Ein Zwei – nasedaj!

25 Nov

Nasedaj okamžitě do Červeného trpaslíka! Začíná cesta na II. výjezdní zasedání vágus.cz. Posádka ve složení Vědec, Betla, Verča, Matouš a NP právě míří do dalekého Berlína za vágus velvyslankyní KZ.

Nástupní manévr se nedaří – každý pochopí čas i místo odjezdu jinak. Se značným zpožděním se vyráží i přesto, že NPyřin je opilý a smrdí a nikdo vedle něj nechce sedět.
V Böhmen svítí slunko; v Reichu nehorázně chčije, voda zaplavuje pole a na dálnici je výluka. NPyřin zvrací na malebné německé návsi.
Posádka zjišťuje, že v Reichstagu mají obří trychtýř, ve kterém vyrábí nácky. Rovněž navštěvuje kulturní centra Tacheles a Tommyhaus, aby všem ukázala, jak se to dělá. (Co? Cokoliv! Rozumíme všemu.)

DREI VIER – NOCH EIN BIER!

Předtím ale naše hvězdná crew kontroluje stav proslulého berlínského opevnění a pozorně okoukne konkurenci na Flohmarktu (taký pěkný stuff jaký vyrábí oni ale samozřejmě nikdo nemá). Po hře na honěnou v památníku Holocaustu (já se mezi těmi kvádry nehonila, já ne, to NP na všechny bafal a ostatní dělali vláček) jednomu vyhládne, na Unter den Linden ovšem nežijí žádní Turci. Na Postdamer Platzu nežijí lidé už vůbec. Občerstvení na Oranienburgerstrasse se schvaluje.

FÜNF SECHS – ŽÁDNÝ SEX!

Výjezdní zasedání je totiž vážná věc, na prasárničky nezbývá čas. Je třeba otestovat další várku kebabu/falafelu. Důkladnému testování se ale dostává především dětskému hřišti na Museumsinselu – posádka uděluje 1 s hvězdičkou. V Museumsgeschäftu osádku obdarují (jak jinak) plakáty zcela vystihujícími ideu vágus.cz (Keine Hure! Kein König! Kein Gott!). Redakce vágus.cz oplývá kreativním myšlením, proto plakáty ihned přeměňuje na dechové nástroje a zbytek dne pilně nacvičuje v ulicích číslo na příští vágusfest. Dechové nástroje se v případě potřeby dají přeměnit na světelné meče, což se v trpaslíkovi vždy může hodit.

SIEBEN ACHT – GUTE NACHT!

Mnoho dalšího naši hrdinové ještě viděli, mnoho dobrého ochutnali, mnoha dobrým lidem poradili. Ale již se zase navrátili, protože kde by bez nich byla Praha??? Aha?

Comments are closed.