Zátoň: Miluji Boubín a skleněné kříže

Od našeho výletu na Šumavu uplynulo již mnoho vody, nicméně naše vzpomínky jsou stále živé. Bylo to to léto, kdy se NP s KZ vypravili drandit na kole po Šumavě. A nebyli na to sami. Doporovázeli je MC Hydrocephalus s Lyd. Zrovna kvůli zátoňské nádražce to byla velká výhoda, že nás bylo tolik. Zátoň, byť je asi tak stejně velká jako pražská Výtoň, oplývá totiž hned dvěma nádražkami.

Continue reading “Zátoň: Miluji Boubín a skleněné kříže”

… bo neni čas pyčo

Pakulturní tipy tentokrát jen velmi stručně, bo neni čas pyčo.

Akce týdne
BARDZO FAJNÝ FESTIVAL
28.–29. 11., Kino Oko
Nevíme, kde se vzaly všechny ty fámy o nekvalitním polském jídle, protože nejen podle nás se polská kuchyně vyrovná božské maně! A na tomhle fesťáku budou polskýho jídla hromady. Ale abychom nebyli tak přízemní – jde tu samozřejmě hlavně o kulturu. Budete mít možnost zhlédnout několik skvělých polských filmů i potěšit se na koncertech Agu a Natalie Grzebały. My teda rozhodně jdeme na Bolka a Lolka!

Continue reading “… bo neni čas pyčo”

Hradec nad Moravicí: V zámku a v podzámčí

Hradec nad Moravicí je slezské městečko, kterému dominují dva zámky. A vlastně by se dalo říct tři, protože i místní nádraží vypadá jako zámeček. Ale dost bylo poetiky, alou do podzámčí. Když z vlaku vystoupíte správnými dveřmi, tak hned spatříte v parčíku u nádraží místní integrovanou nádražku. Její budova je totiž propojena s autobusovou zastávkou.

Continue reading “Hradec nad Moravicí: V zámku a v podzámčí”

A co koně? Mají si kde hrát?

Listopad je obvykle kulturou tak nabitý, že ji nestíháme ani pořádně sledovat, natož o ní psát. Takže pakultura tentokrát netradičně v sobotu a začínáme hned večer.

Film týdne
O HOLKÁCH A KONÍCH
8. 11., Lucerna, 20:30
Modří už to vědí, ostatní se to dozvědí teď: ano, i letos chystáme monotematickou ročenku, tentokrát na téma Dostihy a sázky. A od chvíle, kdy jsme ji začali vytvářet, nás potkávají koně úplně všude. A jelikož fenomén holek od koní bude ve sborníku zpracován taky, tohle je ideální studijní materiál.

Continue reading “A co koně? Mají si kde hrát?”