Archive | Moctezumova pomsta RSS feed for this section

Ztraceny mezi monarchy

16 Jun

Ztraceny mezi monarchy

„To musíte nejdřív do Zitácuaro. Ale… víte, že teď v květnu už není sezóna?“ Nejistý úsměv na tváři prodavačky lístků na autobusovém nádraží nás měl znejistět. Tedy mě a Sofii, kamarádku z Argentiny. Po půl roce v Mexiku jsme mohly tušit, že v zemi, kde vám nikdo do očí neřekne nic nepříjemného, kde neexistuje odpověď „ne“ a všechny potíže se řeší nepřímo, je tohle hodně výrazné varování. Ale nás to nevyvedlo z míry. My si byly jisté. Jasně, v národní rezervaci monarchy stěhovavého už nebudou stromy obalené motýlky, ani neuvidíme, jak se jimi zaplní celá obloha. Ale taky se díky tomu vyhneme davům připitomělých turistů, co tam jedou jenom proto, že si to našli v Lonely Planet!

(more…)

Tulum: Bráník se klaní bohům

11 Jun

Tulum: Bráník se klaní bohům

Blíží se prázdniny a tak vás zkusím nalákat na cesty do exotických dálek. A ať už jste vágus nebo ne, rozhodně doporučuju si s sebou vzít Bráníka. Není totiž nad to zdržovat v turistické sezóně dav tlustých amerických rodin, co si chtějí vyblejsknout průzračně modré moře, palmu, leguána a mayskou památku v jednom záběru.

(more…)

Braník ve středu vesmíru

13 Nov

Braník ve středu vesmíru

Na Zócalo, mexický Staromák, se Bráník podíval spolu s traktory a mexickými kovboji. Stávkovali, že je prý málo kukuřice a nebude chléb. To nás nepřekvapilo a navíc na náměstí s výměrou šesti hektarů se pár traktorů stejně ztratí. Tak jsme se raději fotili.

(more…)

Pozdrav od Teotihuacánu

29 Jan

Pozdrav od Teotihuacánu

Teotihuacán znamená v nahuatlu „místo, kde se zrodili bohové“, a tak bylo příhodné, aby se premiéra Bráníku v Mexiku odehrála zrovna zde, za přítomnosti božstev.

(more…)