Zbraň hromadného ničení

Ajódhja je menší město na severu Indie, které vešlo do dějin zejména tím, že tady v roce 1992 dav hinduistických fanatiků zboural mešitu z 16. století. Od té doby je Ajódhja plná policajtů, kteří vás budou neustále lustrovat a šacovat, abyste třeba nespáchali nějaký atentát. V tom případě ale vůbec nechápu, proč tady povolují prodávat tohle.

Continue reading “Zbraň hromadného ničení”

Každý chce mít úspěch

Toto je marketing, přátelé! Napadlo by vás pojmenovat svůj nový produkt Úspěch? Jednoho indického výrobce tabáku to napadlo, a samozřejmě slaví safal, tedy úspěch. Deset gramů, tři rupie, deset minut motáku a tři hvězdičky z pěti za jemně pikantní chuť. Obzláště pikantní pak je, že když si zadáte heslo „Safal khaini“ do googlu, vyjedou vám jenom stížnosti zákazníků. Za poloviční cenu oproti veškerému konkurenčnímu zboží asi opravdu nejde čekat zázraky…

Continue reading “Každý chce mít úspěch”

Olympiáda za trest

Tak Prima prý chystá nové Hry bez hranic. Nudík. Největší svátky sportu se konají každý rok v největší indické věznici Tihár nedaleko Dillí. V base s kapacitou 4000 lidí se mačká 14000 trestanců a jediný způsob, jak je trochu zkrotit, je prý vězeňská olympiáda.  Hry bez pranic, che. A troufnu si tvrdit, že v popularitě si tahle akce s JSF v ničem nezadá. Třeba předloni se přijel podívat i nejslavnější indický sportovec Sačin Téndulkar.

Continue reading “Olympiáda za trest”

Are you a fighter?!

Ahoj kluci! Všimla jsem si, že mezi váma zase začaly frčet plnovousy. Já to schvaluju, protože vám doopravdy sluší. Nezapomínejte ale, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Jako stoprocentní chlapi musíte být v cajku od zubů až k patě. Mimo jiné myslete na nápadité doplňky a vezměte si příklad třeba z tohohle chlápka.

Continue reading “Are you a fighter?!”

Kniha otázek

O víkendu v Rokytnici jsme se seznámili se zajímavou publikací. Některé otázky nás donutily k zamyšlení. Copak byste na ně asi odpověděli vy?

Máte rád něco, co ostatní lidé ne?

Které slovo má nad vámi moc?

Které slovo má pro vás jiný význam než pro většinu ostatních?

Pohled na co vás obvykle nejvíce osvěží?

Jaká je charakteristická vůně vašeho domova?

Čeho máte doma největší zásobu?

Která z vašich zálib by vás mohla stát život?

Se kterou věcí se budete před smrtíloučit?

Který předmět přenecháte svým potomkům?

Petr Bakalář: Kniha otázek. Portál, Praha 2001.

Peumanentně nauváno

Tak jako si v české nádražce prostě musíte dát jedničku, po Indii se nedá cestovat bez něčeho ostřejšího za pyskem. Ať už za spodním po vzoru místních domorodců, či za horním ve skandinávském stylu. Naše nová rubrika bude sloužit všem odvážlivcům, kteří dychtí po aftách a rakovině ústní dutiny, aby se v nepřeberné nabídce žvýkacího tabáku všeho druhu lépe orientovali. V případě zájmu se neváhejte obrátit na naši poradnu na adrese klub.rvacu(NP)vagus.cz. S prvními vzorky z našeho testování se můžete seznámit níže.

Continue reading “Peumanentně nauváno”