Archive | Srpen, 2013

Poznej svoje město 32: Tvrdý oříšek?

29 Aug

Poznej svoje město 32: Tvrdý oříšek?

Městské parní lázně v ulici Na Slupi jste v minulém kole poznali tři. Ani Veličenstvo, ani nikdo jiný však nedodal fotku do kola dalšího, a proto konečně můžeme doplnit nějaké resty.

(more…)

Sarajevo: Bombastično bosenského betonu

28 Aug

Sarajevo: Bombastično bosenského betonu

„To je krása, že ještě existují nádraží, kde je zakázáno fotografovat,“ rozplývali jsme se poté, co nás dva sekuriťáci vykázali ze stanice Sarajevo. Pracovali zjevně velmi efektivně: v okamžiku našeho nuceného odchodu už v nádražní hale nikdo nebyl. Zato přilehlá hospůdka byla plná.

(more…)

Love Tesla, eat shit and die

27 Aug

Love Tesla, eat shit and die

Chce se mi čůrat. A na kafe. Eurokrém! Kdy už se půjdem koupat? Je mi horko! Nebylo zbytí – jediná možnost, jak zabránit vzpouře ve vágusí redakci, byl výlet do muzea Nikoly Tesly. Nikdo ovšem nemohl tušit, že ve vile ve sluncem vypálené, indiferentní a vylidněné bělehradské čtvrti na nás čeká zážitek, jaký by nevymyslel ani Gogol s Kafkou dohromady.

(more…)

Mládí a léto v hajzlu

26 Aug

Mládí a léto v hajzlu

Ale máme tu pár tipů, jak oslavit konec léta…

Koncert(y) týdne
LOMA PRIETA, REPELENT SS, POINT BLANK RANGE, PUSTINA, THIS RUIN
29. 8., Klub 007 Strahov, 17:00, 200,-
Tohle není jen další z mnoha hc koncertů, toto je speciální akce. Jedná se totiž už o 200. (!) koncert pořádaný 2 Shovels Events. Většina z vás je možná nezná, ale i ti, co tomuhle žánru zrovna nefandí, by se u nich měli přiučit, jak pořádně dělat koncerty. Jen zvát dobrý kapely nestačí, pokud do toho – ano, nebojme se to říct – nedáváte srdce a neděláte to poctivě a pořádně a nejen jako cool pózu. Kromě bezchybnýho line-upu vás ve čtvrtek čekají nějaká ta obvyklá distra, občerstvení z Momentu a prý i suvenýr od 44 print/Analog Bros. Kdo nedorazí, tak to srdce fakt nemá.

(more…)

Bělehrad: Klan létajících vidliček

21 Aug

Bělehrad: Klan létajících vidliček

Srbská varianta společnosti JLV se jmenuje Želturist. Jak jsme měli zjistit, název je to víc než přesný. Alespoň pokud bychom měli soudit podle nejnádražkovitější nádražky na bělehradském nádraží, kde nám srdce skoro puklo žalem.

(more…)

Co se skrývá na nádraží?

19 Aug

Co se skrývá na nádraží?

Melancholická zákoutí i spousta kultury.

Akce týdne
WI GO SI AFTA!
20. 8., 15:00, Šlechtovka
Pod tajuplným názvem se skrývá party v režii Kedjom Keku a Z druhý ruky pro Babanki. Pravidelní čtenáři tak již vědí, ti noví načerpají info zde. V úterý vás čeká workshop o recyklování, nějaká ta hudební produkce (Yedhaki:Naukita, Human Ketchup, Aid Kid, Petr Wajsar, Kapitán Demo), dokument a hlavně módní přehlídka, kde možná narazíte i na někoho z vágus redakce… A jestli vás to nenavnadilo, tak se připravte na obří sekáč, kde budete moci nejen nakoupit, ale i zbavit se toho, co sami nechcete!

(more…)

Poznej svoje město 31: Učešeme i Brichtu

16 Aug

Poznej svoje město 31: Učešeme i Brichtu

Minulé kolo naší soutěže bylo až nečekaně lehké. Pasáž z Vodičkovy do Navrátilovy ulice jste poznali dokonce čtyři. Tak si to tentokrát zase trochu ztížíme, což?

(more…)

U Splavu, Zábřeh na Moravě: Ostrůvek vítaného chaosu

14 Aug

U Splavu, Zábřeh na Moravě: Ostrůvek vítaného chaosu

“Tak co s tím pivem?” vybafla na mě paní výčepní, když už jsem asi pět minut ostentativně trucoval na baru, než bude obsloužena třicetihlavá výprava cykloturistů. Jsou věci, které do našeho každodenního řádu vnášejí vítaný chaos. Namátkou třeba letní jízdní řády pražské MHD nebo obsah mailů ve vaší spamové složce. A taky hostinec U Splavu v Zábřehu na Moravě, kde vám vždycky přinesou něco jiného, než co jste původně chtěli.

(more…)

Ulice, věc veřejná?

12 Aug

Ulice, věc veřejná?

Opět lehce monotematický (aspoň ve své druhé půli) kulturní zervis.

(more…)

Z dědovy pozůstalosti 2

11 Aug

Z dědovy pozůstalosti 2

Z výletu po Balkáně jsme si přivezli asi kilo kafe, nezbylo mi tedy než po dvou letech opět tematicky hrábnout do harampádí po dědovi. A jako obvykle se našlo i nějaké to překvapení.

(more…)