Spirit v duši váguse

21 Oct

Také jste si mysleli, že litrová láhev jamajského rumu nebo irské whisky v ceně osmi Eur je ten nejlepší suvenýr z dovolené v bezcelní zóně? S podobnou představou jsem vstupoval do samoobsluhy v Italském Livignu. Stačilo se ovšem v obchodě chvíli rozhlížet a mezi vyrovnanými láhvemi Bacardi, Tullamorek, Amundsenů a podobných nápojů pro snoby (Tuzemák jsem nenašel) nešlo přehlédnout řádku láhví v ceně dvou Eur. A nebyla to balená voda, Okena ani technický líh, ale láhve s konzumním alkoholem! A kdo si Euro připlatí, může mít dokonce líh cereální! Příznivci racionální výživy jistě ocení.

Namodralé písmo na decentně vyvedené etiketě zřejmě naznačuje, že druhý den po konzumaci budete asi pěkně blue, číslovka 96, že vás to prožene, jako když natankujete super, a obrázek s hořlavinou, že vám to bude pořádně pálit!

Možná si teď říkáte, že je to všechno pěkná blbost, že pít se líh stejně nedá. Abychom vás přesvědčili o opaku a ukázali, že líh si v domácnostech notorických i latentních alkoholiků najde své místo, vyhlašujeme soutěž Puro Alcool Contest o nejlepší koktejl namíchaný z prvotřídního cereálního lihu. Vaše recepty pište do komentářů. Až se sejde porota, recepty vyzkoušíme a ohodnotíme v rámci speciální degustační párty, na kterou jste se svými recepty zváni!

13 Responses to “Spirit v duši váguse”