Archive | Prosinec, 2011

Střelské Hoštice

31 Dec

Neplánovaná a náhodná návštěva hajzlíku na zastávce ve Střelských Hošticích. Hajzlík je velmi stylový, zamčený a pečlivě opatrovaný panem přednostou. Zajímavá kombinace ve stanici, kde staví jediný vlak za den, v 6:05…

(more…)

Přerovská nádražka: legenda pokračuje

28 Dec

Když jsem přikládal ruku na kliku přerovské nádražky, jen jsem litoval, proč jsem radši nepřerušil jízdu už v Kojetíně. Opravdu jsem nechtěl uvěřit, že za léta nemytým sklem se může skrývat fungující podnik. O to větší byla má radost, že legendární nonstopka nejenže stále funguje, ale dokonce si pořád drží svého genia loci.

(more…)

Olomouc: esence navigační demence

24 Dec

Olomouc: esence navigační demence

Když NP pičoval, že je Olomouc nejhorší nádraží v republice, považovala jsem to za jeden z jeho mnoha negativistických emocionálních výlevů, které nemají valné informační hodnoty. Nicméně měl svatou pravdu!

(more…)

Vágusshopping!

21 Dec

Většina z vás pořídila vánoční dárky v našem shopu. Tedy pevně tomu věříme, a pokud tak někdo neučinil, tak ať se těší… Ale chápeme, že člověk občas potřebuje i něco jiného než hadry a cetky. A protože jsme zoufale dobří, přinášíme vám pár tipů, kde nějaké vychytávky pořídit. Nakupovat samozřejmě nemusíte jen o Vánocích, ale po celý rok. Tihle lidi si to totiž jednoznačně zaslouží.

(more…)

Kim Čong-il looking at his new kingdom

20 Dec

Na svém blogu se milovaný vůdce naposledy díval na věnec. Nyní už věčný Kim shlíží na své nové království.

(more…)

Kim Čong-il looking at Václav Havel

19 Dec

Zdrojem inspirace pro dnešní kondolenční metavtip nám byl tento skvělý blog.

Tolik dobra v jednom týdnu

14 Dec

Ani nemusíte být vágus, abyste zůstali před Vánoci bez peněz. Všude samá charita, adventní koncerty, vánoční koncerty, sbírka na toto i na ono… Ani na ulici se vegetit nedá, všude vám cpou plyšová zvířátka, jejichž zakoupením spasíte svět. A k tomu všemu snad každý pořádá benefit!

(more…)

Méněcenná dovolená Cyrila Höschla

13 Dec

Uznávám, že sukovice na Reflex jsou u nás skoro stejně časté jako sukovice na salonní intelektuály. Uznávám i to, že s tímhle hejtem přicházím s víc než měsíčním zpožděním. Ale pan Höschl jakožto psychiatr by mi jistě řekl, že negativní emoce bych v sobě neměl dusit, nýbrž ventilovat. Proto hurá do něj!

(more…)

Nad polévkou Phở, díl 1.: Pho Vietnam

9 Dec

Startujeme další vágusí gastrorubriku. Ano, svět českého foodbloggingu je už dlouho posedlý vietnamskou kuchyní a ani my nesmíme zůstat pozadu. Jestli ale čekáte další rozbory struktury nudlí a růžovosti hovězího, jděte se vycpat na farmářský trh (sukovici na ně!). Víme, že více než jídlo samotné jsou důležité rozhovory, které nad ním vedete. Proto budeme v téhle rubrice nad mísami vietnamského vývaru zpovídat budoucí titány českého společenského života z řad našich přátel a známých. Těště se na postřehy o středoasijských diktátorech, vodních buvolech, discu, crustu, socialismu i haute couture.

Jako první vyrážíme do bufetu s všeříkajícím názvem Pho Vietnam na dolním konci náměstí Jiřího z Poděbrad. Mají to tam v pravém vágusím stylu, tj. na stojáka, s plastovými lžičkami a výhledem na polívku bublající v kuchyni. Společnost mi dělá Lenka, odborník na reklamu a hru na housle, budoucí marketingový superpadouch a žižkovská Ramona Flowers.

(more…)

Praha Modřany: Přechod přes koleje zakázán

7 Dec

Praha Modřany: Přechod přes koleje zakázán

Ve stanici Praha-Modřany nádražku opravdu nenajdete. Poslední osobní vlak zde totiž zastavil někdy před patnácti lety. Ale atmosféru to tady má, to jo.

(more…)