Archive | Říjen, 2013

Jedlová: Hladoví turisté a duchové lesa

30 Oct

Jedlová: Hladoví turisté a duchové lesa

Nejodlehlejším železničním uzlem v Česku je nádraží v Jedlové. Přesto, anebo možná právě proto, zase tolik proslavené není. Místní horské trati se prý říkalo Lužický Semmering a byla děsně slavná, ale upřímně – Semmering se v bývalém mocnářství říká každé druhé lokálce. Tak jako tak, leží nádraží Jedlová na pozoruhodném místě.

(more…)

Poslední říje

29 Oct

Poslední říje

Tedy poslední říjnová pakultura…

Akce týdne
MAMATATA: Benefiční dětské odpoledne proti anticiganismu
3. 11., Café na půl cesty, 15:00
Odpolední párty pro děti i rodiče. Na programu je bazar oblečení, kreativní dílny pro děti každého věku a dražba uměleckých artefaktů i nezapomenutelných zážitků. Bude dětský koutek, vegan gril, dorty i polívka a o hudební program se postará Bonus. Výtěžek půjde na jednu potřebnou rodinu. A nejlepší je, že na akci navazuje koncert kapel Monozid a Gagarin, o kterém se dovíte vše potřebné v „koncertní rubrice“!

(more…)

Rakve jsou na skladě

24 Oct

Rakve jsou na skladě

U příležitosti 84. výročí Černého čtvrtku si dovolíme přičinit jedno tematické foto dna.

(more…)

Reportáž. Tak. Stručná. Jak. Rychlá. Byla. Návštěva. Rumburské. Nádražky.

23 Oct

Reportáž. Tak. Stručná. Jak. Rychlá. Byla. Návštěva. Rumburské. Nádražky.

V Rumburku je státní hranice. Mezi Českem a Německem. Východním. Na obou stranách jsou stejné omlácené baráky. Ale máme navíc menšiny. Turci totiž bydlí radši v Západním. V Rumburku stojí nádraží. Je v něm nádražka. Vlak odjíždí za pět minut.

(more…)

Předvolební bordel

22 Oct

Předvolební bordel

Volební týden rozjedeme pěkně zostra – mrdanice, piváci, rokenrol a Indie. Kultura à la vágus stajl!

(more…)

Milý Davide i vy ostatní,

21 Oct

Milý Davide i vy ostatní,

s radostným překvapením jsem zhlédla váš poslední klip Nikagda nězabuděm. Zaradovala jsem se, že jste konečně prohlédli a začali se bít za socialismus s lidskou tváří, o jehož smutném konci video pojednává. Záhy jsem si ovšem uvědomila, že jste zase vedle a že o svobodnou a spravedlivou společnost vám ve skutečnosti asi nejde. Jinak byste se těžko podíleli na hysterické kampani, která vidí dvacet čtyři let po převratu největší nebezpečí zrovna v takzvaných komunistech.

(more…)

Knjaz Miloš jde do voleb

17 Oct

Knjaz Miloš jde do voleb

Náš srbský mytický hrdina se svou kandidaturou dlouho váhal, ale nakonec už se na to nemohl dívat. A jeho záběr je skutečně široký – taková catch-all party jednoho muže.

(more…)

Hrušovany nad Jevišovkou: Světu mír a instantní kávu!

16 Oct

Hrušovany nad Jevišovkou: Světu mír a instantní kávu!

V Hrušovanech jsme opět začali uvažovat, že si splníme svůj dlouholetý sen – otevřít si vlastní nádražku. Carlos, majitel místního stánku, totiž odchází do důchodu. Přesněji řečeno už odešel, neboť Osvěžovna, již od zběžného pohledu slibující báječné zážitky, byla v den naší návštěvy zavřená. Museli jsme se tedy občerstvit v kávomatu v nádražní hale.

(more…)

Boží nádraží

15 Oct

Boží nádraží

Akce týdne
PŘÍBĚHY ŠTRŮDLU BEZ DOMOVA
17. 10., 19:00, Kavárna Vypálené koťátko
Vernisáž jednoho z projektů Jako doma o. s., která se věnuje ženám bez domova. Narozdíl od jiných organizací s nimi ale jednají jako rovný s rovným, respektive rovná s rovnou. Ostatně možná už jste v Praze narazili třeba na stánky s pohoštěním připravovaným právě slečnami a paními v těžké životní situaci. Tenhle čtvrtek se s nimi můžete potkat i nad jejich fotografiemi. Bude to veselý a určitě vám to rozšíří obzory a pomůže srovnat životní priority.

(more…)

Pozor, taxis!

13 Oct

Pozor, taxis!

U příležitosti dnešní Velké pardubické tu máme jedno tematické foto. A pokud někdo pozná, kde v Praze byla fotka pořízena, tak má náš obdiv a příslib sady pohlednic Poznej svoje město, kterou snad někdy konečně vydáme.

(more…)