Jedlová: Hladoví turisté a duchové lesa

Nejodlehlejším železničním uzlem v Česku je nádraží v Jedlové. Přesto, anebo možná právě proto, zase tolik proslavené není. Místní horské trati se prý říkalo Lužický Semmering a byla děsně slavná, ale upřímně – Semmering se v bývalém mocnářství říká každé druhé lokálce. Tak jako tak, leží nádraží Jedlová na pozoruhodném místě.

Continue reading “Jedlová: Hladoví turisté a duchové lesa”

Poslední říje

Tedy poslední říjnová pakultura…

Akce týdne
MAMATATA: Benefiční dětské odpoledne proti anticiganismu
3. 11., Café na půl cesty, 15:00
Odpolední párty pro děti i rodiče. Na programu je bazar oblečení, kreativní dílny pro děti každého věku a dražba uměleckých artefaktů i nezapomenutelných zážitků. Bude dětský koutek, vegan gril, dorty i polívka a o hudební program se postará Bonus. Výtěžek půjde na jednu potřebnou rodinu. A nejlepší je, že na akci navazuje koncert kapel Monozid a Gagarin, o kterém se dovíte vše potřebné v „koncertní rubrice“!

Continue reading “Poslední říje”

Reportáž. Tak. Stručná. Jak. Rychlá. Byla. Návštěva. Rumburské. Nádražky.

V Rumburku je státní hranice. Mezi Českem a Německem. Východním. Na obou stranách jsou stejné omlácené baráky. Ale máme navíc menšiny. Turci totiž bydlí radši v Západním. V Rumburku stojí nádraží. Je v něm nádražka. Vlak odjíždí za pět minut.

Continue reading “Reportáž. Tak. Stručná. Jak. Rychlá. Byla. Návštěva. Rumburské. Nádražky.”

Milý Davide i vy ostatní,

s radostným překvapením jsem zhlédla váš poslední klip Nikagda nězabuděm. Zaradovala jsem se, že jste konečně prohlédli a začali se bít za socialismus s lidskou tváří, o jehož smutném konci video pojednává. Záhy jsem si ovšem uvědomila, že jste zase vedle a že o svobodnou a spravedlivou společnost vám ve skutečnosti asi nejde. Jinak byste se těžko podíleli na hysterické kampani, která vidí dvacet čtyři let po převratu největší nebezpečí zrovna v takzvaných komunistech.

Continue reading “Milý Davide i vy ostatní,”

Hrušovany nad Jevišovkou: Světu mír a instantní kávu!

V Hrušovanech jsme opět začali uvažovat, že si splníme svůj dlouholetý sen – otevřít si vlastní nádražku. Carlos, majitel místního stánku, totiž odchází do důchodu. Přesněji řečeno už odešel, neboť Osvěžovna, již od zběžného pohledu slibující báječné zážitky, byla v den naší návštěvy zavřená. Museli jsme se tedy občerstvit v kávomatu v nádražní hale.

Continue reading “Hrušovany nad Jevišovkou: Světu mír a instantní kávu!”

Boží nádraží

Akce týdne
PŘÍBĚHY ŠTRŮDLU BEZ DOMOVA
17. 10., 19:00, Kavárna Vypálené koťátko
Vernisáž jednoho z projektů Jako doma o. s., která se věnuje ženám bez domova. Narozdíl od jiných organizací s nimi ale jednají jako rovný s rovným, respektive rovná s rovnou. Ostatně možná už jste v Praze narazili třeba na stánky s pohoštěním připravovaným právě slečnami a paními v těžké životní situaci. Tenhle čtvrtek se s nimi můžete potkat i nad jejich fotografiemi. Bude to veselý a určitě vám to rozšíří obzory a pomůže srovnat životní priority.

Continue reading “Boží nádraží”