Poznej cizí město 1: Začínáme od A

Naše již tradiční rubrika Poznej svoje město oslavila 18 dílů, dosáhla plnoletosti a vydala se do světa. Do Prahy se samozřejmě bude pravidelně vracet. Ráda by vás ale seznámila i s tím, co viděla na svých toulkách mimo naše hlavní město. A půjde na to tentokrát trochu jinak. Každý týden vám ukážeme fotku cizího města či místa. Nejprve jen jednu, postupně bude každý den přibývat jedna další. Dokud se nenajde někdo, kdo hádanku rozluští.

Continue reading “Poznej cizí město 1: Začínáme od A”

Únor bílý, vágus šílí

Aneb jak si zkrátit čekání na jaro.

Akce týdne
ALAVERDI křtí novou desku!
19. 2., Cross club, 20:00, zdarma
Alaverdi máme rádi, protože vyznávají heslo Make the poor rich, vydali desku Recycle or Die a mají ten nejlepší litevský přízvuk, kterým zpívají třeba o městské cyklistice a právech zvířátek a lidiček. Prostě o takových těch typických punkových a hc tématech. Nebojí se je ale podávat s humorem, a to se cení. Navíc občas při koncertech vaří! Stane se tak i v úterý, kdy součástí koncertu bude cooking workshop litevských veganských specialit a sítotisková dílna s toy_box.

Continue reading “Únor bílý, vágus šílí”

Mrtvý klid nedělního odpoledne III

Není blbějšího měsíce než únor. Neurčitá doba mezi depresivním lednem a rozmoklým březnem, měsíc určený k dlouhému zírání na šedou oblohu a přemýšlení o nesmyslnosti všeho. Měsíc zbytečný jak nedělní ráno, kdy se vyhrabete z postele a usrkáváte kafe u Kalendária. Na obrazovce se prolínají desítky let staré vybledlé fotky a krásná Saskia uklidňujícím hlasem vykládá příběhy mrtvých lidí, o kterých jste nikdy neslyšeli. Výročí jako prostředek nuceného připomínání věcí, které si připomínat nechceme, nemusíme, nebo nás vubec nezajímají. Vynález žárovky, úmrtí spisovatelů, zapomenuté revoluce, fotbalová vítězství, prohrané bitvy, objev Austrálie. Pak Saskia skončí a vykopne nás do zbytku dne s divně blbou náladou. A za rok to pro jistotu zopakuje.

Continue reading “Mrtvý klid nedělního odpoledne III”