U Fausta, Praha Čakovice

3 Aug

Nádražní restaurace jsou povětšinou spojeny s fenoménem čekání. Ale v Čakovicích se nečaká, tam se rovnou koná. Konejme tedy též:

Čisté prostředí včetně záchodů. Nabídka šesti hotovek, vše za 78 Kč. Sympatická servírka, která moje dilema tlačenka versus utopenec rozhoduje větou “utopenec tam leží už devátý den”. K utopenci poctivý čerstvě nakrájený chleba. Hovorní štamgasti, mezi nimi na chvíli i Démon z Čakovic. Dává si rozlévanou colu za 15 Kč a jde zase točit. My ostatní upíjíme sladkého Březňáka 14° za 25 Kč a naše debata se stáčí k otázce, které pivo je nejlepší projímadlo. Shodujeme se na Krakonošovi a na tom, že si člověk stejně za den zvykne. Nutno dodat, že na hospodu U Fausta jsem si zvyknul mnohem rychleji. Tenhle podnik dokazuje, že i v kulisách 21. století může existovat esenciální nádražka.

Atmosféra: Just Like Mama (nejvyšší meta, jíž zatím dosáhla pouze obsluha v Okříškách a jídlo v Třebíči)

Obsluha: * * * *

Pivo: * * *

Jídlo: * * *

Hajzlíky: * * *

A protože náš web je prorokem a průkopníkem nových žurnalistických trendů, rozhodli jsme se tentokrát spojit žánry gastronomické recenze a HLP. Tenhle borec si to zaslouží.

Trackbacks and Pingbacks

  1. Hamilton Hall, Liverpool Street Station, Londýn | VÁGUS.CZ - 16. Nov, 2011

    […] Just Like Mama Used To Make It (to je za atmošku teprve podruhé v historii, poprvé to bylo v Čakovicích) Obsluha: * * * * * (jen by mohla umět trochu lépe anglicky) Pivo: * * * * * (většina […]