Archive | Leden, 2013

Memy na Hrad!

24 Jan

Memy na Hrad!

Nedívám se na televizi, rádio neposlouchám. V novinách většinou studuju recepty. Aby mě spolužáci z mediálních studií neměli za vola, pustil jsem si před pár dny TV Prima. Al Bunda ani Buffy mě tam ale nečekali. Na obrazovce místo toho seděli na kanapi dva postarší tlustí chlapi a rozvláčně si vyprávěli trapné anekdoty. Publikum vděčně hýkalo smíchy. Zalil mě pocit hřejivého, nostalgického štěstí. Oni ještě pořád dávají talkshow Mirka Donutila! Pak mě ale někdo vyvedl z omylu s tím, že to je předvolební souboj prezidentských kandidátů.

(more…)

Znojemské vlakové nádraží, část prvá

23 Jan

Znojemské vlakové nádraží, část prvá

Dvojverší Znojmo, vidím tě dvojmo je nejen notoricky známé, ale i velice trefné. Město s přívlastkem (jak je titulováno v oficiálních materiálech) má totiž i dvě nádražky. Jako první jsme se vydali do jídelny, která otevírá už v 6:30 ráno. Což je jistě dříve než Billa, kam si Mistr Záviš chodí pro koninu.

(more…)

Makronky, outfity a soumrak české blogosféry

21 Jan

Makronky, outfity a soumrak české blogosféry

Je vám něco přes dvacet. Pomalu končíte bakalářské studium sémiotiky a sociální antropologie. Se svými průměrnými kámoši pijete průměrné pivo v Krásných ztrátách, žvaníte o svých průměrných pracech na recepcích hostelů, ale přesto cítíte, že mezi ně nezapadáte. Jste jiní. Máte totiž iPhone, účet na Twitteru, neonové tenisky a rozumíte vtipům v angličtině. Cítíte se tak osamělí.

(more…)

Kikkoman: Tohle váš kečup nedokáže!

18 Jan

Kikkoman: Tohle váš kečup nedokáže!

Konečně je tu někdo, kdo nakope marvelovské superhrdiny do rozkroků. Nepochází z Kryptonu, ale z planety Soy, proto se zaručeně stane miláčkem veganů.

(more…)

Havlíčkův Brod: Dukla pičo!

16 Jan

Havlíčkův Brod: Dukla pičo!

„Proč chcete 5 korun za použití umyvadla?“ podivoval jsem se nad zvláštní praktikou veřejných záchodků na havlíčkobrodském nádraží. „Protože v bufetě nejsou záchody, tak si k nám lidi po jídle chodí umývat ruce!“ odvětila suverénně hajzlbába. Na to se nedalo říct už nic. Leda změnit téma. „A jak dlouho je vlastně zavřená nádražka?“ zkusil jsem to tedy ještě.

(more…)

Kuchyňská deska

14 Jan

Kuchyňská deska

S Kittchenem si máme pořád o čem povídat. Asi proto je tohle náš třetí rozhovor. Kdo Kittchena neznáte, na ulici ho nepoznáte. Na svoje koncerty nosí chlebíčky a masku. Vydal už dvě alba. MENU a po pořádném dlabanci i remixový DEZERT. Obě jsou na netu volně ke stažení, a MENU si navíc můžete koupit na staré dobré vinylové desce.

(more…)

Poznej svoje město 16: Stánek nikoli podbabský

10 Jan

Poznej svoje město 16: Stánek nikoli podbabský

Minulé kolo bylo opět velmi jednoduché. Nevíme, kolik z vás centrum výběru výpalného za ochranu cestujících MHD bez platných cestovních dokladů skutečně navštívilo, nicméně budovu v ulici Na Bojišti bez problémů poznalo osm soutěžících. Kolikpak uhádne teď?

(more…)

Yo Yo! Ať začne lynč!

8 Jan

Yo Yo! Ať začne lynč!

Těžká doba. Zahraniční rubriky českých médií se trumfují v neuvěřitelných zkazkách o případech znásilnění v Indii a internetová lůza se nestačí divit, co tam k tomu ty “lidi” vede. To v Indii už jsou mnohem dál. Rovnou si našli viníka.

(more…)

Poznej svoje město 15: C, D, E, F, G, A, H, C

4 Jan

Poznej svoje město 15: C, D, E, F, G, A, H, C

Minulou záhadu, kterou byl zadní trakt domu v Husitské 35 viditelný z cyklostezky pod Vítkovem, jste správně rozluštili čtyři; kniha Dědeček na scestí připadla Žabákovi. A dnešní datum (i počasí) vyloženě svádí k tomu, abychom si na páteční podvečer dali zase jedno kolo naší poznávací soutěže.

(more…)

Vágusí rok 2012

3 Jan

Konec světa nenastal, tak bychom si mohli zrekapitulovat předešlý rok. Takže jaké superlativy se nám na našem webu za posledních dvanáct měsíců sešly?

(more…)