Archive | Květen, 2013

Máte čisté prádlo?

31 May

Máte čisté prádlo?

Nevadí! I přesto můžete světu ukázat, že jste vágus. S některým z našich odznáčků. Objednávejte u knjaze Miloše na knjaz tečka milos zavináč email tečka cz a vyjádřete svůj životní postoj!

(more…)

Poznej svoje město 25: Když se zamiluje kůň

30 May

Poznej svoje město 25: Když se zamiluje kůň

Mizející Dejvice a Bubeneč jsme již oplakali a je tedy čas na další kolo naší tradiční soutěže. Fotku dnes vybírá JE, což už je vlastně taky tradiční přispěvatelka.

(more…)

Brno-Královo Pole: Po moravské svatbě

29 May

Brno-Královo Pole: Po moravské svatbě

„Ježišmarjá, to zase byl večírek,“ skučel NP v parádním obleku váleje se v kocovině po sedačkách brněnského trolejbusu. Jeho chmury však vzaly za své, když se před námi v zatáčce za zastávkou Semilasso vyhoupl nápis Brno-Královo Pole. Času mnoho nezbývalo, návštěva zdejší nádražky však byla povinností.

(more…)

Do sběru?!

27 May

Do sběru?!

Akce týdne:
CRITICAL MASS PRAHA – KVĚTNOVÁ CYKLOJÍZDA
31. 5., Palackého náměstí, 17:30
O cyklojízdách referujeme pravidelně, tahle ale nespadá pod tradiční auto-matí akce. Navazuje na celosvětovou tradici neorganizovaných jízd bez pořadatelů a oficiálních požadavků. Jestli tedy milujete jízdu městem a chcete radost ze šlapání s někým sdílet, ale nechcete být součástí pevně strukturovaných a hierarchizovaných akcí, tahle jízda by se vám mohla líbit.

(more…)

Kakat, děti!

26 May

Kakat, děti!

Srdceryvná prosba pejskařům, aby nevenčili své miláčky na dětském hřišti. Pražská ulice Na Rybníčku, druhá půlka března 2013.

(more…)

Poznej svoje město 24: Tuzexová tryzna

23 May

Poznej svoje město 24: Tuzexová tryzna

Lékárnu U Stříbrného orla nepoznal nikdo, knížku o pražském metru získal Bourek za uhádnutou Floru, ale to všechno je teď vedlejší. Na konci dubna přišel Bubeneč o jednu ze svých dominant. Připomeňme si proto aspoň symbolicky její památku.

(more…)

Lahůdky T Tip, Masaryčka: Na pražském pohřbu

22 May

Lahůdky T Tip, Masaryčka: Na pražském pohřbu

Nejkratší cesta od pokladen na perón Masarykova nádraží vždycky vedla přes lahůdky T Tip. Už nevede. Tak dlouho jsem odkládal sepsání recenze, až mi lahůdkárnu zavřeli. Pojďme si tedy nostalgicky zavzpomínat na oschlé větrníky a pivo nevalné úrovně za pražské ceny. Budete mi chybět…

(more…)

Do Brna za pakulturou

21 May

Do Brna za pakulturou

Ač se členové redakce vágus.cz sešli ze všech koutů Čech, Moravy i Slezska, v matičce Praze žijí již pěknou řádku let. Jedenáct koček nás ovšem jednou (v dobré víře) přemístilo do Brna, takže bychom se vlastně mohli podívat, co se v tomhle městě děje (a taky bychom mohli trochu vyrovnat náš typický pragocentrismus).

(more…)

Antigramotná Antifa

20 May

Antigramotná Antifa

Když přijdu do klubu, mám triko Lahar,
na stage si beru Good White Night Pride.

(more…)

Komunitní bary i kuchyně

14 May

Komunitní bary i kuchyně

Koncert(y) týdne:
SHELLAC + AMAVO
18. 5., Divadlo Dobeška, 20:00, 400,-
„Steve Albini – Bob Weston – Todd Trainer – start 1991 – At Action Park – Terraform – 1000 Hurts – Excellent Italian Greyhound – rozebírání bubnů live – slazený mlíko – oranžový trika – světový kecy – geniální koncerty – no guestlist – žádná nová deska – ale koho to sere – předkapela Avamo z Itálie – Dobeška – 18. května 2013 – konec hlášení.“ Osobní – hluboce lidský – příběh: nikdy, nikdy si nechodím pro podpisy (knih, desek, čehokoliv), nešla jsem dokonce ani za Markem Laneganem, kterého miluji. Jen jednou jsem udělala výjimku a od té doby schovávám doma lístek z Akráče s podpisem Steva Albiniho… takovej to byl tehdy koncert!

(more…)