Lyssa na Dlabem

Byl posední horký den tohoto léta, když se NP a KZ rozhodli, že se pojedou vykoupat někam za Prahu. KZ chtěla jet autem, zatímco ekomaniak NP se klonil k vlaku a lákal: “Pojedeme přes Lysou nad Labem, tam je legendární nádražka, ve které usnulo i Veličenstvo.” A protože KZ reaguje na světlo a na jídlo, jelo se vlakem. V Lysé bylo 15 minut na přestup, KZ chtěla párek, NP zase pivo, tak jejich kroky směřovaly neomylně k nápisu RESTAURACE.

Continue reading “Lyssa na Dlabem”

25. květen je den ten…

Podbabský stánek v průběhu demolice

V úterý 24. května večer jsem před Podbabským stánkem střetl zpěváka Alkeholu Otu Hereše. Stalo se tak asi 10 minut poté, co jsme se Šumachrem na střeše secvičili vlastní verzi písně Podbabský stánek. Ihned mě napadlo, že je to boží znamení. Ale netušil jsem, že špatné. Druhý den ráno se do architektonické dominanty dejvicko-bubenečských hranic nemilosrdně zakously radlice bagrů…

Continue reading “25. květen je den ten…”

Co v pětiletce nebylo

Dlouho jsem tomu nechtěl věřit, ale je to tak. Můj nejoblíbenější fotoaparát Agat 18 obsahuje důmyslnou součástku zvanou kurvítko. Tedy díl, který neslouží k ničemu jinému, než aby se přístroj ve správný čas dokonale zkurvil. U mě tato chvíle nastala v půlce třetího filmu, když se zaseklo převíjení. I rozebral jsem svou zánovní chloubu sovětské technologie a v útrobách navíjecího mechanismu nalezl toto:

Continue reading “Co v pětiletce nebylo”

Sportu zdar, Robertovi zvlášť!

Také naše cyklistická sekce vzdává čest památce dnes zesnulého Roberta Bakaláře. A učiníme tak televizní pohádkou. Ano, Robert Převodník Bakalář si zahrál i v nedělní pohádce na Československé televizi. A vlastně ani nevím, proč mě to překvapuje. Dílko O chytrém Honzovi z roku 1985 totiž patří v české kinematografii někam na úroveň mistrovské Pytlákovy schovanky. Robertův part začíná v čase 6:25 a nemá chybu. Kolečko se polámalo, udělalo bác. A Nigel Mansell vyslovený jako mansel. Dokonalé.

Continue reading “Sportu zdar, Robertovi zvlášť!”