Hola! (PA)kultura volá!

26 Feb

LAHŮDKA týdne
My jsme vždy věděli, že se to stane! Masox Vega se spojil s naší nejoblíbenější kapelou a zahrál si v jejich klipu řeckého tanečníka… Rovnou vyhlašujeme za video roku a varujeme dívky na FSV, aby byly obezřetné v knihovně a ve výtahu!

Akce týdne
INICIATIVA NE RASISMU slaví třetí narozeniny
2. 3., Café v lese, 19:30, 80,-
INR toho ale už zvládla tolik, že se zdá, že je mnohem starší. Přijďte podpořit jejich další „boj“ proti rasismu, fašismu a dalším autoritářským směrům. Na benefitu zahrají Aran Epochal, Kittchen, Gagarin a Potmě. Vybrané vstupné půjde na dobrovolné aktivity v sociálně vyloučených oblastech. Za společnost bez předsudků!

Koncert týdne
MOONLESS, BOTTOM FEEDER
27. 2., Klub 007 Strahov, 19:30, 150,-
Dánové nejenže decimují naše ulice, ale dokonce obsazují i naše kluby! Takovou devastaci, jakou předvádějí tyhle kapely, si ale rádi necháme líbit. Členové dnes již kultovních kodaňských kapel (spojených s legendárním squatem Ungdomshuset) se spojili a výsledkem jsou právě Moonless. Citujeme: Moonless drží pochodeň, jejíž plamen v sobě taví dohromady půl na půl vlivy jak starého poctivého metalu, tak původního punku a jak jsme se už měli možnost přesvědčit, šlape jim to neskutečně.

Jak začíná sezóná, přibývá i koncertů. Proto telegraficky doporučujeme také:
1. března ARGONAUT, CALVERA, ZKOUŠKA SIRÉN
3. března ARBOURETUM, ODEUR DE VIOLETTES

Film týdne
HON
A v Dánsku zůstaneme, protože je pořád zima, tak proč se rozptylovat něčím optimistickým. Sice jsme Hon ještě neviděli, ale všichni o něm jen básní. Navíc dánský film nemůže být špatný (zvlášť když v něm hraje Mads), ne?

KRMĚ týdne
Chtěli jsme být opět monotematičtí, proto pro vás Masox vybral pokrmy, které nejvíc vystihují dánské chutě. Telecí hlavy s cibulí. Mají je v Libéřských lahůdkách na Bělehradské. Ale bacha, přilehlá Masna Mrázek jde do konkurenčního boje se svou neméně bizarní alternativou – „hlavičkovým salátem“!

WEB týdne
Pokud se vám udělalo z předchozích vět nevolno, jděte se uklidnit na vegmanii, nový to projekt pana Ovsa, kterého tímto veřejně obdivujeme za další skvělý projekt (umět taky tak dotahovat věci do konce…).

Comments are closed.