Archive | Červen, 2013

Šrámkova metastáza

30 Jun

Šrámkova metastáza

Vstáváte?“ budil nás (výjimečně nikoliv mocným chrápáním, nýbrž teplým slovem) @josefslerka v domě U ovoce, kde jsme přespávali v předvečer festivalu Šrámkova Sobotka. „Až za chvilku, Josefe,“ bručela KZ ze spacáku. „Fajn, tak ale určitě běžte na snídani do cukrárny,“ radila novomediální kapacita.

(more…)

Chlapík s xichtem Guetty

25 Jun

Chlapík s xichtem Guetty

Nerad bych byl obviněn, že tady vytahuju nějaké vykopávky, ale nemohu jinak. Asi podobně jako mnohým z vás mi už několik týdnů v hlavě hučí skladba Play Hard, nový to letní hit Davida Guetty. A po několika dnech hučení jsem taky přišel na to, odkud tu vlezlou smyčku tenhle francouzský hauzírník ukradl.

(more…)

Smrt raveu, svobodu pannám!

24 Jun

Smrt raveu, svobodu pannám!

Pravidelný kulturní vágus servis

Akce týdne:
SMRT RAVEU (Kritický klub A2)
25. 2., Tranzitdisplay, 19:00
A2 určitě čtete, ale věděli jste, že pořádají takzvaný Kritický klub, kde chytře hovoří o všem možném? Jasně, salónní intoši nemaj co dělat, tak plácaj o hovnech, si možná řikáte. Ale ono to může i někdy k něčemu být – sejít se, vyjasnit si postoje, něco se dovědět, že jo. Na základě toho se pak dá i něco rozumného udělat. Občas. Nevím, kolik je mezi váma filozofů, tak vás radši pozvu na kritický večer, který se týká hudby… Techno, rave, klipy, písničky… Jo, to bysme mohli pochopit i my.

(more…)

Peklo v zemi bohů

23 Jun

Peklo v zemi bohů

17. června 2013 se v severní Indii otevřelo nebe. Za jediný den spadlo 340 milimetrů srážek a k brzkému monzunu se přidaly zbytky tajícího sněhu. Výsledek? Tisícovka mrtvých, další stovky pohřešovaných a přes 70 tisíc lidí odříznutých od světa.

(more…)

Poznej svoje město 27: Teplá jídla došla

20 Jun

Poznej svoje město 27: Teplá jídla došla

Záplavy pominuly a železniční vlečka pod mostem Barikádníků už je opět na souši. Asi tedy není divu, že nalezla pouze jednoho úspěšného hadače. No nic, odbrzdíme a popojedem.

(more…)

Na Olomouc dobrá…

19 Jun

Na Olomouc dobrá…

… odpověděl NP na můj dotaz, zda je možno čínskou restauraci osmnáct pater nad nádražím ještě považovat za nádražku. Protože jsem neočekávala kladnou odpověď, v klidu jsem se kochala pohledem na Sigmu, Olmu a Svatý kopeček shora a kvalitám zařízení nevěnovala velkou pozornost. NP mě však překvapil svým tolerantním postojem (i tím, že nerozeznal olomouckou nádražní budovu z ptačí perspektivy), a tak se pokusím alespoň zběžně popsat návštěvu tohohle podniku, abyste se mu při cestách po vlasti obloukem vyhnuli.

(more…)

Koncerty, knížky a kosmonauti

17 Jun

Koncerty, knížky a kosmonauti

Život v budoucnosti je pestrý a inspirativní. Zvlášť pro lidi, co mají smysl pro absurdno. Obama sjíždí váš účet na Facebooku, Sýrie se proměnila v krvavé ruiny, v Turecku začínají přicházet na to, že politika a náboženství jdou dohromady asi jako mojito se svíčkovou, a Česko se mezi tím fascinovaně kochá skandálem, který ze všeho nejvíc připomíná film Po přečtení spalte od bratrů Coenových. Gilotina na Staroměstském náměstí bohužel stále nestojí, a tak se zatím budeme muset zabavit jinak. Pokud si zrovna s krtečky nepovídáte o žrádle pro pejsky nebo nestěhujete zlaté cihly do Monaka, zkuste naše kulturní tipy…

(more…)

Ztraceny mezi monarchy

16 Jun

Ztraceny mezi monarchy

„To musíte nejdřív do Zitácuaro. Ale… víte, že teď v květnu už není sezóna?“ Nejistý úsměv na tváři prodavačky lístků na autobusovém nádraží nás měl znejistět. Tedy mě a Sofii, kamarádku z Argentiny. Po půl roce v Mexiku jsme mohly tušit, že v zemi, kde vám nikdo do očí neřekne nic nepříjemného, kde neexistuje odpověď „ne“ a všechny potíže se řeší nepřímo, je tohle hodně výrazné varování. Ale nás to nevyvedlo z míry. My si byly jisté. Jasně, v národní rezervaci monarchy stěhovavého už nebudou stromy obalené motýlky, ani neuvidíme, jak se jimi zaplní celá obloha. Ale taky se díky tomu vyhneme davům připitomělých turistů, co tam jedou jenom proto, že si to našli v Lonely Planet!

(more…)

Poznej svoje město 26: Psychologie v lodní dopravě

13 Jun

Poznej svoje město 26: Psychologie v lodní dopravě

Vršovické sídliště Vlasta jste v minulém kole i přes objemnou nápovědu poznali jen dva. Z toho jeden vševěd a druhá bývalá občanka Prahy 10. Tedy nic moc, přátelé. Jak si poradíte teď, když soutěžíme o cenu?

(more…)

Teplice: Byl to Šejn?

12 Jun

Teplice: Byl to Šejn?

Byli jsme na cestě do vesnice Moldava na hranicích Čech s Německem, kde nás měla čekat výjimečná nádražka (disponuje svou stránkou na Facebooku, prý také poctivou pivokuchyní a tamní nádraží s přerušenými hraničními kolejnicemi za sebou má nějakou historii). Spletité cesty ČD nás dovedly do Teplic, kde jsme měli přesedlat. Teplický autobusový spoj ale jaksi neexistoval, tamní autobusové nádraží zažilo lepší časy a šoféři Karos se na směnu zřejmě vykašlali. Tedy příště.

(more…)