Memy na Hrad!

Nedívám se na televizi, rádio neposlouchám. V novinách většinou studuju recepty. Aby mě spolužáci z mediálních studií neměli za vola, pustil jsem si před pár dny TV Prima. Al Bunda ani Buffy mě tam ale nečekali. Na obrazovce místo toho seděli na kanapi dva postarší tlustí chlapi a rozvláčně si vyprávěli trapné anekdoty. Publikum vděčně hýkalo smíchy. Zalil mě pocit hřejivého, nostalgického štěstí. Oni ještě pořád dávají talkshow Mirka Donutila! Pak mě ale někdo vyvedl z omylu s tím, že to je předvolební souboj prezidentských kandidátů.

Continue reading “Memy na Hrad!”

Makronky, outfity a soumrak české blogosféry

Je vám něco přes dvacet. Pomalu končíte bakalářské studium sémiotiky a sociální antropologie. Se svými průměrnými kámoši pijete průměrné pivo v Krásných ztrátách, žvaníte o svých průměrných pracech na recepcích hostelů, ale přesto cítíte, že mezi ně nezapadáte. Jste jiní. Máte totiž iPhone, účet na Twitteru, neonové tenisky a rozumíte vtipům v angličtině. Cítíte se tak osamělí.

Continue reading “Makronky, outfity a soumrak české blogosféry”

Havlíčkův Brod: Dukla pičo!

„Proč chcete 5 korun za použití umyvadla?“ podivoval jsem se nad zvláštní praktikou veřejných záchodků na havlíčkobrodském nádraží. „Protože v bufetě nejsou záchody, tak si k nám lidi po jídle chodí umývat ruce!“ odvětila suverénně hajzlbába. Na to se nedalo říct už nic. Leda změnit téma. „A jak dlouho je vlastně zavřená nádražka?“ zkusil jsem to tedy ještě.

Continue reading “Havlíčkův Brod: Dukla pičo!”

Kuchyňská deska

S Kittchenem si máme pořád o čem povídat. Asi proto je tohle náš třetí rozhovor. Kdo Kittchena neznáte, na ulici ho nepoznáte. Na svoje koncerty nosí chlebíčky a masku. Vydal už dvě alba. MENU a po pořádném dlabanci i remixový DEZERT. Obě jsou na netu volně ke stažení, a MENU si navíc můžete koupit na staré dobré vinylové desce.

Continue reading “Kuchyňská deska”