Vágus kolokolekce

Nová kolekce mladých a perspektivních návrhářů se nese v duchu myšlenky Udělej si sám (zvlášť v hudebním světě známé též jako Do It Yourself) a jejími hlavní hesly jsou recyklace, cyklistika a radost ze života.

Vágus.cz přináší nekonečný výběr střihů i barev, tentokráte sjednocených originálním potiskem s motivem našeho oblíbeného dopravního prostředku.

Jak už je u naší módní značky tradicí a samozřejmostí, dbáme na vysokou kvalitu zpracování stejně jako na kvalitu původních materiálů. Tato půvabná trika byla pořízena v obchodech druhé ruky na Vysočanské a v Ruzyni, což mluví za vše.

O ohromném úspěchu kolekce svědčí takřka celé její vyprodání na streetparty Zažít město jinak. Zde představujeme již jen malý výsek a dodáváme, že naše motivy zdobí také sukně, kabáty, dětské oblečení… Důkazy brzy.

A jak fotografie napovídají, svět oslňujeme i šperky a nášivkami. “Nečekala jsem, že z toho igeliťáku vyleze tolik pokladů,” zhodnotila to jedna naše známá.

Objednat si můžete samozřejmě i vlastní originální kombinaci či nám dokonce předat svůj oblíbený kousek oblečení a my ho pro vás zušlechtíme.

Objednávky přijímá a vyřizuje náš hlavní pokladník: knjaz tečka milos zavináč vagus tečka cz

Spirit v duši váguse

Také jste si mysleli, že litrová láhev jamajského rumu nebo irské whisky v ceně osmi Eur je ten nejlepší suvenýr z dovolené v bezcelní zóně? S podobnou představou jsem vstupoval do samoobsluhy v Italském Livignu. Stačilo se ovšem v obchodě chvíli rozhlížet a mezi vyrovnanými láhvemi Bacardi, Tullamorek, Amundsenů a podobných nápojů pro snoby (Tuzemák jsem nenašel) nešlo přehlédnout řádku láhví v ceně dvou Eur. A nebyla to balená voda, Okena ani technický líh, ale láhve s konzumním alkoholem! A kdo si Euro připlatí, může mít dokonce líh cereální! Příznivci racionální výživy jistě ocení.

Continue reading “Spirit v duši váguse”

Exponát smrti

Docela si dovedu představit, jak někdy před pětatřiceti lety seděl nějaký koumák z vydavatelství Magnet nad rukopisem Exponátu smrti a přemýšlel, co by tak o něm mohl napsat na obálku knihy. Jenom krátký sloupek, který nastíní, o co jde, co všechno vás může zaujmout a na co byste se měli připravit. Jenže když Exponát smrti dočetl, mu bylo hned jasné, že k tomu se prostě nic moc dodat nedá. Nenapsal nic.

Continue reading “Exponát smrti”

Pozor u druhé koleje!

(Psáno pro VICE)

Tuhle jsem zaslechl, že zavřeli nádražku v Bráníku. Hodně mě to vzalo. Prý jsem vůbec nemluvil a houpal se jak starý Brůna. Když už se mnou vůbec nebyla řeč, poslali mě kluci z redakce v rámci terapie do téhle hospody. Až mi to Karel Kunrt sprostě záviděl. Karle, záviď! Š-ha-š-ha-š-ha-š-ha-huíííííííííí! Na druhou kolej přijel osobní vlak z Vizovic!

Continue reading “Pozor u druhé koleje!”

Pivnice Cyrilka, Mikulov

Mikulov je město tak krásné, až to hraničí s kýčem. Ke zdejší nádražce jsme se dostali špalírem sádrových trpaslíků a koloušků, z čehož měla KZ kromobyčejnou radost, a kolem kiosku Čtyřlístek, což zase nenechalo chladným NPho. Zdejší pochutiny si však disciplinovaně odřekl, neboť byl odhodlán poskytnout pro vágus.cz kvalitní reportáž i po kulinářské stránce. Jaké však bylo jeho zklamání…

Continue reading “Pivnice Cyrilka, Mikulov”