Olomouc hlavní nádraží

17 Úno

Tento článek měl být původně dalším příspěvkem do rubriky o nádražkách. Po večerní osobní zkušenosti s dotyčným místem jsem však bohužel byl donucen poreferovat o něm knjazi Milošovi a vy už možná tušíte proč.

Olomoucké nádraží nebylo vágusům nikdy příliš nakloněno. Budovatelské reliéfy nad starobylými pokladnami a lavičky rozparcelované dřevěnými přepážkami spolehlivě odradí od nádražního zevlingu i ty nejotrlejší nátury. Avšak to, co se zde odehrává během posledních let, překračuje už všechny meze. Nádraží totiž již nějakou dobu prochází rekonstrukcí a modernizací. Na tom by ještě nebylo nic tak hrozného, kdyby tato přestavba naprosto nepopírala samou podstatu nádraží. Ano, je to tak. V OLOMOUCI NENÍ NÁDRAŽKA! Zato tady najdeme bujaře svítící stánky pochybných firem jako PONT a Relay, čekárna se teď jmenuje ČD lounge a místo informací tu máme ČD centrum, kde se prodávají suvenýry. Zánik nádražního světa asi nejlépe ilustruje zrušené holičství v prvním patře, místo kterého je teď jakási pojišťovna. Už se vidím, jak si dlouhou chvíli při čekání na vlak krátím uzavíráním životní pojistky. Zkrátka a dobře, tohle jste pěkně posrali. Sukovici na vás!

4 Responses to “Olomouc hlavní nádraží”

 1. Doktor 17. Úno, 2009 at 14:50 #

  Holt už je tomu pár dlouhých let co si bylo možné vychutnat točeného Gambáčka v Olomoucké nádražce ve stylu Orient expresu. Dnes je k vidění pouze torzo interiéru nad kterým žíznivé vágusovo oko roní slzy.

 2. Stoupa 18. Úno, 2009 at 19:17 #

  Jako Jiřino není to tak úplně pravda. Na konci perónu, když půjdeš směrem na Přerov a objedeš budovu, narazíš na nějaký krcál, ale rozhodně to není plnohodnotná nádražka.

Trackbacks and Pingbacks

 1. Olomouc - hlavní nádraží podruhé | VÁGUS.CZ - 15. Říj, 2010

  [...] od minule pokročila a na hladové a žíznivé cestovatele už čeká čerstvě opravená restaurace Porto. [...]

 2. Olomouc: esence navigační demence | VÁGUS.CZ - 24. Pro, 2011

  [...] olomoucké nádraží je nejen zcela nesmyslně naprojektované, ale i naprosto hovadsky označené. V podchodu vedoucím [...]