Středočeská drážní expedice, na jejímž konci čeká kotě zvané Tácek

Nádražní restaurace dokáží být silně návykovým fenoménem, trochu si tak představuji úzus heroinu. Proto jsme se svrbění našich drážních duší a absťák rozhodli zahnat organizovaným letním výletem, v rámci kterého jsme se nádražek měli nejlépe přesytit.

Continue reading “Středočeská drážní expedice, na jejímž konci čeká kotě zvané Tácek”

Back to Black!

Jsme na konci roku. Nejhektičtější období a taky nejpokrytečtější, kdy se nám podsouvá, že pohoda je ta nejdůležitější hodnota. Od nás ale určitě nikdo neočekává, že půjdeme s davem, rozhodli jsme se proto vyrazit do útoku proti všudypřítomnému kýči, pohodičce, „dobrotě“ a „lásce“ a vybrali pro vás naopak to nejtemnější, na co jsme si vzpomněli. Uvědomujeme si totiž, že právě v tomhle čase se v nás začínají ozývat úplně jiné věci.

Continue reading “Back to Black!”

S radostí do sklepa! A za kulturou…

Akce týdne
KDYBY TI TAK PÁMBŮ PRDEL POKŘTIL
18. 12., Bubenečská nádražka, 19:00
Hithitový projekt NP a KZ, knížka recenzí nádražek Kdyby ti tak pámbů prdel roztrh’, byl úspěšný jak revizor na začátku měsíce. Knížka vyjela v pondělí z tiskárny a ve středu ji budeme křtít v bubenečské nádražce. Kromě polévání tiskovin pivem se můžete těšit i na guláš, vepřenky a kulturní program, který tentokrát kromě Masoxe Vegy zajistí i pan Pařátek a pan Střevo. A kdyby někdo nestíhal a přesto si chtěl knížku stylově vyzvednout, tak NP se bude od 17:10 do 18:30 poflakovat ve Flipu na Masarykově nádraží, odkud pak vláčkem v 18:40 zamíří přímo na křest.

Continue reading “S radostí do sklepa! A za kulturou…”

S mopsem za lepší svět!

A kromě toho tu máme i pár dalších „seriózních“ kulturních tipů.

Akce týdne
DISKO TĚLA JSOU BITEVNÍ POLE
13. 12., Klub Pilot, 19:00
Kabaretní diskoparty kolektivu Genderfuck. Disko i kabaret milujeme, takže na páteční večer je to jasná volba. Navíc součástí večírku bude také tombola příjemných služeb, do které se rozhodl přispět i Vágus! Ano, šťastný výherce získá poukaz na tour po nádražkch s našimi vyhlášenými experty! Navíc na party zahrají Mušnula, Sonja neverstop a Gagarin. Potřebujete ještě něco víc?

Continue reading “S mopsem za lepší svět!”

První sníh

Tady ve městě je vánice zbarvená rudě. Světlo lamp učiní z bílé tmy oranžový příliv. Nevím, jak se to děje. Najednou je světlo jako ve dne a v zahradě je vidět každá větévka a každé stéblo. Dokud nezapadá sněhem na věky. Až do tání… (Jako malá jsem zahrabala do sněhu gumovýho medvídka, na jaře jsem ho pak našla v trávě.)

Continue reading “První sníh”

Hot shit pro máničky

A nejen pro ně je tu pár kulturních tipů, tak sledujte.

Koncert(y) týdne
CRIME + MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO
3. 12., café V lese, 20:00, 200,-
Pozor – Crime ve vašem městě! Gotická atmosféra – osmdesátkový odér – novoromantismus – punk – beaty – syntezátory, co rozechvějou i tu nejposlednější buňku vašeho těla a bicí, který je vzápětí roztlučou na padrť. Kdo nepřijde, jako by nebyl. Protože – This shit is hot!

Continue reading “Hot shit pro máničky”