Souboj intelektuálů: Ramadán vs. Žižek

9 Feb

Již dosti obskurních videí ze smrdutých vod českého a světového šoubyznysu. Pravověrný čtenář našeho magazínu ponejvíce sleduje intelektuální debaty, obzvláště pak na alternativních informačních kanálech. Co může prosvětlit váš den víc než televizní debata o egyptských nepokojích na stanici al-Džazíra? Zvlášť když se v ní sejdou muslimský teolog Táriq Ramadán a marxistický filosof Slavoj Žižek? Nic, přátelé.

Setkání distingovaného švýcarského muslima a slovinského androše, který vypadá, jako kdyby právě vylezl z kotelny, je už samo o sobě pastvou pro oči. Jenže tohle je navíc přesně ten případ, kde se vyplatí vyčkat až do konce. Dvacet minut se jenom plká, ale v čase 20:10 začíná pravý mayhem. Žižek vytáhne Toma a Jerryho a neskutečně to zabije. Musím se přiznat, že jsem dosud nepostřehl, o čem tam vlastně mluví. Vždycky jsem skončil v křečích pod stolem. Ostatně ani Ramadán k tomu nemá moc daleko.

Trackbacks and Pingbacks

  1. Tohleto je Slavoj, ten má, pane, náboj | VÁGUS.CZ - 07. Jun, 2011

    […] On z čistého zájmu, KZ proto, že chtěla vidět toho upocenýho ouchylu, co je schopný na metafory o komixech sbalit modelku a vyzkoušet, jestli to bude fungovat i na […]