Přerovská nádražka: legenda pokračuje

Když jsem přikládal ruku na kliku přerovské nádražky, jen jsem litoval, proč jsem radši nepřerušil jízdu už v Kojetíně. Opravdu jsem nechtěl uvěřit, že za léta nemytým sklem se může skrývat fungující podnik. O to větší byla má radost, že legendární nonstopka nejenže stále funguje, ale dokonce si pořád drží svého genia loci.

Continue reading “Přerovská nádražka: legenda pokračuje”

Vágusshopping!

Většina z vás pořídila vánoční dárky v našem shopu. Tedy pevně tomu věříme, a pokud tak někdo neučinil, tak ať se těší… Ale chápeme, že člověk občas potřebuje i něco jiného než hadry a cetky. A protože jsme zoufale dobří, přinášíme vám pár tipů, kde nějaké vychytávky pořídit. Nakupovat samozřejmě nemusíte jen o Vánocích, ale po celý rok. Tihle lidi si to totiž jednoznačně zaslouží.

Continue reading “Vágusshopping!”

Nad polévkou Phở, díl 1.: Pho Vietnam

Startujeme další vágusí gastrorubriku. Ano, svět českého foodbloggingu je už dlouho posedlý vietnamskou kuchyní a ani my nesmíme zůstat pozadu. Jestli ale čekáte další rozbory struktury nudlí a růžovosti hovězího, jděte se vycpat na farmářský trh (sukovici na ně!). Víme, že více než jídlo samotné jsou důležité rozhovory, které nad ním vedete. Proto budeme v téhle rubrice nad mísami vietnamského vývaru zpovídat budoucí titány českého společenského života z řad našich přátel a známých. Těště se na postřehy o středoasijských diktátorech, vodních buvolech, discu, crustu, socialismu i haute couture.

Jako první vyrážíme do bufetu s všeříkajícím názvem Pho Vietnam na dolním konci náměstí Jiřího z Poděbrad. Mají to tam v pravém vágusím stylu, tj. na stojáka, s plastovými lžičkami a výhledem na polívku bublající v kuchyni. Společnost mi dělá Lenka, odborník na reklamu a hru na housle, budoucí marketingový superpadouch a žižkovská Ramona Flowers.

Continue reading “Nad polévkou Phở, díl 1.: Pho Vietnam”