Archive | Ich bin Berlin! RSS feed for this section

Liebe ihn!

7 Aug

Dnes jsme se s naším kamarádem vypravili na berlínský pivní festival. Nemusíme snad dodávat, že sklidil velký úspěch.

(more…)

Všechny tváře berlínské ženy

27 Jun

Žen je v Berlíně plno. Konkrétně 1 764 677 a tvoří tedy 51 % berlínské populace. Prostě jako kdyby v Praze a přilehlém okolí bydlely jenom holky. Vedle sebe tu žijí vysoce postavené manažerky, co nakupují do Vuittonek, Turkyně, které hrdě nosí svoje šátky, vědkyně zkoumající bakterie E. Coli, links radikal und alternativ lesby veganky, prodavačky currywurstů, salonní intelektuálky v šedých legínách… A protože Berlín je prý alternativní město bez předsudků, je potřeba každé ženě vytvořit prostor k sebevyjádření.

(more…)

Čortův penis nad Berlínem

24 Jun

Šumachr na střeše hraje na kytaru značky Čort. V Karpatech mají tajemný Čortův hrád. A v Berlíně pro změnu megalitický Čortův pyj. Ano, máme na mysli bývalou americkou základnu na kopci Teufelsberg. Místo je to tak neuvěřitelně bizarní (jsme koneckonců v Berlíně, žeáno), že už se raději odmlčíme a dáme slovo našemu plechovému výletníkovi. A těmhle sympatickým pánům.

(more…)

SI síla!

22 Jun

Pokud jste berlínský salonní intelekuál (a pokud nejste, tak co děláte v Berlíně?), můžete bydlet v jedné ze tří čtvrtí. Na prvním místě je samozřejmě Mitte, což je čtvrť, která má všechny cool ošuntělé kavárničky se sojovým latté a připojením na internet a rozkošné parky s rozlehlými trávníky (a co si budem povídat, i Brandenburger Toa – to není chyba, to je foneticky).

(more…)

Tohleto je Slavoj, ten má, pane, náboj

7 Jun

KZ, která už téměř rok předstírá, že je Berlíňanka, uvítala na prodloužený víkend svého extravagantního kamaráda, který prý vypadá jako z céčkového filmu. Spolu se vydali (na kole, jako správní levičáci) na marxistickou konferenci Marx is muss. On z čistého zájmu, KZ proto, že chtěla vidět toho upocenýho ouchylu, co je schopný na metafory o komixech sbalit modelku a vyzkoušet, jestli to bude fungovat i na ni…

(more…)

Svaté Naddřevo

17 May

NP: Trošku průser. Nějakým nedopatřením jsem se asi ocitl v zákaznickém centru Applu. Naštěstí je tu se mnou KZ, která přečetla několik knih o životě salónních intelektuálů, a tak se vyzná. Takže kam jsem se to sakra zase dostal?

(more…)

Ich bin Bhópál!

18 Jan

Jestli je Berlín něčeho plný, tak jsou to klišé. O tom, jaké je to super cool místo ideální k životu. Blbost. Ve skutečnosti se nejvíc podobá indickému městu Bhópál, které v roce 1984 vešlo do dějin výbuchem chemické továrny. Těch podobností je víc, než by vám bylo příjemné. Nevěříte?

(more…)

Niečo o láske (a o tých rapoch)

3 Dec

Láska je nejen slepá, ale i hluchá. Jiným způsobem totiž nelze vysvětlit, proč se KZ dobrovolně a s radostí vydala na ty rapy. Když KZ v německých novinách vyčetla, že objekt NPho sexuálně-hip-hopových fantazií (rozumějte rapující Tamilka M.I.A.) má zrovna koncert v Berlíně, nezamlčela tento fakt a naopak NPho na tento koncert se vší grácií pozvala.

(more…)

Ein Zwei – nasedaj!

25 Nov

Nasedaj okamžitě do Červeného trpaslíka! Začíná cesta na II. výjezdní zasedání vágus.cz. Posádka ve složení Vědec, Betla, Verča, Matouš a NP právě míří do dalekého Berlína za vágus velvyslankyní KZ.

(more…)

Medvídci v čokoládě

10 Nov

To jsem se takhle první listopadový víkend vydal navštívit KZ do Berlína a že půjdeme někam ven. Při vzpomínce na to, jak tristně skončil její poslední tah, jsem se rozhodl tentokrát vybrat večerní program sám. Volba byla celkem jasná. Koncert amerických velmistrů Auxes a Des Ark v klubu Schokoladen vyšel na pouhých 7 EUR. To je míň než vstupné na Erasmus Party.

(more…)