Archive | Listopad, 2011

Ústí nad Orlicí: Frankfurtský waterboarding!

30 Nov

Jak to dopadlo s nádražím?
Zachránili ho! Kadrman zvítězil.
Tak dobré, ne?
Jo, aspoň mám práci.

Je to tak. Historická nádražní budova v Ústí nad Orlicí byla prohlášena za kulturní památku a bourat se nebude. Teď je jen otázkou, kdy se dočkáme rekonstrukce. A po návštěvě místní nádražky si myslím, že pár drobných inovací by rozhodně neškodilo.

(more…)

Axa in Action aneb Okupuj hotel!

29 Nov

Radši bychom viděli skutečnou okupaci našich ulic a prázdných domů, ale spokojíme se i s málem. A v hotelu Axa toho mezi 2. a 4. prosincem zas až tak málo k vidění nebude.

(more…)

Hovory z číny

27 Nov

Hovory z číny

Dnes o lásce a módě. (more…)

Koho se bojí ďábel?

21 Nov

Všichni to znáte – šli jste na koncert kapely, kterou zbožňujete, ale stálo to za starou bačkoru. Další iluze mizí v nenávratnu. O to víc pak člověka dostanou akce, o kterých sice předem ví, že se můžou povést, ale skutečnost ho naprosto smete, srazí na kolena, rozstřelí vnitřnosti, chytí za srdce… (doplňte podle vlastních zkušeností). Prostě dostaví se zážitek, na který se jen tak nezapomíná.

(more…)

Výlov Braníka

18 Nov

To jsme takhle na chalupě vypouštěli a čistili bazének. A byli jsme docela překvapení, co všechno jsme našli na dně.

(more…)

Hamilton Hall, Liverpool Street Station, Londýn

16 Nov

Celý tenhle výlet, který NP a KZ strávili ve squatu otíráním intimních partií vhlčenými ubrousky, nabral zajímavých obrátek poté, co si NP na Brick Lane narval u Bengálců betel a dokolébal se až před Liverpool Street Station. Toto starobylé londýnské nádraží z roku 1875 vešlo do dějin mimo jiné tím, že na něm v roce 1939 sir Nicholas Winton vyložil vlak plný židovských dětí. Pro nás se však do historie zapsalo svou výtečnou nádražní restaurací.

(more…)

V Londýně na vakzále

9 Nov

Legenda praví, že slovo vokzal, které v ruštině označuje vlakové nádraží, vzniklo poté, co Rusové přijeli na londýnské nádraží Vauxhall. Když jsme tam přijeli my, zarazila nás především absence nádražní osvěžovny.

(more…)

Salonní intelektuálové, část šestá

8 Nov

Dobře, až dosud jste si mohli myslet, že moje averze vůči salonním intelektuálum je pouhý rasistický předsudek (protože co jsou jiného než méněcenná rasa, že). Avšak po své nedávné osobní zkušenosti už ji mám i empiricky podloženou.

(more…)

Extrémní sport, nebo extrémní komentář?

7 Nov

Dneska to bude jen čistá radost: záznam vítězného sjezdu Dannyho Harta na letošním mistrovstí světa v Champéry. Danny je sice hovado (všimněte si, jak kyne divákům ještě před půlkou tratě!), ale na tyhle dva komentátory prostě nemá. LOOOOK AT THE WHHIIIIPPP!!!!! WHHHHAAAAATTTT THE HELLLLLLL!!!!! Řvali takhle Češi, když o den dřív vyhrál Jaroslav Kulhavý závod v cross country?

(more…)

Jindřichův Hradec: bordel a zase bordel

2 Nov

Nádražní tribunál opět zasedá. Po Zábřehu budou před soud za mimořádně odporné zločiny proti lidskosti postaveni občané Jindřichova Hradce. Pravda, od města skýtajícího útočiště druhořadým studentům druhořadé vysoké školy druhořadého zaměření jsme už předem nemuseli čekat nic dobrého, ale tohle už je moc.

(more…)