Archive | Listopad, 2014

Zátoň: Miluji Boubín a skleněné kříže

26 Nov

Zátoň: Miluji Boubín a skleněné kříže

Od našeho výletu na Šumavu uplynulo již mnoho vody, nicméně naše vzpomínky jsou stále živé. Bylo to to léto, kdy se NP s KZ vypravili drandit na kole po Šumavě. A nebyli na to sami. Doporovázeli je MC Hydrocephalus s Lyd. Zrovna kvůli zátoňské nádražce to byla velká výhoda, že nás bylo tolik. Zátoň, byť je asi tak stejně velká jako pražská Výtoň, oplývá totiž hned dvěma nádražkami.

(more…)

… bo neni čas pyčo

25 Nov

… bo neni čas pyčo

Pakulturní tipy tentokrát jen velmi stručně, bo neni čas pyčo.

Akce týdne
BARDZO FAJNÝ FESTIVAL
28.–29. 11., Kino Oko
Nevíme, kde se vzaly všechny ty fámy o nekvalitním polském jídle, protože nejen podle nás se polská kuchyně vyrovná božské maně! A na tomhle fesťáku budou polskýho jídla hromady. Ale abychom nebyli tak přízemní – jde tu samozřejmě hlavně o kulturu. Budete mít možnost zhlédnout několik skvělých polských filmů i potěšit se na koncertech Agu a Natalie Grzebały. My teda rozhodně jdeme na Bolka a Lolka!

(more…)

Bystřice pod Hostýnem: Zámky na Loiře

19 Nov

Bystřice pod Hostýnem: Zámky na Loiře

Historie se opakuje. Na místě, kde byl 4. ledna 1945 zákeřně ubit gestapem poručík Marek, byl 15. listopadu 2014 zákeřně oklamán redaktorem webu pajzly.cz spisovatel těchto řádků. Seběhlo se to asi takhle.

(more…)

Hradec nad Moravicí: V zámku a v podzámčí

12 Nov

Hradec nad Moravicí: V zámku a v podzámčí

Hradec nad Moravicí je slezské městečko, kterému dominují dva zámky. A vlastně by se dalo říct tři, protože i místní nádraží vypadá jako zámeček. Ale dost bylo poetiky, alou do podzámčí. Když z vlaku vystoupíte správnými dveřmi, tak hned spatříte v parčíku u nádraží místní integrovanou nádražku. Její budova je totiž propojena s autobusovou zastávkou.

(more…)

A co koně? Mají si kde hrát?

8 Nov

A co koně? Mají si kde hrát?

Listopad je obvykle kulturou tak nabitý, že ji nestíháme ani pořádně sledovat, natož o ní psát. Takže pakultura tentokrát netradičně v sobotu a začínáme hned večer.

Film týdne
O HOLKÁCH A KONÍCH
8. 11., Lucerna, 20:30
Modří už to vědí, ostatní se to dozvědí teď: ano, i letos chystáme monotematickou ročenku, tentokrát na téma Dostihy a sázky. A od chvíle, kdy jsme ji začali vytvářet, nás potkávají koně úplně všude. A jelikož fenomén holek od koní bude ve sborníku zpracován taky, tohle je ideální studijní materiál.

(more…)