Archive | Září, 2014

Lokobar, Všetaty: Tak mi tykej furt

24 Sep

Lokobar, Všetaty: Tak mi tykej furt

Dnes, 24. září 2014, je to přesně 150 let, co projel obcí Všetaty první vlak. Její malebné nádraží je dnes důležitým železničním uzlem, kde se schází tratě Praha – Turnov a Ústí nad Labem – Lysá nad Labem. Nádraží má z každé strany dvě nástupiště a nádražní restaurace Lokobar je umístěna tak, že z jejích oken vidíte na obě. Nemusíte se tedy bát, že byste svůj vlak přehlídli. To, že si ho rádi necháte ujet, je už věc druhá.

(more…)

Za divočinu i recyklaci!

22 Sep

Za divočinu i recyklaci!

Tenhle týden bude samá ekologie a vernisáž…

Akce týdne
KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU
22. 9., Lucerna Music Bar, 18:30, 250,-
Senátem v létě prošel zákon, který v podstatě likviduje divoké části NP Šumava ve prospěch developerských a politických zájmů. Pokud vám není osud Šumavy lhostejný a rádi byste, aby podobný zákon připravovali skuteční odborníci nebo se chcete jen o současné situaci něco dozvědět, určitě dnes do Lucerny zajděte. Jako bonus vás čekají koncerty např. Vladimira 518, Oriona, Jamese Colea, Načevy a Tomáše Vtípila a mnohých dalších.

(more…)

Haydarpaša Gari, Istanbul: Sen o kočičím nebi

17 Sep

Haydarpaša Gari, Istanbul: Sen o kočičím nebi

Z mešity vříská muezzin, nad Bosporem se klene duha a z temného oparu vystupuje majestátní budova istanbulského Haydarpaşa Garı. Hradu, kde možná strašá.

(more…)

Kultura pouliční

15 Sep

Kultura pouliční

S ústupem léta se rozjíždí kulturní sezóna, tak se nám tu nahromadilo pár tipů, o které by bylo škoda se s váma nepodělit. Překonali jsme lenost a po delší pauze pro vás připravili menší kulturní přehlídku.

(more…)

Knjazův střik

14 Sep

Knjazův střik

Jak víme už od loňské návštěvy, každý návštěvník bělehradského moře na ostrově Ada Ciganlija musí při vstupu projít Knjazobránou. Bájný srbský kníže toho však neměl dost a od letoška stříká svou svěcenou vodu i z obrovského knjazího falu.

(more…)