Archive | Březen, 2010

Welcome to Hell Aviv!

29 Mar

Vítejte ve městě, kde vás na nádraží čeká kontrola jako na letišti. Ve městě, kde se bez platné jízdenky na nádraží vlastně ani nedostanete. Ve městě, kde nejsou nádražky. Přesto existuje přinejmenším 100 a 1 důvod, proč tohle místo rozhodně navštívit…

(more…)

Chlumec nad Cidlinou

24 Mar

Chlumec nad Cidlinou byl dříve znám hlavně díky zámku za lesem a prohře sedláctva v bitvě roku 1775. Nyní je na čase, aby byl znám i díky nádražce.

(more…)

Já vás všechny přechčiju!

21 Mar

Já vás všechny přechčiju!

Jiskřivý sníh v metropoli je v pdachu! Odkryta jsou hovna v místech, kam serou psi. Pohled na tuto bohatou nadílku, která se skrývala pod sněhem, mi znovu evokoval romantické úvahy o Vánocích. Ty byly krásné jako princezna (a jako Vědec). Zvláště pro mě se staly událostí nevýslovného významu. Vědec mě totiž obdařil dárkem, který mě vyzvedává ve vývojové řadě o několik stupňů více – tedy pasuje mě na muže.

(more…)

Malý košer cestovatel

19 Mar

Život je bílý dům…

16 Mar

To si takhle člověk vyrazí z Krasnojarsku na skály za městem (přírodní rezervace Столбы), pije čaj na prosluněných vrcholcích žulových věží, ale pak přijde okamžik, kdy se zkrátka toho čaje v močovém měchýři potřebuje zbavit. Jelikož odbočení z vyšlapané cesty znamená zapadnutí po pás do sněhu, nelze se v tomto případě vyhnout návštěvě místního “bílého domu”. Dobrou chuť, jestli právě obědváte!

Roskilde – George’s Bodega

11 Mar

Roskilde – George’s Bodega

Vzhledem k tomu, že už tu máme jeden precedens (Brusel), rozhodl jsem se, že dám nádraží v Roskilde ještě jednu šanci a všechna restaurační zařízení v okruhu 50 metrů kolem stanice prohlásím za nádražku.

(more…)

Nejlepší mužské vlastnosti

7 Mar

Před našimi sportovci z Modety Jihlava bledne závistí nejen celá základní jedenáctka Sampdorie, ale i módní policie…

Už jsem pochopila, že sportovci se některých věcí nevzdají a o běžkaři v láptích a vaťáku si i nadále budu moci nechat jen zdát. Ale ono to vlastně není až tak špatné – v přiléhavých legínkách se ukazují ty nejlepší mužské vlastnosti. Dresíky rovněž nejsou k zahození a čelenka ve vlasech mi vždy připomene mé dětské platonické lásky z řad indiánů. Co mě ale dokáže dostat na kolena, je i něco tak malého jako správná nášivka na správném místě. Je v tom názor, je v tom vtip, tak má správný vágus žít. Prostě cajk!!!

Z královnina sklípku…

1 Mar

Ačkoliv je shnilé království jedna z nejšťastnějších zemí na světě, místní ceny alkoholu jsou neveselé, a tak jsem tu nucen pít dobroty, kterých bych se normálně ani netknul. Myslím, že za pár měsíců bude můj žaludek připomínat něco mezi ostravskou olejovou lagunou a vnitřkem černobylského sarkofágu. No nic, alespoň jsem pro vás připravil krátký test těch nejlevnějších utrejchů ze zdejších sámošek…

1) Dansk Pilsner

(more…)