Archive | Braník na cestách RSS feed for this section

Tajemství dillíského metra

14 Jan

Tajemství dillíského metra

Ještě před deseti lety vypadalo Dillí úplně jinak. Venkovani hrnoucí se do hlavního města za prací, prudký rozmach automobilismu, Luytensovy ulice dimenzované sice na královské průvody a přehlídky, ale už ne na statisíce chrastících a čoudících vozidel. Příchod podzemní dráhy, která – světe div se – funguje takřka bezchybně, působil v tu dobu jako jakýsi deus ex machina. Však se taky metro otevřelo na Vánoce 2002, i když těžko říct, jakou v tom hinduisté našli symboliku.

(more…)

Magic Orient

22 Nov

Magic Orient

V letě jsme byli v Medugorije (Bosna a Hercegovina) a.k.a. Magic Orient (a protože Orient je zapadný konstrukt, nevadý to, že to vubec neni řadny Orient). Ale v tento město někdo někdy viděl_a Pani Marie. A proto lidi tam chodi a jezdi jak svině. To se jmuneje pout`.

(more…)

Love Tesla, eat shit and die

27 Aug

Love Tesla, eat shit and die

Chce se mi čůrat. A na kafe. Eurokrém! Kdy už se půjdem koupat? Je mi horko! Nebylo zbytí – jediná možnost, jak zabránit vzpouře ve vágusí redakci, byl výlet do muzea Nikoly Tesly. Nikdo ovšem nemohl tušit, že ve vile ve sluncem vypálené, indiferentní a vylidněné bělehradské čtvrti na nás čeká zážitek, jaký by nevymyslel ani Gogol s Kafkou dohromady.

(more…)

Braník dobývá Kalemegdan

4 Aug

Braník dobývá Kalemegdan

Bělehradská pevnost byla 41krát dobyta a vedlo se o ni 115 bitev. Také jsme jeden zářez přidali.

(more…)

Tulum: Bráník se klaní bohům

11 Jun

Tulum: Bráník se klaní bohům

Blíží se prázdniny a tak vás zkusím nalákat na cesty do exotických dálek. A ať už jste vágus nebo ne, rozhodně doporučuju si s sebou vzít Bráníka. Není totiž nad to zdržovat v turistické sezóně dav tlustých amerických rodin, co si chtějí vyblejsknout průzračně modré moře, palmu, leguána a mayskou památku v jednom záběru.

(more…)

Braník jede k móři

21 Feb

Braník jede k móři

Popadne-li váguse zničehonic silná touha spatřit moře, nemá při svojí finanční situaci moc na výběr. Rujána je pak jasná volba. Vedle Balatonu odvěká destinace všech, kteří nemají dost peněz na „pořádnou“ dovolenku.

(more…)

Braník ve středu vesmíru

13 Nov

Braník ve středu vesmíru

Na Zócalo, mexický Staromák, se Bráník podíval spolu s traktory a mexickými kovboji. Stávkovali, že je prý málo kukuřice a nebude chléb. To nás nepřekvapilo a navíc na náměstí s výměrou šesti hektarů se pár traktorů stejně ztratí. Tak jsme se raději fotili.

(more…)

Bítov: Beat (the dog) off

11 Nov

Bítov: Beat (the dog) off

„Hrabě byl tak trochu podivín…“ pronesl průvodce státním hradem Bítov, když jsme se ocitli v místnosti plné vycpaných psů. „Až si sbírku prohlédnete, sejdeme se u koček,” dodal ještě.

(more…)

Proletáři všech zemí pijou bráníka

8 Oct

Proletáři všech zemí pijou bráníka

Se světem je to špatný a revoluce stále nepřichází. Bráník se proto vydal načerpat inspiraci přímo ke zdroji – hrobu Karla Marxe na Highgate Cemetery v Londýně.

(more…)

Branický upgrade?

13 Mar

Branický upgrade?

Přicházím s krátkým dodatkem k loňské sukovici na novou etiketu lahvového piva Braník Světlý.

(more…)