Smrt raveu, svobodu pannám!

Pravidelný kulturní vágus servis

Akce týdne:
SMRT RAVEU (Kritický klub A2)
25. 2., Tranzitdisplay, 19:00
A2 určitě čtete, ale věděli jste, že pořádají takzvaný Kritický klub, kde chytře hovoří o všem možném? Jasně, salónní intoši nemaj co dělat, tak plácaj o hovnech, si možná řikáte. Ale ono to může i někdy k něčemu být – sejít se, vyjasnit si postoje, něco se dovědět, že jo. Na základě toho se pak dá i něco rozumného udělat. Občas. Nevím, kolik je mezi váma filozofů, tak vás radši pozvu na kritický večer, který se týká hudby… Techno, rave, klipy, písničky… Jo, to bysme mohli pochopit i my.

Continue reading “Smrt raveu, svobodu pannám!”

Na Olomouc dobrá…

… odpověděl NP na můj dotaz, zda je možno čínskou restauraci osmnáct pater nad nádražím ještě považovat za nádražku. Protože jsem neočekávala kladnou odpověď, v klidu jsem se kochala pohledem na Sigmu, Olmu a Svatý kopeček shora a kvalitám zařízení nevěnovala velkou pozornost. NP mě však překvapil svým tolerantním postojem (i tím, že nerozeznal olomouckou nádražní budovu z ptačí perspektivy), a tak se pokusím alespoň zběžně popsat návštěvu tohohle podniku, abyste se mu při cestách po vlasti obloukem vyhnuli.

Continue reading “Na Olomouc dobrá…”

Koncerty, knížky a kosmonauti

Život v budoucnosti je pestrý a inspirativní. Zvlášť pro lidi, co mají smysl pro absurdno. Obama sjíždí váš účet na Facebooku, Sýrie se proměnila v krvavé ruiny, v Turecku začínají přicházet na to, že politika a náboženství jdou dohromady asi jako mojito se svíčkovou, a Česko se mezi tím fascinovaně kochá skandálem, který ze všeho nejvíc připomíná film Po přečtení spalte od bratrů Coenových. Gilotina na Staroměstském náměstí bohužel stále nestojí, a tak se zatím budeme muset zabavit jinak. Pokud si zrovna s krtečky nepovídáte o žrádle pro pejsky nebo nestěhujete zlaté cihly do Monaka, zkuste naše kulturní tipy…

Continue reading “Koncerty, knížky a kosmonauti”

Ztraceny mezi monarchy

„To musíte nejdřív do Zitácuaro. Ale… víte, že teď v květnu už není sezóna?“ Nejistý úsměv na tváři prodavačky lístků na autobusovém nádraží nás měl znejistět. Tedy mě a Sofii, kamarádku z Argentiny. Po půl roce v Mexiku jsme mohly tušit, že v zemi, kde vám nikdo do očí neřekne nic nepříjemného, kde neexistuje odpověď „ne“ a všechny potíže se řeší nepřímo, je tohle hodně výrazné varování. Ale nás to nevyvedlo z míry. My si byly jisté. Jasně, v národní rezervaci monarchy stěhovavého už nebudou stromy obalené motýlky, ani neuvidíme, jak se jimi zaplní celá obloha. Ale taky se díky tomu vyhneme davům připitomělých turistů, co tam jedou jenom proto, že si to našli v Lonely Planet!

Continue reading “Ztraceny mezi monarchy”

Teplice: Byl to Šejn?

Byli jsme na cestě do vesnice Moldava na hranicích Čech s Německem, kde nás měla čekat výjimečná nádražka (disponuje svou stránkou na Facebooku, prý také poctivou pivokuchyní a tamní nádraží s přerušenými hraničními kolejnicemi za sebou má nějakou historii). Spletité cesty ČD nás dovedly do Teplic, kde jsme měli přesedlat. Teplický autobusový spoj ale jaksi neexistoval, tamní autobusové nádraží zažilo lepší časy a šoféři Karos se na směnu zřejmě vykašlali. Tedy příště.

Continue reading “Teplice: Byl to Šejn?”