Braník v kosmu

Průzkumná sonda Braník 10 přistála na Chmeloniu v galaxii M83 souhvězdí Andromeda. Objevila horské prameny zásadité vody potřebné pro výrobu piva, vhodnou zeminu pro pěstování chmele a ječmene. Připravuje se první pivomise a výsadek prvního astrosládka. Zkušební varna již na Chmeloniu stojí. Toto je malý krok pro člověka, velká kocovina pro lidstvo.

Continue reading “Braník v kosmu”

Cyklostyl navádí: Vyrob elektrokolo eFavorit

V okolí Jihlavy, nebo přímo v Jihlavě samotné, žijí samé renesanční osobnosti. Nedávno jsme vám představili lebkatého kreténa Hyenu a nyní vám představíme jihlavského edizóna Večerníka.

Večerníček není žádný sportsmen, respektive na sportovní bicyklistické výkony jde fištrónem Františka Křižíka a nízkonákladovostí konstruktérů velorexu bratrů Stránských. Úkol zněl jasně, postavím elektrokolo. Co k tomu potřebuji? Staré kolo Favorit a elektrický pohon.

Continue reading “Cyklostyl navádí: Vyrob elektrokolo eFavorit”

Souboj intelektuálů: Ramadán vs. Žižek

Již dosti obskurních videí ze smrdutých vod českého a světového šoubyznysu. Pravověrný čtenář našeho magazínu ponejvíce sleduje intelektuální debaty, obzvláště pak na alternativních informačních kanálech. Co může prosvětlit váš den víc než televizní debata o egyptských nepokojích na stanici al-Džazíra? Zvlášť když se v ní sejdou muslimský teolog Táriq Ramadán a marxistický filosof Slavoj Žižek? Nic, přátelé.

Continue reading “Souboj intelektuálů: Ramadán vs. Žižek”

Final battle: Zdeněk Pohlreich vs. hustá smetana

Etiketa říká NE! Avšak Zdeněk Pohlreich říká ANO! Říká své ano husté zakysané smetaně značky Joplé. Smetana a Zdeněk. Zdeněk a Smetana. Což je mimochodem jméno pána, co namaloval Rákosníčka.

Nebyli jsme si jisti, zda lákavě modrý kelímek v chladicím boxu ukrývá Zdeňka Pohlreicha nebo Smetanu. Proto jsme se jej rozhodli podrobit kvantitativnímu výzkumu, aby ty hodiny metodologie na žurnalistice k něčemu byly.

Continue reading “Final battle: Zdeněk Pohlreich vs. hustá smetana”

Vágusův mazlíček

Většina z nás má tajné sny o tom, co provede až ukrutně zbohatne. Kromě tryskáčů, izraelských topmodelek, jachet a Bráníka na stříbrném podnose se v nich většinou vyskytuje i milionářovo zvířátko. Tupouni s usedlým vkusem sní o smečkách chrtů nebo arabských plnokrevnících, ti s trochu větším smyslem pro pokleslý chic si pořizují tygříky a pumy, někteří i žraloka. Správně zhýralý bohatec (čti: budoucí já) se však nespokojí s ničím menším než s obří hlubokomořskou rybenkou!

Continue reading “Vágusův mazlíček”

Braníkův Don Bosco

Může být Jan Pavel II. blahořečen? Tyto otázky jsou současnými médii hojně skloňovány. Nikdo se ovšem neptá, jaké jsou další souvislosti procesu svatořečení a co na to říká Braník a jiné pivovary. Svatý Jan Bosco by mohl vyprávět. Přesně 11 let po jeho smrti byl v roce 1899 založen pivovar Braník, v roce 1989 Jan Pavel II. Jana Bosca svatořečil. Hra s čísly? Náhoda? Nikoliv. Sv. Jan Bosco má rád chlapce, chlapci mají rádi Braník. To nemůže být náhoda.

Continue reading “Braníkův Don Bosco”