Cyklostyl navádí: Vyrob blatník z flašky od pracího prášku

Venku je hnusně, že by cyklistu nevyhnal. Voda cáká odevšad a kdyby si vágus měl koupit blatníky, tak by sice do hospody dojel, jenže už by mu nezbylo na pivo. Není však nic snazšího, než si vodní štít vyrobit svépomocí. Potřebujete jen flašku od aviváže nebo pracího gelu, nůž a dva rychlopásky nebo drátky.

Continue reading “Cyklostyl navádí: Vyrob blatník z flašky od pracího prášku”

Čisté šialenstvo

Pamatujete si, kdy naposled panovala ve světové cyklistice nějaká skutečná rivalita? Já jo. Bylo to v letech 1993 a 1994. A nebylo to na silnici, tam už absolutisticky vládl Miguel Indurain. Tehdy se všechno zajímavé dělo na oválu, kde se o světový rekord v hodinovce přetahovali Chris Boardman a Graeme Obree. A poněvadž druhý jmenovaný dnes slaví narozeniny, tak si o něm něco řekneme.

Continue reading “Čisté šialenstvo”

V Praze na bajku 1: Ne sport, ale transport

Možná za to může to, že jsem byla rok v Berlíně, kde jsem se, jakmile roztál sníh, pohybovala výhradně na kole. Nebo to, že jsem se na tom kole vysekala a zlomila si ruku tak, že jsem si myslela, že na bicykl v životě nesednu. Nebo to, že můj chlapec je vytrvalý cyklista a moje máma mi řekla, že bychom měli mít společného koníčka.

Každopádně jsem se rozhodla, že na kole budu jezdit i v Praze. Než jsem prvně vyjela, měla jsem strach jako prase. Žádné cyklostezky v dohledu, kolo mi bylo velké a můj chlapec mi odmítl snížit sedátko, takže jsem měla zadek vyšpulený a posazený výš než hlavu. A helmu jsem samozřejmě taky neměla… Nicméně jsem napoprvé nezahynula a naznala, že teda budu jezdit už furt.

Continue reading “V Praze na bajku 1: Ne sport, ale transport”

Valašský drtivý!

Když se mě dnes Žabák pokoušel přemluvit k účasti na letošních Sudetech, nenechal jsem se vycukat a radši mu ani neodpověděl. Jenže pak jsem se podíval na dnešní výsledky Tour a vyrazil točit. V dnešní etapě se totiž na třetím místě umístil Jens Voigt. Ročník 1971 a jeden z idolů mého dětství, kdy jsem u televize hltal každou etapu tehdejšího Závodu míru.

Continue reading “Valašský drtivý!”

Extrémní sport, nebo extrémní komentář?

Dneska to bude jen čistá radost: záznam vítězného sjezdu Dannyho Harta na letošním mistrovstí světa v Champéry. Danny je sice hovado (všimněte si, jak kyne divákům ještě před půlkou tratě!), ale na tyhle dva komentátory prostě nemá. LOOOOK AT THE WHHIIIIPPP!!!!! WHHHHAAAAATTTT THE HELLLLLLL!!!!! Řvali takhle Češi, když o den dřív vyhrál Jaroslav Kulhavý závod v cross country?

Continue reading “Extrémní sport, nebo extrémní komentář?”