Všechny tváře berlínské ženy

Žen je v Berlíně plno. Konkrétně 1 764 677 a tvoří tedy 51 % berlínské populace. Prostě jako kdyby v Praze a přilehlém okolí bydlely jenom holky. Vedle sebe tu žijí vysoce postavené manažerky, co nakupují do Vuittonek, Turkyně, které hrdě nosí svoje šátky, vědkyně zkoumající bakterie E. Coli, links radikal und alternativ lesby veganky, prodavačky currywurstů, salonní intelektuálky v šedých legínách… A protože Berlín je prý alternativní město bez předsudků, je potřeba každé ženě vytvořit prostor k sebevyjádření.

Continue reading “Všechny tváře berlínské ženy”

Čortův penis nad Berlínem

Šumachr na střeše hraje na kytaru značky Čort. V Karpatech mají tajemný Čortův hrád. A v Berlíně pro změnu megalitický Čortův pyj. Ano, máme na mysli bývalou americkou základnu na kopci Teufelsberg. Místo je to tak neuvěřitelně bizarní (jsme koneckonců v Berlíně, žeáno), že už se raději odmlčíme a dáme slovo našemu plechovému výletníkovi. A těmhle sympatickým pánům.

Continue reading “Čortův penis nad Berlínem”

SI síla!

Pokud jste berlínský salonní intelekuál (a pokud nejste, tak co děláte v Berlíně?), můžete bydlet v jedné ze tří čtvrtí. Na prvním místě je samozřejmě Mitte, což je čtvrť, která má všechny cool ošuntělé kavárničky se sojovým latté a připojením na internet a rozkošné parky s rozlehlými trávníky (a co si budem povídat, i Brandenburger Toa – to není chyba, to je foneticky).

Continue reading “SI síla!”

Tohleto je Slavoj, ten má, pane, náboj

KZ, která už téměř rok předstírá, že je Berlíňanka, uvítala na prodloužený víkend svého extravagantního kamaráda, který prý vypadá jako z céčkového filmu. Spolu se vydali (na kole, jako správní levičáci) na marxistickou konferenci Marx is muss. On z čistého zájmu, KZ proto, že chtěla vidět toho upocenýho ouchylu, co je schopný na metafory o komixech sbalit modelku a vyzkoušet, jestli to bude fungovat i na ni…

Continue reading “Tohleto je Slavoj, ten má, pane, náboj”

Niečo o láske (a o tých rapoch)

Láska je nejen slepá, ale i hluchá. Jiným způsobem totiž nelze vysvětlit, proč se KZ dobrovolně a s radostí vydala na ty rapy. Když KZ v německých novinách vyčetla, že objekt NPho sexuálně-hip-hopových fantazií (rozumějte rapující Tamilka M.I.A.) má zrovna koncert v Berlíně, nezamlčela tento fakt a naopak NPho na tento koncert se vší grácií pozvala.

Continue reading “Niečo o láske (a o tých rapoch)”

Medvídci v čokoládě

To jsem se takhle první listopadový víkend vydal navštívit KZ do Berlína a že půjdeme někam ven. Při vzpomínce na to, jak tristně skončil její poslední tah, jsem se rozhodl tentokrát vybrat večerní program sám. Volba byla celkem jasná. Koncert amerických velmistrů Auxes a Des Ark v klubu Schokoladen vyšel na pouhých 7 EUR. To je míň než vstupné na Erasmus Party.

Continue reading “Medvídci v čokoládě”