Archive | Prosinec, 2013

Středočeská drážní expedice, na jejímž konci čeká kotě zvané Tácek

25 Dec

Středočeská drážní expedice, na jejímž konci čeká kotě zvané Tácek

Nádražní restaurace dokáží být silně návykovým fenoménem, trochu si tak představuji úzus heroinu. Proto jsme se svrbění našich drážních duší a absťák rozhodli zahnat organizovaným letním výletem, v rámci kterého jsme se nádražek měli nejlépe přesytit.

(more…)

Back to Black!

23 Dec

Back to Black!

Jsme na konci roku. Nejhektičtější období a taky nejpokrytečtější, kdy se nám podsouvá, že pohoda je ta nejdůležitější hodnota. Od nás ale určitě nikdo neočekává, že půjdeme s davem, rozhodli jsme se proto vyrazit do útoku proti všudypřítomnému kýči, pohodičce, „dobrotě“ a „lásce“ a vybrali pro vás naopak to nejtemnější, na co jsme si vzpomněli. Uvědomujeme si totiž, že právě v tomhle čase se v nás začínají ozývat úplně jiné věci.

(more…)

S radostí do sklepa! A za kulturou…

17 Dec

S radostí do sklepa! A za kulturou…

Akce týdne
KDYBY TI TAK PÁMBŮ PRDEL POKŘTIL
18. 12., Bubenečská nádražka, 19:00
Hithitový projekt NP a KZ, knížka recenzí nádražek Kdyby ti tak pámbů prdel roztrh’, byl úspěšný jak revizor na začátku měsíce. Knížka vyjela v pondělí z tiskárny a ve středu ji budeme křtít v bubenečské nádražce. Kromě polévání tiskovin pivem se můžete těšit i na guláš, vepřenky a kulturní program, který tentokrát kromě Masoxe Vegy zajistí i pan Pařátek a pan Střevo. A kdyby někdo nestíhal a přesto si chtěl knížku stylově vyzvednout, tak NP se bude od 17:10 do 18:30 poflakovat ve Flipu na Masarykově nádraží, odkud pak vláčkem v 18:40 zamíří přímo na křest.

(more…)

S mopsem za lepší svět!

9 Dec

S mopsem za lepší svět!

A kromě toho tu máme i pár dalších „seriózních“ kulturních tipů.

Akce týdne
DISKO TĚLA JSOU BITEVNÍ POLE
13. 12., Klub Pilot, 19:00
Kabaretní diskoparty kolektivu Genderfuck. Disko i kabaret milujeme, takže na páteční večer je to jasná volba. Navíc součástí večírku bude také tombola příjemných služeb, do které se rozhodl přispět i Vágus! Ano, šťastný výherce získá poukaz na tour po nádražkch s našimi vyhlášenými experty! Navíc na party zahrají Mušnula, Sonja neverstop a Gagarin. Potřebujete ještě něco víc?

(more…)

První sníh

8 Dec

První sníh

Tady ve městě je vánice zbarvená rudě. Světlo lamp učiní z bílé tmy oranžový příliv. Nevím, jak se to děje. Najednou je světlo jako ve dne a v zahradě je vidět každá větévka a každé stéblo. Dokud nezapadá sněhem na věky. Až do tání… (Jako malá jsem zahrabala do sněhu gumovýho medvídka, na jaře jsem ho pak našla v trávě.)

(more…)

Plačící sirotci a čunkové oschlebíčky

4 Dec

Plačící sirotci a čunkové oschlebíčky

… a taky vapřová pečeně, anglické dnídaně a vařenéklobsy. Ano, autentickou atmosféru Balkánu můžete nasát hned na pražském hlaváku po nástupu do rychlíku EC 273 Avala směr Bělehrad.

(more…)

Hot shit pro máničky

2 Dec

Hot shit pro máničky

A nejen pro ně je tu pár kulturních tipů, tak sledujte.

Koncert(y) týdne
CRIME + MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO
3. 12., café V lese, 20:00, 200,-
Pozor – Crime ve vašem městě! Gotická atmosféra – osmdesátkový odér – novoromantismus – punk – beaty – syntezátory, co rozechvějou i tu nejposlednější buňku vašeho těla a bicí, který je vzápětí roztlučou na padrť. Kdo nepřijde, jako by nebyl. Protože – This shit is hot!

(more…)