Archive | Srpen, 2011

Lyssa na Dlabem

30 Aug

Byl posední horký den tohoto léta, když se NP a KZ rozhodli, že se pojedou vykoupat někam za Prahu. KZ chtěla jet autem, zatímco ekomaniak NP se klonil k vlaku a lákal: “Pojedeme přes Lysou nad Labem, tam je legendární nádražka, ve které usnulo i Veličenstvo.” A protože KZ reaguje na světlo a na jídlo, jelo se vlakem. V Lysé bylo 15 minut na přestup, KZ chtěla párek, NP zase pivo, tak jejich kroky směřovaly neomylně k nápisu RESTAURACE.

(more…)

Braník potkává knjaze Miloše

29 Aug

Kdybyste náhodou někde na Durmitoru objevili prázdnou plechovku od Bráníka, tak ji prosím sneste do Žabljaku. Někde jsme ji cestou ztratili a nechceme být označeni za prasata…

(more…)

25. květen je den ten…

25 Aug

Podbabský stánek v průběhu demolice

V úterý 24. května večer jsem před Podbabským stánkem střetl zpěváka Alkeholu Otu Hereše. Stalo se tak asi 10 minut poté, co jsme se Šumachrem na střeše secvičili vlastní verzi písně Podbabský stánek. Ihned mě napadlo, že je to boží znamení. Ale netušil jsem, že špatné. Druhý den ráno se do architektonické dominanty dejvicko-bubenečských hranic nemilosrdně zakously radlice bagrů…

(more…)

Co v pětiletce nebylo

23 Aug

Dlouho jsem tomu nechtěl věřit, ale je to tak. Můj nejoblíbenější fotoaparát Agat 18 obsahuje důmyslnou součástku zvanou kurvítko. Tedy díl, který neslouží k ničemu jinému, než aby se přístroj ve správný čas dokonale zkurvil. U mě tato chvíle nastala v půlce třetího filmu, když se zaseklo převíjení. I rozebral jsem svou zánovní chloubu sovětské technologie a v útrobách navíjecího mechanismu nalezl toto:

(more…)

Z dědovy pozůstalosti

11 Aug

Vášeň pro shromažďování úplně zbytečných věcí asi máme v rodině. A dokonce z obou stran. Takhle to dopadlo, když jsme vyklízeli byt po dědečkovi…

(more…)

Liebe ihn!

7 Aug

Dnes jsme se s naším kamarádem vypravili na berlínský pivní festival. Nemusíme snad dodávat, že sklidil velký úspěch.

(more…)

Abyzme nezapomněli…

5 Aug

… včera jsme byli na obhlídce v Ústavu pro jazyk český. Tedy v instituci, která se chystá již brzy obohatit spisovnou češtinu o nespisovné výrazy. Tak už jen netrpělivě čekáme, až bude podle vzoru -izmus do spisovného jazyka zařazen i tvar abyzme.

(more…)

Sportu zdar, Robertovi zvlášť!

3 Aug

Také naše cyklistická sekce vzdává čest památce dnes zesnulého Roberta Bakaláře. A učiníme tak televizní pohádkou. Ano, Robert Převodník Bakalář si zahrál i v nedělní pohádce na Československé televizi. A vlastně ani nevím, proč mě to překvapuje. Dílko O chytrém Honzovi z roku 1985 totiž patří v české kinematografii někam na úroveň mistrovské Pytlákovy schovanky. Robertův part začíná v čase 6:25 a nemá chybu. Kolečko se polámalo, udělalo bác. A Nigel Mansell vyslovený jako mansel. Dokonalé.

(more…)

U Fausta, Praha Čakovice

3 Aug

Nádražní restaurace jsou povětšinou spojeny s fenoménem čekání. Ale v Čakovicích se nečaká, tam se rovnou koná. Konejme tedy též:

(more…)

Na kosovských hranicích

1 Aug

V Kosovu to prý zase vře. Snad na to nemůže Braníkova návštěva srbské vojenské základny na Kopaoniku…

(more…)