme o vyplnění smlouvy a zaslání na adresu Nadace OB. Příspěvek lze poté odečíst z daní.

Folková revoluce I.: Mejdan při super empétrojce

Stojíme na prahu nové éry. Skomírající český folk se již brzy odrazí ode dna a my pak budeme moci říct, že jsme tuhle nastupující generaci zachytili hned v jejích skromných počátcích. Je konec s blábolením o osadě Toronto a pubertálních múzách! Noví čeští písničkáři s pomocí naivních, leč upřímných textů a neumělých hudebních postupů všem křičí do tváře svůj žal nad nespravedlností světa a nepochopením jejich citlivé duše. Postupně vás seznámíme s vycházejícími hvězdami, jejichž sláva bude brzy srovnatelná s legendami jako Arnošt Pátek, Josef Melen a snad i, ano, s božským Janem Cézarem.

Continue reading “Folková revoluce I.: Mejdan při super empétrojce”

Nemáš cigárko?

Vlastně ani nechápu, proč tahle rubrika nezačínala touhle fotkou. Bylo to někdy na podzim před dvěma lety. Zevluju na Národce před metrem a přemýšlím, na co vyprásknout poslední volné políčko. “Nemáš cigárko? Nebo pár drobných?” ozve se mi náhle za zády. A já už vím, kde dnes postavím svůj třetí pilíř islámské víry. Tady máš bůra, jen mi zapózuj. Můj zakát je v dobrých rukou. 

Neviděl jsem žebrajícího bezdomovce a plavající ženy

Královnou českého internetu je prý Natalia Sadness. Nechápu nic. Podrobnému rozboru její cesty ku slávě se věnoval například poslední Reflex. Nechápu nic, seru papír. Proč nemá půl milionu shlédnutí na YouTube například takový Michal Kolesa? A přitom nám dovede poutavě vysvětlit i to, jak se správně používá guma.

Další zajímavé informace hledejte na Michalově fóru.

U stánků na levnou krásu

Co si naplánovat na večer pátek třináctého, když se v sobotu konají rovnou dva závody v lampionování. Naštěstí pořadatelé varují, že ubytování v místě závodů není z pátku na sobotu možné, což je jasný signál, abych sbalil celý svůj dům, deku a rum, a vydal se směr Valečov. Odměnou se mi pak stává vzácný hudební zážitek v podobě Vzácného setkání Honzy a Franty Nedvědů.

Continue reading “U stánků na levnou krásu”

Kritické okénko

Dost bylo zběsilých tanců! Tímto veselým videem nastavujeme kritické zrcadlo jistým nešvarům dnešní mladé generace. Videostop sponzorují Vice, Pitchfork a American Apparel.

Kýbl plný vody

Při letošní plavbě po řece Sázavě na nás čekalo, jak už to tak na vodě obvykle bývá, nejedno zajímavé zpestření a překvapení. Po uhrazení jedné noci v kempu “Na Plovárně” se dvě členky dámské části naší výpravy začaly zvědavě zajímat o stav tamních záchodků a sprch. Bodrý majitel v námořnickém tričku, jehož řev se rozléhal snad až do dalekých Pikovic, je tak v dobré víře odkázal na blízkou hospodu, odkud se však děvčata po chvíli vrátila s výrazem totálního znechucení a přáním, aby byl celý výjev co nejdříve vytěsněn z jejich mysli. I chopila jsem se pohotově fotoaparátu a jala se celý široký komplex zdokumentovat.

Continue reading “Kýbl plný vody”