Archive | Únor, 2013

Uvědom si, co děláš za hovna

28 Feb

Uvědom si, co děláš za hovna

Až to skoro vypadá, že bychom mohli naši fotografickou rubriku nechat bez komentáře. Výtah ve stanici metra Muzeum, dnes večer.

(more…)

Hola! (PA)kultura volá!

26 Feb

Hola! (PA)kultura volá!

LAHŮDKA týdne
My jsme vždy věděli, že se to stane! Masox Vega se spojil s naší nejoblíbenější kapelou a zahrál si v jejich klipu řeckého tanečníka… Rovnou vyhlašujeme za video roku a varujeme dívky na FSV, aby byly obezřetné v knihovně a ve výtahu!

(more…)

Poznej cizí město 1: Začínáme od A

24 Feb

Poznej cizí město 1: Začínáme od A

Naše již tradiční rubrika Poznej svoje město oslavila 18 dílů, dosáhla plnoletosti a vydala se do světa. Do Prahy se samozřejmě bude pravidelně vracet. Ráda by vás ale seznámila i s tím, co viděla na svých toulkách mimo naše hlavní město. A půjde na to tentokrát trochu jinak. Každý týden vám ukážeme fotku cizího města či místa. Nejprve jen jednu, postupně bude každý den přibývat jedna další. Dokud se nenajde někdo, kdo hádanku rozluští.

(more…)

Vzhlížejme Krista lidsky

22 Feb

Vzhlížejme Krista lidsky

K dnešnímu fotu dna taky není moc co dodávat. Nuselský most slaví čtyřicátiny. Gratulujeme.

(more…)

Braník jede k móři

21 Feb

Braník jede k móři

Popadne-li váguse zničehonic silná touha spatřit moře, nemá při svojí finanční situaci moc na výběr. Rujána je pak jasná volba. Vedle Balatonu odvěká destinace všech, kteří nemají dost peněz na „pořádnou“ dovolenku.

(more…)

Únor bílý, vágus šílí

19 Feb

Únor bílý, vágus šílí

Aneb jak si zkrátit čekání na jaro.

Akce týdne
ALAVERDI křtí novou desku!
19. 2., Cross club, 20:00, zdarma
Alaverdi máme rádi, protože vyznávají heslo Make the poor rich, vydali desku Recycle or Die a mají ten nejlepší litevský přízvuk, kterým zpívají třeba o městské cyklistice a právech zvířátek a lidiček. Prostě o takových těch typických punkových a hc tématech. Nebojí se je ale podávat s humorem, a to se cení. Navíc občas při koncertech vaří! Stane se tak i v úterý, kdy součástí koncertu bude cooking workshop litevských veganských specialit a sítotisková dílna s toy_box.

(more…)

Mrtvý klid nedělního odpoledne III

17 Feb

Mrtvý klid nedělního odpoledne III

Není blbějšího měsíce než únor. Neurčitá doba mezi depresivním lednem a rozmoklým březnem, měsíc určený k dlouhému zírání na šedou oblohu a přemýšlení o nesmyslnosti všeho. Měsíc zbytečný jak nedělní ráno, kdy se vyhrabete z postele a usrkáváte kafe u Kalendária. Na obrazovce se prolínají desítky let staré vybledlé fotky a krásná Saskia uklidňujícím hlasem vykládá příběhy mrtvých lidí, o kterých jste nikdy neslyšeli. Výročí jako prostředek nuceného připomínání věcí, které si připomínat nechceme, nemusíme, nebo nás vubec nezajímají. Vynález žárovky, úmrtí spisovatelů, zapomenuté revoluce, fotbalová vítězství, prohrané bitvy, objev Austrálie. Pak Saskia skončí a vykopne nás do zbytku dne s divně blbou náladou. A za rok to pro jistotu zopakuje.

(more…)

Trojbarevné hovno, nekecám

16 Feb

Trojbarevné hovno, nekecám

Co dodat? 16. prosince 2012, Bělehradská, Praha 2.

(more…)

Poznej svoje město 18: Chrám nebo krám?

12 Feb

Poznej svoje město 18: Chrám nebo krám?

V minulém kole naší soutěže jste správně odpověděli pouze tři. Což je trochu s podivem, když je na ní vidět Nuselský most. Lesní muž se tedy dívá ze Sekaninovy ulice na Folimanku. Nejrychleji to uhádl vědec, který vás tak nyní může potrápit svou vlastní hádankou.

(more…)

Krátký článek o zabíjení aneb Pakultur servis 2.13

11 Feb

Krátký článek o zabíjení aneb Pakultur servis 2.13

Lahůdka týdne:
Dámy a pánové, svět je konečně v pořádku. V českých Billách začali prodávat SPECULOOS – božskou sladkou pomazánku z takových těch karamelových sušenek, co dostáváte ke kafi. Lepší než nutella (a navíc i pro vegany)!

(more…)