WágusLeaks 5: Konspirační teorie pro starší a pokročilé

Redakce Vágus.cz zaznamenala v souvislosti s dnešním londýnským aristokratickým mecheche několik znepokojivých skutečností:

1) Slečna Middletonová strávila noc před svatbou v hotelu Goring.
2) Neznámý anarchista byl zatčen poté, co na Soho Square začal na melodii Žluté ponorky prozpěvovat textík We All Live in a Fascist Regime.
3) Před 66 lety se v tento den slečna Braunová stala paní Hitlerovou.

Obávaje se spiknutí, obrátili jsme se na předního odborníka na problematiku konspiračních teorií a hinduistického fašismu, profesora N. P. Narvusi.

Continue reading “WágusLeaks 5: Konspirační teorie pro starší a pokročilé”

Cyklostyl předvádí: Mechanika jízdního kola

Venku je hnusně, a proto nazrál čas na teoretickou průpravu. Vydavatelství a knihkupectví ČVUT nás naštěstí zásobilo tímto pokladem. Příručka Mechanika jízdního kola od Ing. Karla Cibuly “vysvětluje vhodným a srozumitelným způsobem základní fyzikální zákony mechaniky, které využívá k dokonalejšímu poznání vlastností a možností jízdního kola. Výklad je doplněn praktickými příklady a výpočty, které souvisejí s technikou jízdy na kole.

Continue reading “Cyklostyl předvádí: Mechanika jízdního kola”

Hungarian punishment

Každý z nás se narodil s nějakou výjimečnou schopností. Někdo si umí protáhnout šprcku nosem, někdo zase smotat ucho do ucha. NP se vyznačuje podivuhodným uměním nechat se zatknout nebo alespoň chytit revizorem v kterémkoli evropském státě. Když jsme tedy ukecali pokutu z 6000 forintů pro každého na 250 korun pro oba a navrch nafasovali ještě dva lístky, mohli jsme se konečně vydat na prohlídku Budapešti. Samozřejmě s námi cestoval i náš kamarád Braník, který se tak vlastně podíval do své domoviny.

Continue reading “Hungarian punishment”

Cyklostyl provádí: Žežuličko, kde jsi byla?

Tenhle kopeček musí znát každý sportsman, který kdy zavítal do pražské Šárky. Třeba známý ovád Kutloch to běhal 3x za 2:40 až k odpadkovému koši. Jenže při úprku člověk nemusí řešit, jak nacpat 12 kilo zátěže do serpentiny. A bacha, nejostřejší je hned ta první. Takže vyhlašujeme měřený úsek číslo jedna, na kterém se můžou cyklisti v rámci tréninku trochu hecovat. Z Žežulky nahoru na Babu, převýšení 80 metrů, délku můžete přeměřit někdo s tacháčem. Úvodní traťový rekord jsem ustanovil na 4:13, ale jsem lemra po antibiotikách, takže mi určitě dáte na prdel. Své výkony můžete psát do komentářů a samozřejmě se počítají pouze výjezdy bez šlápnutí na zem a chytání za zábradlí.