Týden končí, týden končí, party začínááá

Akce týdne
AKČNÍ DNY
Aktivizovat jste se mohli už minulý týden a úspěšně můžete pokračovat i nadále, protože ve středu je sice volno ale zároveň i svátek práce. A lásky. Láska se nejlíp provozuje doma, ale dneska je tom s bydlením fakt špatný. V úterý 30. si o tom můžete jít popovídat na debatu Krize bydlení a jeho alternativy. Zúčastní se mnoho povolaných – němečtí squatteři, zástupci Nového prostoru, sdružení Konexe, Centra pro společenské otázky a další. Jak píšou organizátoři: Na prvního máje se demonstruje. Konkrétně od 14:00 na Náměstí Republiky. Protože prý skončila party pro všechny ty, co profitují z krize a problémů ostatních. Naše party tím ale naopak začíná…

Continue reading “Týden končí, týden končí, party začínááá”

Král je mrtev! Ať žije král?

Co dělá Majáles takovým, jaký je? Jsou to lidé, kteří se ho účastní. A ti lidé jsou jací? Příjemní, mladí, pozitivní…

Když na mě se začátkem jara začaly na netu vyskakovat reklamy s odpudivou grafikou a texty, proti kterým zní upoutávky na sto padesátou osmou řadu Superstar jako Píseň písní, došlo mi, že už je TO tu zase. Až do rozkliknutí oficiálního webu Českého majálesu jsem ovšem netušila, že nejlepší výraz pro definici téhle zdegenerované tradice zní PEKLO. Výše citované věty hned z úvodní stránky mi to ale naznačily víc než jasně.

Continue reading “Král je mrtev! Ať žije král?”

Jarní výkvět

Koncert týdne:
HLUK NA BIKE-SKATE RAMPĚ!
26. 4., rampa mezi Bráníkem a Modřanama, 18:00, vstupné dobrovolné
Tohle je nám moc blízký, tak blízký, že bychom to ani my líp nevymysleli. Je na tom skvělý úplně všechno – koncert pod širým nebem na totálním vágus místě, šest exkluzivních „těles“ za dobrovolný vstupný. … večer se bude dělat oheň, přespat se dá s místníma bezďákama na skvělým zeleným placu. A konečně: když vás to bude celý srát, můžete se odpojit a jít zevlovat k řece, čumět do vody, házet do ní kameny a poslouchat šumění nedalekýho splavu.

Continue reading “Jarní výkvět”

Mrtvý klid nedělního odpoledne IX

„A v jakém světě chceš teda žít?“ zeptala se moje dívka, když jsem jí sdělil, že nechci obývat prostředí, kde se lidská hodnota měří profilem na linkedln. Nechtěl jsem jí znovu rozprávět o své bukolické idyle, a tak jsem neřekl nic. Teprve po chvíli mi to došlo: ono skutečně není kam uniknout. Každý můj krok mimo každodenní realitu bude mým okolím vnímán jen jako snaha připsat si další položku do životopisu.

Continue reading “Mrtvý klid nedělního odpoledne IX”

Jarní zběsilosti

Akce týdne
VELKÁ JARNÍ CYKLOJÍZDA
Cyklojízdy se sice konají každý měsíc a ortodoxní cyklisty asi nijak zvlášť nezajímají, ale tahle končí na nádraží, a to navíc žižkovském, jehož zničení ve jménu obchodních center snad už nehrozí. Tak si běžte areál prohlédnout, tamní industriální scenérie stojí za to. Cyklojízda je zakončena koncertem, ale vy nezapomeňte navštívit hlavně legendární bar Briketa suplující zde nádražku!

Continue reading “Jarní zběsilosti”