Nejlepší přítel člověka

Prořídlé mastné vlasy schované v kulichu, půl roku nestříhaný vous. V galerii mých oblíbených hudebních umělců tentokrát dostává slovo pravý vágus.

Tim Holland se činí. Dřív jako Mansbestfriend, teď už jen jako Sole, a poslední dobou hlavně s kapelou Skyrider Band. Pokud si zrovna nelistuje v knihách Slavoje Žižka, nahrává jako divý a většinu toho dává volně ke stažení. Napřed EP Battledields, pak LP Plastique a nakonec i první protiobamovský hiphopový beef My President, ve kterém říká, že nechce mít v Bílém domě žádného černého republikána. A minulý týden mi od něj přišel spam, že vydává svůj první mixtape s názvem Nuclear Winter. Hostují Ceschi, Astronautalis, Bleubird a další čeládka. Jak se tak dívám z okna, tohle bude pěkně horká zima!

Přiznávám, zase je to někdo z Anticonu. Ale já tenhle label prostě zbožňuju. Příště už snad sáhnu někam jinam.

Co se to kurva děje?

Znáte je všichni, vostrý nabušený týpci, postávaj u vchodu do klubu, neváhají vám prohledat batoh, zabavit vodu… nemám je rád, nechci takový lidi na akcích potkávat, nechci, aby mne u vchodu nějaký náckové prohledávali a posuzovali, zda si zasloužím účast na koncertu… Proto se velkým akcím vyhýbám, i když tam třeba hraje má oblíbená kapela, prostě tohle jednání nemám zapotřebí. Donedávna jsem si myslel, že Akropole je výjimkou, ale…

Představte si: jste na večírku po koncertě, skvěle se bavíte, tančíte na parketu, váš kamarád si odloží triko a bavíte se dál, později si jde pro cigára na bar a najednou ho vidíte vláčeného ochrankou k východu (prý ho nutili ať se oblíkne, což odmítal), vyběhnete za ním (no nechali byste svýho kámoše jen tak vyhodit z klubu?) a jak běžíte za ním, pošle vás na zem dobře mířená rána pěstí… proč?

Co se to kurva děje? Proč na hip-hop/metalovém koncertu někoho pohoršuje chlupatá mužská hruď, proč musej další dva lidi dostat nakládačku jen proto, že se dožadují vysvětlení důvodu, pro který jejich kámoše vedou ven? Proč vám nějakej nabušec placenej vaším oblíbeným klubem může dát ránu jen: „Protože může“ (to bylo jeho závěrečné vysvětlení!). A za to vostrejm pánům patří sukovice!

Plesová sezóna

Konečně jsem přišla na to, proč je plesová sezona pevně ustanovena na zimu! Není to pouze čistě šovinistický pokus mužů (pohodlně zahřívaných vrstvou košile, vestičky a saka) ulovit očima co nejvíce bradavek pod tenkou látkou plesových šatů.

Muž (lehce společensky znaven) si odvádí domů pár bradavek (též poněkud podroušených). A neboť ženy i jejich bradavky jsou citlivé, muž dobře ví, že nejvíce zaboduje aktem sociální solidarity (na akt jiný je zatím příliš brzy). Proto má tendence obdarovávat téměř všechny váguse, na které natrefí nějakou drobnou mincí. Ukazuje tím citlivost, společenskou odpovědnost, snahu čelit problémům a v neposlední řadě také utěšenou finanční situaci. Ženy pak s menšími výčitkami odhalují bradavky („On je přece tak hodnej…“), muži skórují („Ještěže jsou ty plesy v zimě, to už dopředu vím, co na mě pod šatama čeká…“) a vágus dostane drobák… („Iron!“)

Happy end!

Volání dälek

Loni jsem si speciálně kvůli jejich koncertu naplánoval návrat z Indie. A dobře jsem udělal. Takovou čočku jsem nedostal ani od pana učitele Černotíka na školním výletě. No dobře, trochu blbé přirovnání. Na tyhle pány totiž nemá ani Chuck Norris. Oktopusův vytřeštěný kukuč, Dälekovy mantry o černém Ježíšovi a takový zvukový bordel, že by mi po něm ušař asi předepsal ještě jedny prášky na hlavu. Na jaře jsem místo vykrývání jejich dalšího úderu zvracel antibiotika. Tentokrát už si je ujít nenechám. Tuhle kapelu mám totiž fakt rád. Jasně, vrchol večera by měli být Isis. Ale to už pro mě bude jenom takový kytarový chillout. A že poslední dvě desky jsou slabší než ty první? Tak to je mi úplně jedno.

Ale proč vás s tím vším vlastně prudím? Protože tohle je něco jako testament. Je totiž docela dobře možné, že zítra večer v Akropoli vypustím duši. A propos, loni u nás Dälek hráli 11. 12., letos to bude 12. 11. Mám za tím tušit nějaké špatné znamení?

Pár fotek z loňského Matrixu najdete níže. A veselé historky z natáčení si můžete přečíst v Aranově článku zde.

NP! Party!

Konečně přišla ta chvíle, kdy můžeme provětrat sváteční vaťáky a vyrazit na večírek na který se nezapomíná (pokud budete mít štěstí a ráno se vám na něj podaří vzpomenout). Periodikum Nový Prostor slaví své již 10. narozeniny a u této vzácné příležitosti pořádají vágusové všech ulic večírek.

Připijme si Ironem, 10. prosince 2009 ve 20:00 to vypukne!

Večírek Nového Prostoru
10.12.2009 od 20:00
Multikulturní středisko Pilot
Donská 19, Praha 2

Krása od přirození

Haimi se mnou rád láskyplně laškuje. Dlouze se mi dívá do očí, jemně mě hladí po ruce a pak smyslným hlasem pronese: „U-kaž-piču! U-kaž-piču!“ Haimiho mám ráda a vím, že pro mě chce jen to nejlepší, a proto mu chci vždycky a za každých okolností vyhovět, to je snad jasné… Nicméně jsme měli občas trochu problémy hlavně v tramvaji, na úřadech a jednou i ve psím útulku. V zimě to už vůbec nešlo… Než jsem se vysoukala z oteplováků a podvlíkaček, Haimi už neměl zájem a pokřikoval romantická oslovení na jiné dívky. Teď jsem ale konečně objevila něco, co poskytne vizuální potěchu Haimimu a mě naopak ušetří diskomfort způsobený zimou. A navíc dá vyniknout mé přirozené kráse.

http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/zhave-novinky/9847-sokujici-nahrdelniky-ve-tvaru-vaginy