A přece se močí!Novogotický pomník na Křižovnickém náměstí byl v místech odstraněné vojenské strážnice odhalen r. 1849. Jedná se o dílo, které v mnohém předběhlo svou dobu a zachycuje panovníka s vykasaným pláštěm ve velice intimním okamžiku. Autor tím tolik oslavovanou postavu českého krále ještě více přibližuje lidu a ukazuje, že i na Hradě se močí!

Are you a fighter?!

Ahoj kluci! Všimla jsem si, že mezi váma zase začaly frčet plnovousy. Já to schvaluju, protože vám doopravdy sluší. Nezapomínejte ale, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Jako stoprocentní chlapi musíte být v cajku od zubů až k patě. Mimo jiné myslete na nápadité doplňky a vezměte si příklad třeba z tohohle chlápka.

Continue reading “Are you a fighter?!”

Lebkatej kretén Hyena

Co že je společného na kultůře a módě, nám servírují všude bohatě. Mladí návrháři a kultůra tvoří lifestyle, o kterém referují občasníky salónních intelektuálů. Ani naše kultůrou a módou protknuté stránky nemohou zůstat pozadu. Proto bychom vám rádi přiblížili unikátního umělce Hyenu z Luk nad Jihlavou, který je jak básníkem, tak módním návrhářem. A taky kreténem, jak s oblibou poznamenává.

Continue reading “Lebkatej kretén Hyena”

Úštěk: Kuřácká hospoda!

Kdy už tam budem? Obligátní otázka účastníků naší zimní výpravy. Brzy, vzdušnou čarou je to už jen pár kiláků! Jenže jak už to tak bývá, cesty vzdušnou čarou jsou nedosažitelný ideál a cesty skutečné jsou mnohem delší. Svíjí se klikatými a hlubokými stržemi, jsou zaváty hlubokými závějemi a nekončí ve vzdušných zámcích, ale v nádražních restauracích, tentokrát v Úštěku.

Continue reading “Úštěk: Kuřácká hospoda!”