Motoskijöring pro chudé

10 Jan

Vágus.cz poctivě plní své poslání být nezávislým informačním servisem pro všechna podivná individua. Seznámí vás s těmi nejžhavějšími kulturními tipy, stejně jako s klasiky hudby, literatury či filmu. Dozvíte se o těch nejvybranějších restauračních zařízeních a nakonec vám poradí i s módou či mezilidskými vztahy. A přesto – nechybí vám tady něco?

Ano, na vágus.cz úplně chybí sport! Že vágusové jsou líní a nesportují? Právě naopak. Málokdo má k sportu tak blízko jako vágus. Tak zaprvé: správný vágus nevlastní auto, tudíž za účelem návštěv občerstvoven denně praktikuje svižnou pěší chůzi. Při cestě z občerstvovny je oblíbenou vágus disciplínou slalom. S vágus etikou není v rozporu vlastnit bicykl (preferují se jednoznačně kola značky Ukrajina a jemu podobné), případně jakákoli jiná houm-mejd vozítka (koloběžky, prkna, kárky…).

Oblíbené je mezi vágusy posilování bicepsů, a to zejména ve spojitosti s degustací nápojů. Osvěžovny jsou pak často místem takových sportů jako páka či box a řeckořímský zápas všech proti všem. Následují je pak takové specielní disciplíny jako prohazování soupeře oknem (dveřmi), boj židlí (tzv. vágus-šerm) atd.

Mohla bych ještě pokračovat, ale raději vám nyní představím další možnost sportovního vyžití. Ač je každý vágus fanouškem motoskijöringu, jen málokdo si může dovolit ho provozovat. Jste-li jím ale přesto okouzleni a nechcete se svého snu vzdát, postupujte takto: sežeňte si psa a pořádné lano. Přivažte se za pas za psa (přivažte se ke hřbetu, ne ke krku!), laskavě ho popožeňte, a pak již jen vesele utíkejte. Tato varianta má mnoho výhod – je laciná, zdraví prospěšná, ekologická a dá se provozovat kdykoliv a kdekoliv (v létě na sucho či s nějakým vozíkem, v zimě můžete použít i pár prkének jako „lyže“). Pokud nejste schopni ukrást psa, můžete to zkusit třeba s vepříkem nebo jalovičkou (jste-li z venkova), s oslem (jste-li Albánec) nebo s ochotným kamarádem (ať jste kdokoliv).

A na závěr vyzývám: napište i vy o svých oblíbených vágus sportech! Jaké znáte, jaké rádi provozujete či byste rádi provozovali… Budu vám vděčna za rozšíření obzorů. A v těch nejlepších disciplínách pak můžeme uspořádat turnaj…

6 Responses to “Motoskijöring pro chudé”