Vágusův mazlíček

6 Úno

Většina z nás má tajné sny o tom, co provede až ukrutně zbohatne. Kromě tryskáčů, izraelských topmodelek, jachet a Bráníka na stříbrném podnose se v nich většinou vyskytuje i milionářovo zvířátko. Tupouni s usedlým vkusem sní o smečkách chrtů nebo arabských plnokrevnících, ti s trochu větším smyslem pro pokleslý chic si pořizují tygříky a pumy, někteří i žraloka. Správně zhýralý bohatec (čti: budoucí já) se však nespokojí s ničím menším než s obří hlubokomořskou rybenkou!

Jo, tu věc jsem si nevymyslel. Vlivem gigantismu způsobeného nedostatkem potravy se v hlubinách promenádují 30, ale někdy i 70 centimetrů dlouzí okouzlující insekti, kteří tam pravděpodobě pořádají zběsilé rybenčí večírky a cpou se u toho zbytky velryb a krakatic co k nim připluly seshora. Takový mazlíček by sice neměl hebkou a chundelatou srst, ale zato disponuje elegantním krunýřem a hlavně párem obřích stříbrných očí, které mu dodávají lehce cyberpunkový šmrnc.

Jistě bychom si spolu užili spoustu legrace – jeden z obdivovatelů obřích rybenek v akváriu ve Fort Worth vypozoroval, že „(megarybenky) toho nemají moc na práci. Neplavou kolem dokola jako jiné potvory v akváriu. Většinou vypadají, že spí. Oh, what a life!“.

Poučné fan-video okrasy milionářova akvária přikládám níže. Určitě z něj taky pochopíte, že obří rybenky jsou jednorožci zítřka…

One Response to “Vágusův mazlíček”

  1. skiwichu 07. Úno, 2011 at 2:05 #

    jo, tomuhle fandim: http://raxdakkar.files.wordpress.com/2009/05/the-kitten-and-the-giant-bug-1457-1232142181-13.jpg

    i když v posteli bych se s tim mazlit nechtel…