Archive | Duben, 2013

Týden končí, týden končí, party začínááá

30 Apr

Týden končí, týden končí, party začínááá

Akce týdne
AKČNÍ DNY
Aktivizovat jste se mohli už minulý týden a úspěšně můžete pokračovat i nadále, protože ve středu je sice volno ale zároveň i svátek práce. A lásky. Láska se nejlíp provozuje doma, ale dneska je tom s bydlením fakt špatný. V úterý 30. si o tom můžete jít popovídat na debatu Krize bydlení a jeho alternativy. Zúčastní se mnoho povolaných – němečtí squatteři, zástupci Nového prostoru, sdružení Konexe, Centra pro společenské otázky a další. Jak píšou organizátoři: Na prvního máje se demonstruje. Konkrétně od 14:00 na Náměstí Republiky. Protože prý skončila party pro všechny ty, co profitují z krize a problémů ostatních. Naše party tím ale naopak začíná…

(more…)

Král je mrtev! Ať žije král?

28 Apr

Král je mrtev! Ať žije král?

Co dělá Majáles takovým, jaký je? Jsou to lidé, kteří se ho účastní. A ti lidé jsou jací? Příjemní, mladí, pozitivní…

Když na mě se začátkem jara začaly na netu vyskakovat reklamy s odpudivou grafikou a texty, proti kterým zní upoutávky na sto padesátou osmou řadu Superstar jako Píseň písní, došlo mi, že už je TO tu zase. Až do rozkliknutí oficiálního webu Českého majálesu jsem ovšem netušila, že nejlepší výraz pro definici téhle zdegenerované tradice zní PEKLO. Výše citované věty hned z úvodní stránky mi to ale naznačily víc než jasně.

(more…)

Poznej svoje město 22: Pozvánka na vycházku

25 Apr

Poznej svoje město 22: Pozvánka na vycházku

Svlékající se holčičku na Folimance jste v minulém kole poznali celkem čtyři. Bylo to prý až příliš snadné a tentokrát to bude možná ještě snazší.

(more…)

Rakovník: Chcípni do rána na chlupatý zuby!

24 Apr

Rakovník: Chcípni do rána na chlupatý zuby!

„Jsem Simír Gerchán,“ představil se nám drobný mužík s bradkou a vecpal se nám do kompozičně promyšleného záběru. Jeho revírem ovšem nebyla dálnice, nýbrž nádraží v Rakovníku.

(more…)

Jarní výkvět

23 Apr

Jarní výkvět

Koncert týdne:
HLUK NA BIKE-SKATE RAMPĚ!
26. 4., rampa mezi Bráníkem a Modřanama, 18:00, vstupné dobrovolné
Tohle je nám moc blízký, tak blízký, že bychom to ani my líp nevymysleli. Je na tom skvělý úplně všechno – koncert pod širým nebem na totálním vágus místě, šest exkluzivních „těles“ za dobrovolný vstupný. … večer se bude dělat oheň, přespat se dá s místníma bezďákama na skvělým zeleným placu. A konečně: když vás to bude celý srát, můžete se odpojit a jít zevlovat k řece, čumět do vody, házet do ní kameny a poslouchat šumění nedalekýho splavu.

(more…)

Výlet za zrcadlo a dál

22 Apr

V pondělí 22. dubna zahrají v Klubu 007 Strahov Boduf Songs a Jessica Bailiff. Oba vás zavedou do snu, po kterým se probudíte se srdcem tak sevřeným, až vám málem vytrysknou slzy z uvědomění, že na to, co jste měli, už v tomhle životě nedosáhnete.

(more…)

Mrtvý klid nedělního odpoledne IX

21 Apr

Mrtvý klid nedělního odpoledne IX

„A v jakém světě chceš teda žít?“ zeptala se moje dívka, když jsem jí sdělil, že nechci obývat prostředí, kde se lidská hodnota měří profilem na linkedln. Nechtěl jsem jí znovu rozprávět o své bukolické idyle, a tak jsem neřekl nic. Teprve po chvíli mi to došlo: ono skutečně není kam uniknout. Každý můj krok mimo každodenní realitu bude mým okolím vnímán jen jako snaha připsat si další položku do životopisu.

(more…)

Placky na hovno.

19 Apr

Placky na hovno.

Trička s motoskijöringem byla fajn, ale už jsou všechna dávno rozebraná. Na hovno? Ne tak docela. Pro fanoušky nesmyslného závodu tu máme zbrusu novou sérii placek v rozličných barvách i velikostech!

(more…)

Poznej svoje město 21: Jaro? Mrdat!

18 Apr

Poznej svoje město 21: Jaro? Mrdat!

Reliéf Julia Fučíka na stanici metra kdysi nesoucí jeho jméno, tedy dnešním Nádraží Holešovice, jste poznali celkem tři. Dnes však už vylezeme z děr a budeme se těšit na to, až děvčata s příchodem jara shodí nějaký ten svršek.

(more…)

Jarní zběsilosti

16 Apr

Jarní zběsilosti

Akce týdne
VELKÁ JARNÍ CYKLOJÍZDA
Cyklojízdy se sice konají každý měsíc a ortodoxní cyklisty asi nijak zvlášť nezajímají, ale tahle končí na nádraží, a to navíc žižkovském, jehož zničení ve jménu obchodních center snad už nehrozí. Tak si běžte areál prohlédnout, tamní industriální scenérie stojí za to. Cyklojízda je zakončena koncertem, ale vy nezapomeňte navštívit hlavně legendární bar Briketa suplující zde nádražku!

(more…)