Archive | Hermelín RSS feed for this section

Šance pro blázny odkudkoliv

5 Mar

Šance pro blázny odkudkoliv

Nedostatek peněz bývá častou překážkou, která nám brání ve splnění našich snů. Někdy je to překážka skutečná (výlet na Měsíc není nejlevnější), často jde ale jen o výmluvu skrývající naši neochotu, lenost nebo strach. Existuje totiž spousta projektů, které „z mála“ dávají vzniknout velkým věcem. Třeba takové vydávání desek. Díky nejnovějším technologiím dneska vydává nebo sdílí každý. Pokud ale budete chtít třeba pěkný vinyl, tak už nějaký ten kapitálek potřebovat budete. Ti šikovnější si na něj možná ušetří sami. Ostatní by si měli prostudovat web Lokal Rekorc.

(more…)

Kittchen: Děti bych nutil dojídat!

2 Mar

Kittchen: Děti bych nutil dojídat!

Kittchen umí smažit volská oka ve tvaru lebky. Kromě toho zpívá a hraje svoje písničky a jeho album MENU je volně ke stažení na webu. Kittchen si navíc vybral KZ jako vkusný doplněk na své fotografie. Jistě, KZ se již jednou stala dívkou kalendáře, a tak její kariéra světoznámé modelky, která zajistí světový mír, dále strmě stoupá. Od té doby ji však trápí, že se jí všichni ptají, kdo Kittchen je. Ona to ale neví, ani nemůže, protože Kittchena přece vždycky vidí jenom v masce, ať už plátěné či pletené, bílé nebo černé.
KZ se líbí, když kluci umí vařit a dělají muziku. A Kittchen prý navíc dovede i vyfukovat kouř očima. Proto s ním udělala rozhovor.

(more…)

Vegetarian Superman!

6 Dec

Jste z Prahy a nevíte, co s dnešním večerem? Něco bychom tu měli. V Crossu hraje legendární pražská litevská mantracoreová skupina Alaverdi. Kdo propásl loňské vystoupení, má nyní šanci složit reparát. Vstup zdarma, angažované písně nejen o velrybách a bicák obracející mezi songy bramboráky!

(more…)

Papíroví kovbojové, samuraj a rudá armáda

4 Dec

Vezměte scénář z hodně špatné kovbojky. Osamělý cizinec, osudová žena, padouch týrající malé městečko, zamlklý barman a všechny věci okolo. Pak přimíchejte trochu Kill Billa – zběsilé kung-fu bitky, samurajské meče v měsíčním světle a nepravděpodobné dialogy. Celé to zasaďte do neumělých papírových kulis jako z Nauky o snech. Pořád to není ono? Přidejte hlas divadelního vypravěče, barvy jak z Kwaidanu a navrch hoďte gangstery a revolucionáře v červených maoistických montérkách. Výsledkem je Bunraku – povedený akční film, který trestuhodně zapadl a vy ho prostě musíte vidět.

(more…)

Party se sloním mužem

10 May

Dead Western bude mít koncert 18. května na Sedmičce. Dead Western je člověk, tedy možná… Každopádně vypadá jako muž a než začne zpívat, vypadá dokonce jako vcelku normální chlápek s kytarou, písničkář, kterých se pohybuje po alternativních scénách přemnoho. Pak ovšem začne zpívat a vám nezbude než hledat dolní čelist někde na podlaze.

(more…)

Beastie Boys: Hot Sauce Committee, Pt. 2

26 Apr

Když se blížil příchod nového tisíciletí a zpovykaná média strašila počítačovou apokalypsou, soudný člověk nad tím jen mávl rukou. Samozřejmě, že žádný celosvětový kolaps nenastal. Ale když si poslechnete desky Beastie Boys vydané po roce 2000, začnete si říkat, že by na tom Y2K přece jen mohlo něco být.

(more…)

Boduf Songs v Rubínu. Dnes!

16 Mar

„Tohle zní jako Thema 11, když jim vypnou ve zkušebně proud,“ napsal mi Haimi poté, co jsem mu jednou nadšeně básnila o Boduf Songs. A možná tak Boduf Songs opravdu zní. Stejně nedokážu vymyslet žádné jiné přirovnání.

(more…)

A víš, jak se dělal Technicolor?

8 Mar

Tak na tuhle větu už se mi podařilo vyvolat u Haimiho alergii. Ale když já si nemůžu pomoct, Technicolor byl prostě boží. Posuďte sami…

(more…)

DMZ – News for America, and Americans!

4 Mar

Mým nejoblíbenějším čtením na opruzné přednášky se stal komiks jménem DMZ. Politická satira drsná jako waterboarding.

(more…)

… otherwise the shit is worthless

1 Dec

Zasmáli jsme se, pobavili jsme se. Oddateee je kašpar a Vědec vypadá jako Justin Bieber. Teď už zpátky do práce. První okýnko vánočního kalendáře otevíráme dnes večer v Crossu. Ale dávejte si bacha, čokoláda z dovozu prý může způsobovat epileptické záchvaty.