Archive | Listopad, 2010

Báječní muži na létajících strojích

29 Nov

My kluci, co spolu kamarádíme, rádi jezdíme na kole. Ale opravdu nechápeme, jak někdo může krosit pražské kočičí hlavy na dráhovém furtšlapu. Tak jsme vytáhli ze sklepa bicykl Velamos Super De Luxe a vyrazili na závody, abychom to trochu pochopili.

(more…)

Veselí nad Lužnicí: když je každá půlka jiná

26 Nov

Zdá se, že nádražky zkouší různé triky, jak uspokojit nejen místní klientelu, ale nabídnout i standard pro ty ostatní. Na jeden takový experiment je možné narazit v nádražní restauraci ve Veselí nad Lužnicí.

(more…)

Ein Zwei – nasedaj!

25 Nov

Nasedaj okamžitě do Červeného trpaslíka! Začíná cesta na II. výjezdní zasedání vágus.cz. Posádka ve složení Vědec, Betla, Verča, Matouš a NP právě míří do dalekého Berlína za vágus velvyslankyní KZ.

(more…)

Salonní intelektuálové, část pátá

24 Nov

Před spaním jsem si vzal do ruky nové číslo časopisu o hudbě His Voice a mám nového kandidáta do našeho oblíbeného seriálu. Článek o hudbě k filmu Bezstarostná jízda se hemží slovy jako sémantika, konotace, narace.

(more…)

Když už, tak už

23 Nov

Vesnice jménem San Mateo, 3200 m. n. m. Pozdní sobotní večer, před sebou vstáváni v půl šesté ráno a několikahodinový výšlap s tisícimetrovým převýšením. Bylo nás devět a ne že bychom byly nějaké princezničky, ale přeci jenom bychom uvítali, kdybychom mohli spočinout pohodlně. Co spočinout, alespoň tu hygienu dodržovat! Při cestování v Peru je s ní problém úplně všude. Tento záchod byl obzvlášť exemplární, protože přes neustálé ujišťování pana domácího voda téct prostě nezačala a kýble s vodou přistavené vedle byly tak nablyskané, že se nam vskutku nechtělo se jich dotýkat. Zato podotýkám, že se nejednalo o hostel, nýbrž o hotel.

Hop na špek!

21 Nov

Dnes podáte, zítra ztratíme. Ale aspoň vás nakrmíme. Uzeným. Na dejvické poště.

Je to tak. Dědek z metra přišel o monopol na prodej slovenského sýra a klobásek. Tenhle nezaměnitelný odér teď můžete fetovat na poště v Kafkově ulici. Dokonce kvůli tomu přestěhovali stolečky na vyplňování složenek. Dokonalá symbióza českého státního podniku a slovenského soukromého kapitálu, n’est-ce pas?

„Co tady ten stánek vlastně dělá?“ ptám se zaměstnankyně, která asi hlídá, aby klobásy nikdo neukradl. „To máme takovou speciální akci. Máte u nás penzijní připojištění?“ Nemám a radši mizím. „A životní pojištění?“ ozývá se za mnou. Konec světa je už opravdu blízko. A za takhle důmyslnou past na důchodce budete stát po Jeho levici.

Braník na cestách? Bohužel

18 Nov

Nikdy bych si nepomyslel, že knjaz Miloš vytasí sukovici na naše nejoblíbenější pivo. Ale je to tak. České rodinné stříbro se stáčí až za Dunajem. Zde hleďte.

(Hospodářské noviny, 18. listopadu 2010, strana 18)

Salonní intelektuálové, část čtvrtá

14 Nov

Číst si reklamní magazín Českých drah je opravdový požitek. “Zdenička ráda jí. Hlavně maso.” A komu by to nestačilo, může rozkliknout obrázek a číst dále.

Depo, Brno hlavní nádraží

12 Nov

Nádražní restaurace Depo v Brně nabízí hostům to, co žádná jiná nádražka – zdravý oběd. Tímto logem obsypaným ovocem láká zákazníky a klade důraz na pravidelnou stravu. Nalákala i nás.

(more…)

Medvídci v čokoládě

10 Nov

To jsem se takhle první listopadový víkend vydal navštívit KZ do Berlína a že půjdeme někam ven. Při vzpomínce na to, jak tristně skončil její poslední tah, jsem se rozhodl tentokrát vybrat večerní program sám. Volba byla celkem jasná. Koncert amerických velmistrů Auxes a Des Ark v klubu Schokoladen vyšel na pouhých 7 EUR. To je míň než vstupné na Erasmus Party.

(more…)