Archive | Duben, 2011

WágusLeaks 5: Konspirační teorie pro starší a pokročilé

29 Apr

Redakce Vágus.cz zaznamenala v souvislosti s dnešním londýnským aristokratickým mecheche několik znepokojivých skutečností:

1) Slečna Middletonová strávila noc před svatbou v hotelu Goring.
2) Neznámý anarchista byl zatčen poté, co na Soho Square začal na melodii Žluté ponorky prozpěvovat textík We All Live in a Fascist Regime.
3) Před 66 lety se v tento den slečna Braunová stala paní Hitlerovou.

Obávaje se spiknutí, obrátili jsme se na předního odborníka na problematiku konspiračních teorií a hinduistického fašismu, profesora N. P. Narvusi.

(more…)

Branické pozdravy

29 Apr

Jezdíme kolem toho po dálnici už dva týdny do práce, ale včera jsme blbě odbočili a dostali jsme se až pod tu homoli. A tak jsme s Komančem zastavili a udělali pár fotek. Pochopitelně je to po vágusácku focené zezadu. A kdo pozná, kde to je, vyhrává… hádejte co.

(more…)

WágusLeaks 4: Koláčky s růžovou polevou

28 Apr

Naše panoptikum bizarností z lepší společnosti pokračuje dalším dílem. Po plukovníku Kaddáfím bychom vám rádi představili dalšího vrcholného státníka s vrcholným vkusem. A protože muž je muž a žena je žena, na řadu přichází Jana Bobošíková indické politiky jménem Májávatí.

(more…)

Cyklostyl předvádí: Mechanika jízdního kola

27 Apr

Venku je hnusně, a proto nazrál čas na teoretickou průpravu. Vydavatelství a knihkupectví ČVUT nás naštěstí zásobilo tímto pokladem. Příručka Mechanika jízdního kola od Ing. Karla Cibuly “vysvětluje vhodným a srozumitelným způsobem základní fyzikální zákony mechaniky, které využívá k dokonalejšímu poznání vlastností a možností jízdního kola. Výklad je doplněn praktickými příklady a výpočty, které souvisejí s technikou jízdy na kole.

(more…)

Beastie Boys: Hot Sauce Committee, Pt. 2

26 Apr

Když se blížil příchod nového tisíciletí a zpovykaná média strašila počítačovou apokalypsou, soudný člověk nad tím jen mávl rukou. Samozřejmě, že žádný celosvětový kolaps nenastal. Ale když si poslechnete desky Beastie Boys vydané po roce 2000, začnete si říkat, že by na tom Y2K přece jen mohlo něco být.

(more…)

Za Rosťou a Konrádem

18 Apr

Pokud to nevíte, tak rozšíření silnice podél Vltavy, které v devadesátých letech srovnalo se zemí všechny staré domky v Podbabě a vytvořilo naprosto zhovadilou cyklostezku, bylo jednou z prvních podivných dopravně-budovatelských zakázek pražského magistrátu. Pokračovalo to Blankou a bude ještě hůř.

(more…)

Vesmířané, k raketám!

12 Apr

Přesně před padesáti lety se do ruské stepi snesl Gagarin na padáku a přihlížejícímu sedlákovi prý sdělil: “Nebojte se, jsem Sovět jako vy, přilétl jsem z vesmíru a teď musím telefonovat do Moskvy!”. Historici bohužel neříkají, jestli se pak onen rolník dal před oskafandrovaným Sovětem na útěk, ale výročí je to každopádně krásné.

(more…)

Hungarian punishment

10 Apr

Každý z nás se narodil s nějakou výjimečnou schopností. Někdo si umí protáhnout šprcku nosem, někdo zase smotat ucho do ucha. NP se vyznačuje podivuhodným uměním nechat se zatknout nebo alespoň chytit revizorem v kterémkoli evropském státě. Když jsme tedy ukecali pokutu z 6000 forintů pro každého na 250 korun pro oba a navrch nafasovali ještě dva lístky, mohli jsme se konečně vydat na prohlídku Budapešti. Samozřejmě s námi cestoval i náš kamarád Braník, který se tak vlastně podíval do své domoviny.

(more…)

Prodám vůz. Zn. nekrtkuje…

6 Apr

Našim investigativním žurnalistům se podařilo vypátrat legendární auto geodetů z budoucnosti! Ano, Návštěvníci jsou zde – titulek hodný magazínu Blesk, aneb Centrální Mozek Lidstva to opět nezvládl.

(more…)

Cyklostyl provádí: Žežuličko, kde jsi byla?

5 Apr

Tenhle kopeček musí znát každý sportsman, který kdy zavítal do pražské Šárky. Třeba známý ovád Kutloch to běhal 3x za 2:40 až k odpadkovému koši. Jenže při úprku člověk nemusí řešit, jak nacpat 12 kilo zátěže do serpentiny. A bacha, nejostřejší je hned ta první. Takže vyhlašujeme měřený úsek číslo jedna, na kterém se můžou cyklisti v rámci tréninku trochu hecovat. Z Žežulky nahoru na Babu, převýšení 80 metrů, délku můžete přeměřit někdo s tacháčem. Úvodní traťový rekord jsem ustanovil na 4:13, ale jsem lemra po antibiotikách, takže mi určitě dáte na prdel. Své výkony můžete psát do komentářů a samozřejmě se počítají pouze výjezdy bez šlápnutí na zem a chytání za zábradlí.