Výsledky 0. ročníku Vágus krosu

Kluci pivaři (exáč + 3,5 km)
1. Dram 14:33
2. Lorenc 15:11
3. Žabák 15:24
4. Kazdič 16:30
5. Pakuo 17:46
6. Břéťa 18:52
7. Lukáš 20:23
— Krajíc DNS (ale exáč měl nejrychlejší)

Holky abstinentky (2 km)
Adélka 9:35

Všem děkuji za účast a kdo nepřišel, ať to kouká v příštím ročníku napravit. Může vyhrát projížďku Dačkou jako letošní vítěz.

Všechny tváře berlínské ženy

Žen je v Berlíně plno. Konkrétně 1 764 677 a tvoří tedy 51 % berlínské populace. Prostě jako kdyby v Praze a přilehlém okolí bydlely jenom holky. Vedle sebe tu žijí vysoce postavené manažerky, co nakupují do Vuittonek, Turkyně, které hrdě nosí svoje šátky, vědkyně zkoumající bakterie E. Coli, links radikal und alternativ lesby veganky, prodavačky currywurstů, salonní intelektuálky v šedých legínách… A protože Berlín je prý alternativní město bez předsudků, je potřeba každé ženě vytvořit prostor k sebevyjádření.

Continue reading “Všechny tváře berlínské ženy”

Čortův penis nad Berlínem

Šumachr na střeše hraje na kytaru značky Čort. V Karpatech mají tajemný Čortův hrád. A v Berlíně pro změnu megalitický Čortův pyj. Ano, máme na mysli bývalou americkou základnu na kopci Teufelsberg. Místo je to tak neuvěřitelně bizarní (jsme koneckonců v Berlíně, žeáno), že už se raději odmlčíme a dáme slovo našemu plechovému výletníkovi. A těmhle sympatickým pánům.

Continue reading “Čortův penis nad Berlínem”

SI síla!

Pokud jste berlínský salonní intelekuál (a pokud nejste, tak co děláte v Berlíně?), můžete bydlet v jedné ze tří čtvrtí. Na prvním místě je samozřejmě Mitte, což je čtvrť, která má všechny cool ošuntělé kavárničky se sojovým latté a připojením na internet a rozkošné parky s rozlehlými trávníky (a co si budem povídat, i Brandenburger Toa – to není chyba, to je foneticky).

Continue reading “SI síla!”

Babelsberg

Postupimská čtvrť Babelsberg byla až do roku 1938 známa nejen svými filmovými ateliéry, ale také pod původním českým názvem Nová Ves. Dostala jej od českých osadníků, které k Berlínu pozval pruský král Fridrich II. v polovině 18. století. České tradice dnes v Babelsbergu připomínají každoroční červnové slavnosti tkalců. A samozřejmě nádražka.

Continue reading “Babelsberg”

Vzpomínka

I my se připojujeme ke vzpomínce na neuvěřitelného špekulanta, a vlastně cyklistu. Vždyť si to ještě nedávno štrykoval po České Třebové na svém cestovním kole s vícerychlostním nábojem a hlavou se mu honily myšlenky na vylepšení na jeho nového vozítka. Věk je věk, ten nezastavíš. Ale velorex je stále ďábelsky letící poctou tomuto náčelníkovi indiánského kmene bláznů v tříkolkách. Věříme v nesmrtelný odkaz pana Stránského.

Continue reading “Vzpomínka”

Tohleto je Slavoj, ten má, pane, náboj

KZ, která už téměř rok předstírá, že je Berlíňanka, uvítala na prodloužený víkend svého extravagantního kamaráda, který prý vypadá jako z céčkového filmu. Spolu se vydali (na kole, jako správní levičáci) na marxistickou konferenci Marx is muss. On z čistého zájmu, KZ proto, že chtěla vidět toho upocenýho ouchylu, co je schopný na metafory o komixech sbalit modelku a vyzkoušet, jestli to bude fungovat i na ni…

Continue reading “Tohleto je Slavoj, ten má, pane, náboj”

Králíček s ženami, králíček pro ženy

Hrozně rád nakupuju u Pákistánce na Revoluční v Praze. Důvody mám dva. Jednak obvykle mívá docela slušnou zásobu indického koření a jiných kulinářských přísad. A druhak u něj vždycky narazím na nějaký totálně bizarní, ale výhodný kauf. Legendární mango streiffen fetisch je zapomenut, jeho místo na piedestalu zabírá kmínový papadam značky Lidždžat Pápad. Koupil jsem ho ve slevě, protože všechny placky už byly dokonale rozemleté zpátky na čočkovou mouku. Ale kombinaci retardované Indky a růžového králíčka prostě nešlo odolat.

Continue reading “Králíček s ženami, králíček pro ženy”