Archive | Říjen, 2010

Nejlepší hovna v ČR

29 Oct

Vágus kolokolekce

27 Oct

Nová kolekce mladých a perspektivních návrhářů se nese v duchu myšlenky Udělej si sám (zvlášť v hudebním světě známé též jako Do It Yourself) a jejími hlavní hesly jsou recyklace, cyklistika a radost ze života.

Vágus.cz přináší nekonečný výběr střihů i barev, tentokráte sjednocených originálním potiskem s motivem našeho oblíbeného dopravního prostředku.

Jak už je u naší módní značky tradicí a samozřejmostí, dbáme na vysokou kvalitu zpracování stejně jako na kvalitu původních materiálů. Tato půvabná trika byla pořízena v obchodech druhé ruky na Vysočanské a v Ruzyni, což mluví za vše.

O ohromném úspěchu kolekce svědčí takřka celé její vyprodání na streetparty Zažít město jinak. Zde představujeme již jen malý výsek a dodáváme, že naše motivy zdobí také sukně, kabáty, dětské oblečení… Důkazy brzy.

A jak fotografie napovídají, svět oslňujeme i šperky a nášivkami. “Nečekala jsem, že z toho igeliťáku vyleze tolik pokladů,” zhodnotila to jedna naše známá.

Objednat si můžete samozřejmě i vlastní originální kombinaci či nám dokonce předat svůj oblíbený kousek oblečení a my ho pro vás zušlechtíme.

Objednávky přijímá a vyřizuje náš hlavní pokladník: knjaz tečka milos zavináč vagus tečka cz

Hostinné: Dětem písek, rodičům pivo!

26 Oct

Plakátovací sloup vábí na koncert Petry Janů v kostele, vchod Krkonošských papíren do arbeitu. Naštěstí je už pátek odpoledne a hned naproti se vyjímá budova železniční stanice Hostinné s nádražní hospůdkou Vagón. Ihned jsme zapadli dovnitř, abychom otestovali zdejší pohostinnost.

(more…)

HAPPY CAPS LOCK DAY!

22 Oct

TAK JSEM SE DOZVĚDĚL, ŽE PRÝ JE DNESKA CAPS LOCK DAY. A K TOMU MĚ NEMOHL NAPADNOUT TÉMATIČTĚJŠÍ VIDEOSTOP NA PÁTEČNÍ PŘEDVÍKENDOVÉ ODPOLEDNE…

Mimochodem, MF DOOM se nám ve Videostopu jednou již téměř objevil

Spirit v duši váguse

21 Oct

Také jste si mysleli, že litrová láhev jamajského rumu nebo irské whisky v ceně osmi Eur je ten nejlepší suvenýr z dovolené v bezcelní zóně? S podobnou představou jsem vstupoval do samoobsluhy v Italském Livignu. Stačilo se ovšem v obchodě chvíli rozhlížet a mezi vyrovnanými láhvemi Bacardi, Tullamorek, Amundsenů a podobných nápojů pro snoby (Tuzemák jsem nenašel) nešlo přehlédnout řádku láhví v ceně dvou Eur. A nebyla to balená voda, Okena ani technický líh, ale láhve s konzumním alkoholem! A kdo si Euro připlatí, může mít dokonce líh cereální! Příznivci racionální výživy jistě ocení.

(more…)

Exponát smrti

19 Oct

Docela si dovedu představit, jak někdy před pětatřiceti lety seděl nějaký koumák z vydavatelství Magnet nad rukopisem Exponátu smrti a přemýšlel, co by tak o něm mohl napsat na obálku knihy. Jenom krátký sloupek, který nastíní, o co jde, co všechno vás může zaujmout a na co byste se měli připravit. Jenže když Exponát smrti dočetl, mu bylo hned jasné, že k tomu se prostě nic moc dodat nedá. Nenapsal nic.

(more…)

Pozor u druhé koleje!

17 Oct

(Psáno pro VICE)

Tuhle jsem zaslechl, že zavřeli nádražku v Bráníku. Hodně mě to vzalo. Prý jsem vůbec nemluvil a houpal se jak starý Brůna. Když už se mnou vůbec nebyla řeč, poslali mě kluci z redakce v rámci terapie do téhle hospody. Až mi to Karel Kunrt sprostě záviděl. Karle, záviď! Š-ha-š-ha-š-ha-š-ha-huíííííííííí! Na druhou kolej přijel osobní vlak z Vizovic!

(more…)

U Mašinky, Otrokovice

15 Oct

Vyjasněme si to hned na úvod. Mašinka NENÍ otrokovická nádražka, byť se nachází na peróně. Pravou nádražku najdete přímo v nádražní budově. Vzhledem k její šibeniční otevírací době se mi ji však zatím nepodařilo kvalitně zrecenzovat. A Mašinka patří k Otrokovicím stejně neodmyslitelně jako moravský primát v produkci pervitinu.

(more…)

Pod alpskými vrcholy

14 Oct

Braník vyrazil ve svém barbiemobilu do Alp na diskotéku…

Pivnice Cyrilka, Mikulov

12 Oct

Mikulov je město tak krásné, až to hraničí s kýčem. Ke zdejší nádražce jsme se dostali špalírem sádrových trpaslíků a koloušků, z čehož měla KZ kromobyčejnou radost, a kolem kiosku Čtyřlístek, což zase nenechalo chladným NPho. Zdejší pochutiny si však disciplinovaně odřekl, neboť byl odhodlán poskytnout pro vágus.cz kvalitní reportáž i po kulinářské stránce. Jaké však bylo jeho zklamání…

(more…)